Smiltene: Bērnudārza lietā atbild ministrija 10

No Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) saņemtā atbilde pārliecinājusi Smiltenes pilsētas domi par to, ka pašvaldībai ir taisnība domstarpībās ar trijām pretendentēm konkursā uz pilsētas jaunā bērnudārza vadītājas amatu.

Visas trīs pretendentes vēl nav saņēmušas

atbildi no IZM, tāpēc pašlaik no komentāriem

 "Ziemeļlatvijai" atturas.

 

 

Diskusijas izvērtās par Ministru kabineta noteikumu gramatisko tulkošanu, atšķirīgi uzverot ar komatu atdalītās prasības konkursa nolikumā, un līdz ar to strīdoties, vai bērnudārza vadītājai ir vajadzīga gan profesionālā augstākā pedagoģiskā izglītība, gan pirmsskolas izglītības skolotāja kvalifikācija, vai tikai viena no šīm prasībām, kā to izprata minētās pretendentes.

 

Sniedzot skaidrojumu, IZM norāda, - pirmsskolas izglītības iestādes vadītājam ir nepieciešama gan profesionālā augstākā pedagoģiskā izglītība, gan arī profesionālā kvalifikācija. Ja noteikumus interpretētu tā, ka bērnudārza vadītājam ir nepieciešama profesionālā augstākā pedagoģiskā izglītība vai pirmsskolas izglītības skolotāja kvalifikācija, vai šo noteikumos noteiktā tālākizglītība, tad šāda interpretācija būtu pretrunā ar Izglītības likuma normām. Tā pašvaldībai atsūtītajā vēstulē skaidro IZM valsts sekretārs Mareks Gruškevics.

 

"Katram cilvēkam ir tiesības izteikt savu viedokli. Taču šo triju pretendenšu uzstāšanās domes sēdē un apvainojumi gan domei, gan arī personīgi man, ir nepamatoti. Ministrija atzinusi, ka mūsu izstrādātajos konkursa noteikumos viss ir taisnība," secina Smiltenes pilsētas domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis.

 

Visas trīs pretendentes vēl nav saņēmušas atbildi no IZM, tāpēc pašlaik no komentāriem "Ziemeļlatvijai" atturas.

Komentāri 10

advokāts

Mežuļa kungs-nesteidzies laikam priekšā!

pirms 13 gadiem, 2008.03.26 14:43

xxx

Tas ir vienkārši perfekti,ka pie vadības tiks svešs cilvēks no malas!Nevarēs šķirot pēc deguniem,kāds labāks vai sliktāks!

pirms 13 gadiem, 2008.03.26 16:50

yyy

Besī ārā tās neapmierinātās bābas. Nu cik var!!! Vai tiešām neapnīk bezjēdzīgi cīnīties? Pašām nav ne tādu zināšanu, ne pieredzes, bet domā, ka ir visu varošas. Būtu priecājušies, ka nāk kāds ar tādu pieredzi un zināšanām pie mums uz mazpilsētu, nevis visi tik brauc projām uz Rīgu, Īriju, utt.

pirms 13 gadiem, 2008.03.26 20:50

yyy - yyy

Izdomā citu niku. Ja kas, manas domas šajā jautājumā ir pilnīgi savādākas.

pirms 13 gadiem, 2008.03.30 11:33

Zane

Šajos komentāros savu viedokli acīmredzot izsaka Smiltenes inteliģence. Vārds "bābas" to vienkārši lieliski apliecina. Pa priekšu cilvēki mēģināsim izprast visa būtību un tad sniegsim katra komentārus. To pašu ieteiktu Mežula kungam un Domes atbildīgām personām. Arī ministriju darbinieki mēdz sniegt atbildes, kas nav pilnīgas.

Vēlu veiksmi 3 pretendentēm, noskaidrojot lietu pēc būtības:)

pirms 13 gadiem, 2008.03.30 12:13

Juriste

Diskusija izvērtās par Smiltenes domes rīkotā konkursa norises likumību un tiesiskumu.

pirms 13 gadiem, 2008.03.30 16:12

Baiba

Pēc komentāriem spriežot Smiltenes bērnudārzos gan strādā kolektīvi,kas nevar savā starpā saprasties.Jautājums kā tur jūtas bērni?

pirms 13 gadiem, 2008.03.30 16:34

Tātad secinājums - domes darbība nav atklāta, ja jau smiltenieši nesaprot par ko vispār lieta grozās!

pirms 13 gadiem, 2008.03.31 23:02

GI

Piekrītu Baibai,ja tādas "čūskas" strādā ar bērniem, tad tiešām pārņem drebuļi. Savu bērnu negribētu laist pie tāda personāla. Zinot šis kandidātes, daža laba jau netiek ar saviem bērniem galā, kur nu vēl ar citiem.Bērnudārza vadītājai jābūt arī prestižai personai Smiltenes sabiedrībā, ja tādas nav no vietējām, tad piedodiet, nāk vietā sveša!

pirms 13 gadiem, 2008.04.02 14:30

pagaidiet, es nesaprotu, kur tad ir pieejams info, ka izraudzītās kandidātes reputācija ir nevainojama? Tas, ka nav informācijas, tad nozīmē, ka nevainojama?! Beidziet! Nevajag būt tik naiviem:)

pirms 13 gadiem, 2008.04.02 15:58

Smiltene