Smiltenē apstiprināti palielinātie ūdens un kanalizācijas tarifi 14

Tiklīdz Smiltenē ekspluatācijā nodos dzeramā ūdens sagatavošanas iekārtas Atmodas ielā, iedzīvotāji un juridiskas personas dārgāk maksās par ūdeni un kanalizāciju.

 

Vidzemes sabiedrisko pakalpojumu regulators apstiprinājis Smiltenes pašvaldības uzņēmuma SIA "Namu un komunālo uzņēmumu pārvalde" (NKUP) iesniegto palielinātā ūdensapgādes un kanalizācijas tarifa projektu Smiltenes novadā.

 

Gaidīs, kad nodos stacijuJaunais ūdensapgādes tarifs ir 68 santīmi par kubikmetru (iepriekšējais - 51 santīms), kanalizācijas tarifs - 63 santīmi par kubikmetru (iepriekšējais - 43 santīmi). Tarifa lielums norādīts bez 21 procentu lielā pievienotās vērtības nodokļa.

Apstiprinātie tarifi teorētiski stājas spēkā šā gada 1. decembrī, taču reāli tā nenotiks. "Jaunos tarifus piemērosim tikai tad, kad sāks darboties dzeramā ūdens sagatavošanas stacija un cilvēki saņems tīru, atdzelžotu ūdeni," patērētājus mierina SIA "NKUP" valdes priekšsēdētājs Raitis Melderis. Objekta būve ir aizkavējusies. Kaut arī darbi tuvojas noslēgumam, speciālisti pašlaik atturas nosaukt to pabeigšanas konkrētu termiņu.

"Ziemeļlatvija" jau vairākkārt rakstījusi par slikto dzeramo ūdeni Smiltenē un iedzīvotāju sūdzībām. Cilvēki uzskata, ka šobrīd nesaņem kvalitatīvu preci, par kuru būtu vērts dārgi maksāt.Ūdensapgādes tarifu SIA "NKUP" palielinājusi, jo ņems vēl vienu kredītu līdzfinansējuma daļai ūdenssaimniecības attīstības projektā.

 

To finansē arī Eiropas Savienības Kohēzijas fonds un Latvijas valsts. Kanalizācijas tarifs sadārdzinājies saistībā ar jaunajām notekūdeņu attīrīšanas iekārtām Brutuļos: tajās ieguldīto NKUP līdzfinansējumu un ekspluatācijas izdevumiem.

 

Tarifi skar arī ciematusPēc regulatora sniegtās informācijas pašvaldībai, piemēram, Cēsīs ūdens tarifs par kubikmetru ir 60 santīmi (tikpat arī kanalizācijai), Cesvainē - 81 santīms gan ūdenim, gan kanalizācijai, Madonā - 77 santīmi ūdenim, un 83 santīmi kanalizācijai.

Pašvaldības tehniskais direktors Uldis Rudzītis atzīst, ka tarifu kāpums Smiltenes novadā tomēr ir samērā ievērojams: ūdensapgādei nākuši klāt 17 santīmi par kubikmetru, kanalizācijai - 20 santīmi.

"Tāpēc arī novada dome iedzīvotājiem ar pilnu atbildību apgalvo, - jaunos tarifus reāli sāks pielietot tikai pēc ūdens sagatavošanas iekārtu nodošanas ekspluatācijā. Sanāksmē Smiltenē regulators uzklausīja iedzīvotāju jautājumus un atzina, ka tarifi ir sastādīti atbilstoši metodikai, tāpēc nav iemesla tos neapstiprināt," piebilst U. Rudzītis.

Jaunais ūdensapgādes tarifs novadā pašlaik attiecas uz "NKUP" apsaimniekotajiem tīkliem un iekārtām Smiltenes pilsētā un Brantu pagasta Vidzemes ciematā ( ciemata iedzīvotāji pagaidām ūdeni no pilsētas tīkliem vēl nesaņem, - redakcijas piezīme); kanalizācijas tarifs - uz Smiltenes pilsētu, Smiltenes pagasta Kalnamuižu un Brutuļiem un Brantu pagasta Vidzemi.

 

Būs jauni patērētājiSmiltenes novada dome un SIA "NKUP" turpina izstrādāt projektu par ūdenssaimniecības attīstības Smiltenē otro kārtu.

Novada dome plāno izbūvēt ūdensvadu un sadzīves kanalizāciju vēl vairākās citās Smiltenes ielās, kā arī savienojumus ar Brantu pagasta Vidzemi un Launkalnes pagasta Silvu.Kad Smiltenē ekspluatācijā nodos atdzelžošanas staciju, ūdens padeve iespējama arī Smiltenes pagasta Kalnamuižai, jo uz šo apdzīvoto vietu trase izbūvēta jau agrāk.

 

 

Komentāri 14

Pele

Labāk iedodiet kvalitatīvu ūdeni. Katru dienu rūsains un karstā arī nav jau kuro dienu. Varbūt labāk tos plānā galdiņa urbējus pa tiesām izvazāt, ka pieprasa naudu par to, ko nav devuši. Apnicis jau tai Smiltenē dzert to rūsas ūdeni.

pirms 11 gadiem, 2009.11.08 12:33

Girla

Par rūsu dārgāki tarifi?kas Jūs normāli esiet?

pirms 11 gadiem, 2009.11.08 14:38

A

Piekrītu....ūdens kvalitāte zem katras kritikas ,bet vēl palielina cenas.

pirms 11 gadiem, 2009.11.08 17:23

erny

ja negribat sabojat velasmasinu ieteiktu udens filtrus samainit vismaz katru menesi. Pasreizējā samaksa par tadu udeni kads tagad ir nedaudz par dārgu.

pirms 11 gadiem, 2009.11.08 19:49

Nu, nū

Vai tad paplašinot klientu loku (t.i.iesaistot jaunus klientus) nav iespejams tarifus samazināt?!
Tā taču tam vajadzētu būt!
Kvalitāti gan sabiedrībai vajag uzstājīgāk pieprasīt, tikai tad piekrist tarifu paaugstinājumam.
Iedzīvotājiem jābūt stingrākām prasībām pret darbu veicējiem un deputātiem. Bez neatlaidīgas - nepārtrauktas kontroles šie ļaudis strādāt neprot.

pirms 11 gadiem, 2009.11.09 09:03

Pele

Gandrīz vai jātaisa revolūcija pie Smiltenes Domes.

pirms 11 gadiem, 2009.11.09 09:16

revizors

Projektā-Eiropas nauda, valsts nauda,paņemtā kredīta nauda. Naudas nav, ūdens nez kad būs, jaunais tarifs jau ir. Kur valsts pasūtījumi, tur nav kontroles. Darbs Valsts kontrolei.

pirms 11 gadiem, 2009.11.09 16:56

Un brīdināt arī, ka ūdens nebūs nevar. Ne jau visiem redzami Liedaga kunga sludinājumi. vismaz ar STV studiju būtu sadarbojušies, lai arī Smiltenes ziņas internetā skatoties, varētu dzirdēt, ka ūdens nebūs.

pirms 11 gadiem, 2009.11.09 20:42

Muļķotās

Limbažu ielā dzīvojam 20 gadus.Visu šo laiku dzeramo ūdeni pērkam veikalā.Nav grūti aprēķināt ,cik daudz esam izšķiedušas naudu,laiku,spēku .Kādu rēķinu lai piestāda atbildīgo personu sirdsapziņai? Nepārtraukta aizbildināšanās no vadītāju puses un tukša lielīšanās.Kas atmaksās sabojāto veļu,vannu,veļas mašīnu,ūdens sildāmo katlu,dažādus mazgājamos līdzekļus u.t.t? .Nepatīkami šajos cilvēkos klausīties, satikt,jo gadu no gada šie cilvēki saņem lielas algas,prēmijas un iekārtojas vadošos posteņos,bet līdzcilvēkus pazemo.Kas vēl sagaidāms Valsts svētku un Ziemassvētku akcijās no tautas kalpu puses?

pirms 11 gadiem, 2009.11.10 18:00

reiz

Ko lai saka pa silto ūdeni, man čura ir siltāka kā kuki piegādā silto ūdeni,bet jāmaksā kā pažarniekiem.

pirms 11 gadiem, 2010.01.11 14:56

reiz

Ko lai saka pa silto ūdeni, man čura ir siltāka kā kuki piegādā silto ūdeni,bet jāmaksā kā pažarniekiem.

pirms 11 gadiem, 2010.01.11 14:56

reiz

Ko lai saka pa silto ūdeni, man čura ir siltāka kā kuki piegādā silto ūdeni,bet jāmaksā kā pažarniekiem.

pirms 11 gadiem, 2010.01.11 14:56

sertvd

Blad laikam tas kuku nacalnikks galigi a***el ar tadiem tarifiem vista dienakti 1 litru udens smiekligi

pirms 10 gadiem, 2011.01.14 22:28

Smiltene