Smiltenē atkritumu dēļ var slēgt ielu 6

Smiltenē transportlīdzekļu kustībai var slēgt Kapu ielu - šauru, neasfaltētu ieliņu, kas ved gar pilsētas kapsētu. Pieņemt šādu, iespējams, daļā sabiedrības nepopulāru lēmumu vietējo pašvaldību spiež nelegālie sadzīves atkritumu izmetēji.

Kapsētas konteineri Kapu ielas malā apaug ar

autiņbiksītēm un citiem sadzīves atkritumiem

 

 

"Rodas iespaids, ka cilvēki piebrauc ar automašīnām, nevis sanes to visu ar rokām," skatoties uz četriem lieliem maisiem, kuros saliktas izlietotas autiņbiksītes un vecs apģērbs, spriež Smiltenes pilsētas domes izpilddirektors Uldis Rudzītis.Šīs nedēļas sākumā maisi bija nomesti Kapu ielas malā pie pilsētas kapsētas konteinera. Tas nav vienīgais gadījums, kad pilsētnieki no nevajadzīgām lietām atbrīvojas, tās sametot kapu atkritumiem paredzētajās tvertnēs. Ja tās ir pārpildītas, maisi vai citi krāmi, piemēram, veci televizoru kineskopi, tiek nolikti zemē pie konteineriem.

 

 

Atņem naudu pilsētas sakopšanai"Cūcība te ir liela," skatu pie kapsētas konteineriem vērtē Kapu ielā satiktie pensionāri Ligita un Andrejs. Viņi dzīvo netālu un pret varbūtēju šīs ielas slēgšanu neiebilst, jo esot kājnieki. "Cilvēki brauc uz kapiem, paņem līdzi atkritumus un krēslā izmet," spriež pensionāri.Smiltenes pilsētas domes uzdevumā kapsētu apsaimniekos, tai skaitā atkritumus izved pašvaldības uzņēmums SIA "Namu un komunālo uzņēmumu pārvalde" (NKUP). Uzņēmuma gada budžetu apstiprina pašvaldība. Pārsniedzot atkritumu izvešanai ieplānotos līdzekļus, finansējumu nākas atņemt pilsētas teritorijas labiekārtošanas darbiem, piemēram, zāles pļaušanai. "Neuzskatām, ka nauda, kura domāta pilsētas zaļās zonas labiekārtošanai un uzturēšanai, būtu jāiztērē neatļautās vietās izgāztu atkritumu izvešanai. Ir ziņas arī par iedzīvotājiem pilsētas nomalē, kuri atkritumus ved ar ķerrām un izgāž mežā," saka Smiltenes pilsētas domes ainavu arhitekte Laima Šmite - Ūdre.

 

 

Apsver domu par novērošanas kameruSmiltenes pilsētas domi jau ilgāku laiku neapmierina situācija pilsētas kapu apsaimniekošanā Pašvaldība izvirzīs stingrākas prasības SIA "NKUP". "Vēlamies lielāku kārtību atkritumu savākšanā. Analizējot situāciju, noskaidrojies, ka atkritumu apjoms ļoti palielinājies. Secinām, ka diemžēl neapzinīgi Smiltenes un apkārtnes iedzīvotāji izmanto kapu konteinerus, lai izmestu savus sadzīves atkritumus, turklāt ievērojamā daudzumā," skaidro U. Rudzītis.Visvairāk sadzīves atkritumu tiek izmests Kapu ielas konteineros. Tāpēc pašvaldība risinājumu redz šīs ielas slēgšanā, atverot to tikai uz kapu svētkiem, un jau gatavo vajadzīgos dokumentus lēmuma saskaņošanai citās iestādēs. Papildu tam konteinerus no ielas puses norobežos ar sētu, lai tiem piekļūtu tikai no kapsētas teritorijas. Vēl pašvaldība apsver novērošanas kameras uzstādīšanu kapsētas rajonā. Aktīvāku rīcību pilsētas dome gaida arī no SIA "NKUP" darbiniekiem, arī konteineru biežāku izvešanu. Ja konteineri ir pārpildīti ar lapām, zariem un citiem kapu atkritumiem, cilvēki tos gāž uz ielas.

 

 

Vairāki vainīgie jau pieķertiAtkritumu izmešana uz ielas, kā arī līdzi atnestu vai atvestus sadzīves atkritumu izmešana publiskās vietās novietotās atkritumu tvertnēs ir Smiltenes pilsētas domes pieņemto atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpums. Par to vainīgajam pieķeršanas gadījumā draud administratīvais sods. "Vairāki pārkāpēji jau ir fiksēti. Sadarbojoties ar policiju, noskaidroti automašīnu īpašnieki, un viņiem uz dzīves vietas adresi izsūtīti brīdinājumi," informē Smiltenes domes izpilddirektors.SIA "NKUP" valdes priekšsēdētājs Raitis Melderis piekrīt pašvaldības stingrākām prasībām kapu apsaimniekošanā. "Ja jau sāk izmest pamperus, tad ir kaut kas jādara."Arī R. Melderis risinājumu redz Kapu ielas slēgšanā un novērošanas kameras uzstādīšanā. SIA "NKUP" ir trīs kapu strādnieki, un viņi nevarot pagūt piefiksēt pārkāpēja jau aizbraucošās automašīnas numuru.

Komentāri 6

Niknā

Nu tas vispār ir vājprāts,kas notiek gan pie atkritumu konteineriem,gan mežā,gan ielas malās-vai cilvēki tiešām ir trakāki par CŪKĀM???Pareizi ir jau ērti dzīvot uz citu rēķina-piebraucot ar glaunu BMW mašīnu pie citu atkrituma konteineriem un izmetot savus mēslus-ATVERIET ACIS UN PASKATIETIES SEV APKĀRT!

pirms 13 gadiem, 2008.02.27 09:35

viedoklis

...vispār jau cilvēkiem būtu vajadzīga tā iela arī ārpus Kapusvētku laika, tāpēc jādomā saprātīgi, vai tie kapu kopēji, kuri nemet atkritumus vairāk, kā tikai no kapiem, būs spiesti nest piemēram kapu invertāru, kāds kapu plāksnīti, kādam tas būs piemineklis... utt, pār muguru? Vai vajadzētu ciest pēc armijas likuma- nevaram atrast vainīgo, sodīsim visus?
Varbūt tiešām laiks ieviest atkritumu detektīvus?
Katrā ziņā, cilvēki palikuši izlaidīgi un nebūt ne tie nabagākie.

pirms 13 gadiem, 2008.02.27 10:42

Patiesība

Jā nekaunās tautā"prominenti Smiltenes ļaudis"ar pievest atkritumus ar dārgiem limuzīniem pie svešām mājām un izmest.Kauns!!!

pirms 13 gadiem, 2008.02.27 16:11

Smilteniete

Ne jau vienmēr vainīgi ir tikai svešie atkritumu pievedēji. Bieži vien karstākajā kapu uzkopšanas laikā atkritumu kaudzes (konteineri jau sen pilni) netiek aizvestas nedēļām ilgi. Cik tad patīkami tiem, kam tuvinieki guļ netālu no šīm kaudzēm? Tad gribas jautāt, varbūt slēdzam ielu un beram pilnu ar s.....

pirms 13 gadiem, 2008.02.27 17:17

*

Gan jau tie straadnieki var novakteet, ja pacenstos, arii tuvumaa dziivojoshie! nesmuki! un latvieshi lepojas ar chaklumu , tikumu... :(

pirms 13 gadiem, 2008.02.28 14:45

Saulīte

Ļoti nepieciešams līgums ar NKUK par konteineriem >obligāts katrā mājā, pēc adreses. To notiekt stingri, jo ļoti daudzi cilvēki nes savus atkritumus un izmet pilsētas un kapu konteineros. Tā būs vieglāk izsekot, cik reizes izved šos pasūtītos konteinerus menesī un kurās pilsētas ielās vēl ir nekārtība ar atkritumiem. Citādi ar bezatbildīgajiem pilsētas iedzīvotājiem neizdosies tikt galā. Tagad ir daudz tādu ļužu, kas atnes atkritumu saini līdz pilsētai un skatās aiz kura koka to varētu nobāst. Visatļautība. Ja tā turpināsies, tad mūsu skaistā, tīrā mazpilsēta, par kuru tā priecājas iebraucēji, drīz būs atkritumu bedre. To nedrīkst pieļut! Te jābūt modriem visiem iedzīvotājiem.

pirms 13 gadiem, 2008.03.03 16:06

Smiltene