Smiltenē bail staigāt diennakts tumšajā laikā 5

"Ziemeļlatvija" uzklausījusi vairākus smilteniešu viedokļus, kuri apgalvo, ka Smiltenē Lazdu, Audēju un Mūrnieku ielas posmā diennakts tumšajā laikā ir neregulārs ielu apgaismojums. Ir vakari, kad ielas slīgst pilnīgā tumsā. Atbildīgie sūdzības ņemšot vērā.

 

Tuvojoties rudenim, kad vakari satumst arvien ātrāk, Parka un Mūrnieku ielas iedzīvotāji ir satraukušies vēl vairāk. "Mūrnieku un arī apkārtējās ieliņās naktīs un vakaros bieži nedeg gaisma. Elektrības stabi ir, bet lampas nedeg.

 

 

Visvairāk jau bail par bērniem, kuri vakaros pēc pulciņiem dodas mājās. Kad meita dejoja, pēc nodarbībām viņai pa tumsu bija paniskas bailes nākt mājās. Puiši no dejošanas vienmēr pavadīja līdz pat mājai. Un tas ir ne tikai Parka un Mūrnieku ielas krustojumā. Arī uz Valmieras ielas pusi bieži vakaros gaismas vienkārši nav," stāsta Daiga.

 

Viņa piebilst, ka daži kaimiņi vakaros savus suņus palaiž vaļā, kuri lec virsū bērniem. Reiz bijis gadījums, kad vakarā vairākām mājām ar akmeņiem izsisti stikli, tikai neviens neko nebija pamanījis, jo nevarējis tumsā saskatīt. Vienīgais labums esot, ka kaimiņu mājai ir sensorais apgaismojums. Tad, ejot pa ielu garām tai mājai, iedegas lampa.

 

Pa šo ielu posmiem pārvietojas daudzi cilvēki, it īpaši skolas laikā, jo tieši pa šo ceļu vistaisnāk no pilsētas centra var nokļūt uz Smiltenes ģimnāzijas internātu.

 

"Esmu ievērojusi, ka lampas ne vienmēr ir ieslēgtas. Mani tas uztrauc, jo tiešām nāk rudens un paliek tumšāks. Kādreiz, kad jāiet satikties ar draudzenēm uz centru, bieži vien ir baisi pa tumsu nākt uz māju," saka pusaudze Daniela Vasiļjeva.

 

Arī "Ziemeļlatvija" ir pamanījusi problēmas ar ielu apgaismojumu šajā ceļa posmā, taču amatpersonām tas bija jaunums.

 

Par iedzīvotāju pamanīto problēmu Smiltenes novada domes tehniskajam direktoram Uldim Rudzītim ir pirmā dzirdēšana. "Kādus divus mēnešus nekādas sūdzības neesam saņēmuši.

 

 

Bet tūlīt par šo ziņosim arī apsaimniekotājiem "Vidzemes energoceltniekam", lai problēmu novērš. Vienkārši paši to neesam pamanījuši. Tur, kur lampas ir paredzētas, tur tās arī degs. Arī Atmodas ielā divas spuldzes ir jānomaina. Šodien pat tas tiks salabots. Ja ne šodien, tad rīt," sola U. Rudzītis.

Komentāri 5

suns

Suņiem Smiltenē labāka dzīve nekā cilvēkiem,tos laiž no sētas ārā, lai aprej un kož garāmgājējiem, normāli pa ielu vispār paiet nevar, sevišķi pa mazākām ielām. Kur skatās izpilddirektori, bet viņi jau kājām nestaigā!

pirms 12 gadiem, 2009.08.20 13:34

gājējs

Taisni neticami,bet šodien ievēroju,ka elektroapgaismojumu tiešām remontē.

pirms 12 gadiem, 2009.08.20 14:55

mara

Nu Abulas ielā ar var kaklu nolauzt, tumšs un ietve vispār neejama un tagad vēl tā dzertuve tur atvērsies (river), vispār būs bail staigāt.

pirms 12 gadiem, 2009.08.20 20:31

cik gadus jus dievojat vai ejat pa smiltene vel neeasat pieradusi murgs ja zinatu katru sturiti kur vajadzetu gaismekli tad jau sen viss butu izsputejis

pirms 12 gadiem, 2009.08.21 11:04

laila

Apskatiet arī Dārza ielā cik lampas deg.Domei ir ziņots vairākas reizes.

pirms 6 gadiem, 2014.10.28 13:29

Smiltene