Smiltenē bērnudārza vidi veido kopā

Pagājuši septiņi mēneši, kopš durvis vēra jaunais Smiltenes bērnudārzs "Pīlādzītis". Pirmie mēneši bērnudārza kolektīvam un mazajiem audzēkņiem pagājuši, iejūtoties jaunajās telpās. Aizvadītie svētki bijuši kā lūzuma punkts, kad apjausta vecāku un bērnudārza veiksmīgā sadarbība, veidojot "Pīlādzīti" skaistāku.

 

Bērnudārza vadītāja Santa Rudzīte uzskata, ka tik bagātīgu informāciju un sajūtas, kā bērni gūst, uztverot pasauli pirmsskolas vecumā nekad vairs dzīvē neuztvers. Bērnībā iemācītais un izzinātais lieti noderēs nākotnē. To pratuši novērtēt bērnu vecāki un iedzīvotāji, palīdzot mazo pīlādzēnu videi kļūt skaistākai, košākai un, pats būtiskākais, - mācību procesam radošākam.

 

Atbalsta vecākiŠo mēnešu laikā bērnu vecāki un vēl daudzi citi cilvēki bērnudārzam dāsni palīdzējuši, dāvinot vecos kalendārus, mācību procesam nepieciešamas lietas un pat putekļu sūcēju, plauktus, dīvānus, kā arī daudzas citas noderīgas lietas. To novērtē bērnudārza kolektīvs. "Mana darba pieredze liecina, ka mazpilsētā vecāki tiešām ir atsaucīgāki.

 

 

Mammām un tētiem ir tā sajūta, ka viņu devums ir tieši viņu bērniem. Tā ir vērtība. Lielā pilsētā vecākiem tas liekas bezpersoniskāk, bērns te pāris gadus pamācīsies un viss," stāsta S. Rudzīte. "Pīlādzīša" metodiķe Rasma Petrova papildina vadītājas teikto, ka vecāku attieksme ir vienkārši brīnišķīga. Vecāki daudz darot par saviem personīgajiem līdzekļiem, kas ir neatsverams ieguldījums visiem.

 

Pārņem tradīcijasJaunais bērnudārzs ir pārņēmis tradīcijas no abām iepriekšējām pirmsskolas izglītības iestādēm, ļaujot vaļu radošām izpausmēm, darinot dekorus. "Reiz bērnudārzā viesojās kāds turīgs vīrietis.

 

 

Viņš uzmanību pievērsa tieši pašu veidotajām dekorācijām, kas rotāja bērnudārzu. Viņš bija izbrīnīts, cik te viss ir apmīļots. Viņaprāt, tas esot pasaules līmenis. Tas bija īpaši augsts novērtējums, ko dažkārt mēs paši nenojaušam," atklāj R. Petrova.Tas liecina, ka ir laiks, kad cilvēki negācijas noliek malā un grib, spēj dod ko pozitīvu daudziem.

 

Smiltene