Smiltenē bedru remonts ielās vēl jāgaida līdz maijam 9

Autovadītājiem Smiltenē vēl nedaudz jāpaciešas, jo bedrīšu lāpīšana ielās sāksies maijā. Pašlaik vēl turpinās vietējās pašvaldības izsludinātā cenu aptauja šo darbu veikšanai.

 

Pilsētas dome izsludinājusi iepirkumu cenu aptaujas veidā bedrīšu likvidēšanai Smiltenes ielās ar pilno tehnoloģiju. Tas nozīmē asfaltbetona seguma bedrīšu remontu ar karsto asfaltbetona masu, izfrēzējot bojātās vietas ielās. Atsevišķos ielu posmos plānota plaisu aizliešana ar bitumena emulsiju.

Iepirkuma procedūra noslēgsies 21. aprīlī. Pēc tam notiks pieteikumu vērtēšana, lai izraudzītos uzvarētāju. Pašvaldība līgumu ar viņu varēs slēgt tikai tad, kad būs pagājušas 11 dienas pēc rezultātu izsludināšanas Iepirkumu uzraudzības birojā.Atmodas, Raiņa, Vaļņu, Dzirnavu, Blaumaņa, Dārza, Dakteru iela. Tās ir tikai dažas no Smiltenes ielām, par kuru bedraino segumu sūdzas apvaicātie autovadītāji. Bedres sāk parādīties arī Daugavas ielas posmā.

 

Kod kurā pirkstā, sāp visi, taču šogad Smiltenes pilsētas domes speciālistiem nebūs viegli izlemt, kurās ielās bedres salabot, bet kurās - ne.

 

"Skatīsimies, cik daudz varam izdarīt, jo šogad no valsts autoceļu fonda pašvaldība saņems ielu ziemas un vasaras uzturēšanai ievērojami mazāk naudas, nekā pērn. Līdzīga situācija ir arī citās pilsētās," skaidro pašvaldības izpilddirektors Uldis Rudzītis.

 

2008. gadā Smiltenes pilsētai šī summa bija 184 645 lati. Šogad plānotais finansējums no valsts autoceļu fonda ir 94 081 lati.

 

Pašvaldības speciālisti gan cer, ka apcirpto naudu atsvērs tas, ka valstī celtniecībā ir samazinājušās izmaksas. "Spriežam, ka reālās darbu izmaksas varētu būt mazākas par aptuveni 25 procentiem, nekā aizvadītajā gadā," piebilst U. Rudzītis.

Autovadītāji smiltenieši jau ielāgojuši, kurās ielās un kuros posmos jābrauc uzmanīgi, lai bedrēs nesabojātu automašīnu.

 

Baznīcas laukumā stāvvietā sastaptais šoferis valcēnietis Rolands situāciju Smiltenes ielās nepārzina, taču neko labu negaida. "Visā Latvijā ir šausmīgas ielas, arī Valkā. Cik sapratu, tad lielus remontus netaisīs, jo naudas nav," spriež vīrietis.

 

Kamēr vēl Smiltenē un citviet nav sākušies ielu remonti, smiltenietis auto sportists Jānis Aleksejevs dod padomu, kā labāk pārvarēt bedrainos ielu posmus.

 

"Pilsētās, kur ir ātruma ierobežojums līdz 50 kilometriem stundā, bedres labāk ir izbraukt pēc iespējas lēnāk, ar pirmo vai otro ātrumu, skatoties pēc situācijas, cik daudz un cik lielas ir bedres. Bedrēs nedrīkst bremzēt. Ja bremzē bedrē, tad vēl vairāk kaitē mašīnai, nekā izbraucot mierīgi, bez bremzēšanas," saka J. Aleksejevs.

 

Auto sportists piebilst, ka, braucot pa šoseju, bedrainu posmu labāk izbraukt ar lielāku ātrumu, jo "tad amortizators nepaspēj iekrist bedrē un nesasit ratu".

Komentāri 9

Esīte

Pa taciņu ar ķeriņu gar upes maliņu
Pa brikšņiem cauri laužamies uz skaisto tāli mēs
Uz Holandi un Īriju nes strājā upe mūs
Tur nebūs bedres bedrītes un laimes upes tecēs
Bet Latvijā būs purvi meži mazas upeles!
/ Šlesergeits /

pirms 12 gadiem, 2009.04.07 07:29

Rudziit iemaacies reikinaat, ja darba izmakas samazinaajusaas par 25 %, nauda ta samazinaaata par 50%, tad kaa tad var atsveert tos 25%???

pirms 12 gadiem, 2009.04.07 08:11

UH

Kur nu laimes upes Latvijā, būs tak Daugavas pārrakšana un savienošana ar krievzemes ūdeņiem. TAS TIK BŪS PROJEKTS - TIK KĀDAS BEIGAS?! Par to ir vērts uztraukties un nepieļaut!

pirms 12 gadiem, 2009.04.07 09:54

BMW

Ak šīs bedres bedrītes!Nu visos laikos viņas ir un netiekam no viņām vaļā!

pirms 12 gadiem, 2009.04.07 09:55

smilteniets

Pirmkārt pašvaldībai vajag ierobežot kravas auto pārvietošanos pa pilsētas mazajām ielā , vismaz ierobežojumu līdz 7 tonnām . Tad tos ceļus nelauzīs!
Piemērs Dzirnavu un Vaļņu ielas , kad Daugavas iela bija slēgta , asfalts burtiski saira .

pirms 12 gadiem, 2009.04.07 11:19

Andis

Forši ka tās bedres taisīs nopietnāk kā pagājušo gadu. Es tikai ieteiktu pašvaldībai noalgot kādu cilvēku kurš uzraudzītu lai darba laikā tiktu pilnībā izmantota tāda tehnoloģija par kādu ticis noslēgts līgums. Varbūt notiks brīnums un tie lāpījumi noturēsies ilgāk kā līdz rudenim.
...

pirms 12 gadiem, 2009.04.07 11:42

dinamo

man pasham pie majas ir tas bedres! smalkie celu lapītāji to tik vien zināja kā sabērt šķembas un viss! atlika vien gaidīt kad tas sāks lidot majas logos! stingri uzraudzišu šo procesu ar visām smalkajām texnoloģijām!! vajadzētu aizliegt pārvietoties smagajam trasportam pa mazajām pilsētas ielām!

pirms 12 gadiem, 2009.04.07 15:46

acs

Skaidrs,ka naudas ir daudzkārt par maz lai pienācīgi sakārtotu visas mazās ielas,kurām asfalta kārta bez pienācīgas nesošās kārtas vēl no padomijas laikiem.Bet,lai tās galīgi nesabojātu svarīgi būtu tās pasargāt no smagā transporta.Vajadzēs gan daudz ceļa zīmes,jo citādi viens otrs ir gatavs ar smago braukt bezmaz līdz savai gultai.Bet mēģināt vajadzētu.

pirms 12 gadiem, 2009.04.07 17:19

Nauda iznāk tikai algām. Paskatiet gada deklarācijas .

pirms 12 gadiem, 2009.04.07 18:07

Smiltene