Smiltenē beidzot sakārto siltumtrases posmu Limbažu ielā 4

Pēdējo reizi Smiltenē maģistrālajā siltumtrasē un tās atzarojumos, kas kopā ir aptuveni piecus kilometrus gari, vecās caurules pret jaunām nomainīja pirms diviem gadiem. Līdzekļu trūkuma dēļ neskarts palika aptuveni 380 metru garš posms Limbažu ielā. Beidzot remontdarbi notiek arī šajā ielā.

Smiltenes novada domes tehniskais direktors Uldis Rudzītis informē, ka radās iespēja sakārtot siltumtrases posmu Limbažu ielā un tā tiek īstenota. Līdz šim no Limbažu 10. nama līdz 3. siltumtrasē atradās padomju laika caurules, kuras savu laiku nokalpojušas.

U. Rudzītis ir pārliecināts, ka pēc cauruļu nomaiņas samazināsies siltuma zudumi, būs droša ekspluatācija un izslēgtas avārijas iespējas. Jāpiebilst, ka šogad janvārī tieši šajā vietā radās bojājums vecajās siltumtrases caurulēs, kā rezultātā vairākas daudzdzīvokļu mājas uz laiku palika bez apkures un siltā ūdens.

Darbus sola pabeigt šonedēļ

Gulbenes firma "Rubate" pēc pašvaldības pasūtījuma veic siltumtrases posma veco cauruļu nomaiņu. Būvatļauju firmai izdeva 25. augustā, drīz pēc tam tika uzsākti darbi. "Trasē caurules ir nomainītas, notiek metināšanas darbi. Nekādi sarežģījumi nav, tāpēc jau šīs nedēļas pirmajā pusē darbus pabeigsim. Šobrīd jau divos posmos trase ir aizbērta ciet," stāsta objekta būvdarbu vadītājs Zigmunds Arnis.

Iedzīvotāji satraucas

Kāda Limbažu ielas piektā nama iedzīvotāju uztrauc vairākas lietas. "Kāpēc strādnieki ir aizrakuši vienu posmu? Ja viņi palaidīs jauno siltumtrasi un apakšā caurulēm kaut kas nebūs kā vajag, kas tad te atkal notiksies? Raks vaļā? Man problēmu pietika ziemā, kad siltumtrasē notika tā avārija (konstatēja bojājumu - red.). Vēl mani interesē, vai pēc visiem darbiem uz ceļa uzklās asfalta segumu vai arī mums būs jāmīcās pa dubļiem?" vaicā pensionāre.

Z. Arnis skaidro, ka satraukumam nav pamata, jo aizbērtajos siltumtrases posmos speciālisti pirms tam veica visas nepieciešamās pārbaudes. "Zināmas neērtības cilvēkiem nācās un vēl dažas dienas nāksies paciest. Taču darām visu, lai viņiem būtu ērtāk. Ja laika apstākļi būs labvēlīgi, jaunnedēļ šajā siltumtrases posmā iesēsim zālīti un noasfaltēsim," stāsta Z. Arnis.

Smiltenes novada domes tehniskais direktors piebilst, ka, protams, pēc darbu pabeigšanas tajās vietās, kuras iepriekš klāja asfalts, tiks uzlikts jauns segums.

Siltais ūdens nebūs epizodiski

Nedēļas pirmajā pusē Limbažu ielas 3., 5. un 10., kā arī Rīgas 8. mājas iedzīvotājiem būs jāpacieš vēl kādas neērtības - nebūs siltais ūdens. Objekta būvdarbu vadītājs uzsver, ka siltā ūdens zudums būs epizodisks un maksimāli īslaicīgs, ja darba gaitā neradīsies kādi sarežģījumi. U. Rudzītis paskaidro, ka tas būs saistīts ar izbūvētās siltumtrases pabeigšanu un tās pieslēgšanu objektiem.

Komentāri 4

Džibuga

Uztraukumam nav pamata :) U. Rudzītis kontrolē situāciju.

pirms 10 gadiem, 2010.09.20 20:42

Smilteniete

Bet kāpēc atkal notiek rakšanas darbi Daugavas ielā?!
Vai atkal vajag labo asfaltu sabojāt?

pirms 10 gadiem, 2010.09.21 09:45

Limbažu-5/2

Siltais ūdens, tiešām, ir tikai silts un tikpat netīrs kā iepriekšējos gados.Kā minētās neērtības tiks kompensētas iedzīvotājiem?Jautājums Rudzīša un Meldera kungiem?Vai par šo laiku maksāsim kā par kvalitatīvu pakalpojumu?

pirms 10 gadiem, 2010.09.21 11:02

Piekrītu

Piekrītu!
Tas pats ir ar ūdens pārtraukumiem. Vai tiešām par brūno ūdeni, kas litriem jāiztecina no izlietnēm un bolieriem, regulāri jāpārmaksā pašiem iedzīvotājiem?

pirms 10 gadiem, 2010.09.21 20:07

Smiltene