Smiltenē atgādina par nodokļa nomaksu 3

Iedzīvotāji un juridiskas personas nekustamā īpašuma nodokli par zemi un ēkām Smiltenē, kas viņiem aprēķināts par 2008. gadu, vēl var nomaksāt līdz 17. novembrim. Pašvaldība aicina nomaksāt arī nodokļa parādus par iepriekšējiem gadiem. Ja līdz šim termiņam nodokļu parādi netiks samaksāti, tad pilsētas dome lūgs palīdzību tiesu instancēs.

 

Nekustamā īpašuma nodokli par zemi pilsētas domes budžetā noteiktajā termiņā 2008. gadā nav nomaksājušas 684 personas, informē Smiltenes pilsētas domes nodokļu administratore Dzintra Stīpniece. Kopējā parāda summa ir 5368 lati.

 

Alda Zunde - nekustamā īpašuma nodokļa administratore par ēkām un būvēm (arī zemes ierīkotāja vietas izpildītāja) - informē, ka nodokļa parāds par šāda veida nekustamo īpašumu par 2007. un 2008. gadu ir 5618 lati.

 

"Daudzi nemaksātāji parādā ir niecīgas summas. Turklāt parādā regulāri paliek vieni un tie paši cilvēki. Viņi neņem vērā to, ka nodokļa pamatsummu palielina kavējuma procenti un rezultātā ik dienu maksājamā summa palielinās," skaidro Dz. Stīpniece.

 

Lai to atgādinātu, jau 22. septembrī pilsētas dome izsūtīja parādniekiem brīdinājumus un atkārtotus paziņojumus par nenomaksātiem nodokļiem.

 

Dz. Stīpniece informē, ka Smiltenē lielākais nekustamā īpašuma nodokļa parādnieks ir kāds pilsētas namīpašnieks. Nodokļa parādu par īpašumu Smiltenes centrā viņš šogad un iepriekšējos gados iekrājis 1043 latu un četru santīmu apmērā.

 

Ja iedzīvotājiem vai juridiskām personām ir neskaidrības par nekustamā īpašuma nodokļa nomaksu, tad viņi sīkāku informāciju var iegūt, zvanot pa tālruni 64774848 nodokļu administratorēm.

 

Pirms nodokļu maksāšanas viņas lūdz maksātājus ierasties Smiltenes pilsētas domē un saņemt jaunu maksāšanas paziņojumu, kurā precīzi norādīta maksājamā nodokļa un parādu summa, jo summa pēc 22. septembra ir mainījusies.

 

Nekustamā īpašuma nodokli par zemi, ēkām un būvēm iekasē Smiltenes pilsētas pašvaldības budžetā, un arī šo summu izlieto pašvaldības funkciju izpildei, tai skaitā izglītībai, pilsētas labiekārtošanai, kultūrai un citām jomām.

Komentāri 3

Tofiks

No parādnieku puses tā ir necieņa pret pašvaldību un galvenais pret tiem, kuri maksā savlaicīgi, jo šī nauda taču tiek tālāk izmantota kaut kādiem attīstības mērķiem. Vēl gribētos zināt parādnieku sarakstus, kā tas bija kādreiz. Ne tikai nodokļu, bet arī īres parādniekus!

pirms 12 gadiem, 2008.10.28 10:12

Minna

Gribu redzēt parādnieku sarakstu publiski izkārtu pie kauna staba.Ja nemaksā, tad lai visi zina, kuri ir tie nemaksātāji. Pašvaldība lai sūdz tiesā un atņem viņiem īpašumus.Cik ilgi vēl ar tādiem auklēsies!Liela daļa ir ļaunprātīgi nemaksātāji.

pirms 12 gadiem, 2008.10.28 17:42

Smiltene