Smiltenē briest ideja par pilsētas tirgu 4

Smiltenes centrā varētu atvērt tirgu, jo tam ir piemērota teritorija starp Baznīcas laukumu un Kalna ielu aiz autoostas un krodziņa "Akmens vārti". Taču noteicošais būs zemes īpašnieces firmas "Skandi grupa" un Smiltenes pilsētas domes lēmums.

Izdzenātie ielu tirgoņi

palīdzību meklē pie uzņēmēja, zemes īpašnieka

 

 

To, ka pilsētā vajadzīgs tirgus, vairāku pensionāru vārdā "Ziemeļlatvijai" teic smilteniete Ārija. Kamēr līdz pavasarim galdu rekonstrukcijas dēļ slēgts ielu tirdziņš pie tirdzniecības centra Baznīcas laukumā, pašu audzētās vai ražotās produkcijas pārdevēji palikuši bez apmešanās vietas. No ietves pie luterāņu baznīcas sētas viņi ir aizraidīti pēc pilsētas domes iniciatīvas.Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem ielu tirdzniecība var notikt tikai pašvaldības speciāli norādītās un iekārtotās publiskās vietās, kāda Smiltenē ir teritorija Baznīcas laukumā 16 netālu no spēļu kluba "Bumerangs". Pagaidām šī tirdzniecības vieta ir slēgta līdz pavasarim. Savukārt jau minēto ielu tirdziņu, kas šobrīd slēgts, apsaimnieko tirdzniecības centrs "Centrs".

 

Katrs santīms no svara"Kāpēc dome neatļauj atvērt tirdziņu, vienalga, kurā citā vietā?" taujā Ārija, kurai radies tāds iespaids. Vecajiem cilvēkiem esot svarīgi, lai Smiltenē ir vieta, kur par lētāku cenu, nekā veikalā, var nopirkt dārzeņus vai citu pašu audzētu vai ražotu produkciju, vai kaut ko pārdot pašiem. Arī viņa dažreiz šādi tirgojusi savu preci - adītas zeķes vai floristikas vainagus, jo katrs nopelnītais santīms esot no svara. Taču tagad Baznīcas laukumā tirgotājus dzenājot kā noziedzniekus.Pensionāre stāsta, ka viņi uz sarunu aicinājuši uzņēmēju Sarmi Zausku, kura pārstāvētajai firmai "Skandi grupa" pieder zeme aiz autoostas. Iespējams, tirgu varētu iekārtot tur.

Tirgus statuss pašvaldības ziņāPar iespējamo tirgus vietu minētajā teritorijā uzņēmējs S. Zauska pilsētas domē vērsās jau pirms gada. Konkrētu atbildi viņš toreiz nesaņēma. "Varētu atkal pacelt šo stratēģiju augšā un veidot tur, piemēram, zaļo tirdziņu," pēc otrdien notikušās sarunas ar ielu tirgotājiem spriež S. Zauska. "Pagaidām, kamēr iespējamās aktivitātes nav saskaņotas ar pilsētas domi, jautājums ir atklāts. Taču, ja es kā uzņēmējs šādu tirgu taisu, tad tam jābūt sakārtotam, kā to prasa likumdošana."Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem vietējā pašvaldība ir tā, kura pieņem lēmumu par jauna tirgus izveidošanu attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā, kā arī nosaka tirgus atrašanās vietu un tā teritorijas robežas un piešķir tirgus statusu.

 

Grib redzēt konkrētus plānus"Kamēr uzņēmējam nebūs attīstības koncepcijas un kamēr neredzēšu, ko viņš tur var izveidot un sakārtot, tikmēr mēs, dome, tam nepiekritīsim, jo tas tomēr ir pilsētas centrs," saka Smiltenes pilsētas domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis. Ja atradīsies kāds tirgotājs, kurš ir ar mieru uzņemties atbildību par kārtību ielu jau esošajā ielu tirdzniecības vietā Baznīcas laukumā 16, tad dome var apsvērt iespēju tur novietot galdus un dot iespēju tirgoties jau tagad, skaidro A. Mežulis.

Komentāri 4

Garāmgājējs

Ha, bet galdiņi pie TOPa ir atgriezušies! Tā kā tantukiem atkal ir kur tirgoties!

pirms 13 gadiem, 2008.01.30 12:48

hmmm

Žēl cilvēku, ka tā tiek trenkāti. Tikai nesaprotu, pēc likuma taču pašvaldībai ir jāierāda tās ielu tirdzniecības vietas? Tad kāpēc, ja atrodas cilvēks, kas ir gatavs dot (iznomāt vai kā savādāk)savu zemi šādai lietai, tad viss organizatoriskais, plāns u.c. obligāti nepieciešamās lietas ir jādara viņam? Pēc idejas domei tomēr! Un, ja domei ir ''apriebies'', ka ''maznodrošinātie'' viņiem acu priekšā grozās, tad kāpēc nav pretiniciatīvas privātām aktivitātēm? Tiešām nesaprotu! Tad iznāk tā, ja dome ir ar mieru tirdziņu taisīt un atvērt, tad viņi izdara visu. Ja cits cilvēks ir ar mieru pleķiti dot, tad dome nevar izsrādāt tos nolikumus un noteikumus? Tad tie ir radikāli atšķirīgi?
Vai jāsaprot tā, ka dome vispār ir neieinteresēta dot atļauju? Un , ja tā, tad kāpēc?
Ko nozīmē kārtība uz ielas? Vai tad ir kādreiz baigais haoss bijis? Nu, lai dome izstrādā, ko pēc tirdzniecības un sab. kārtības noteikumiem drīkst un ko nē. Un uzņēmējs, lai dod savu zemi un beigta balle! Kur te ir problēma?

pirms 13 gadiem, 2008.01.30 13:57

Andrejs

Lasot visu, kas saistās ar Smiltenes ielu tirgotājiem, gan par domes rīcību, gan lēmumiem, kā arī A. Mežuļa teikto, rodas iespaids, ka domē strādā populistisku un rīcībnespējīgu ļautiņu kolektīvs. Viss ko viņi spēj - aizbildināties ar likuma normām un slēpties aiz policijas spēka. Vienkārši nožēlojami... Fui Smiltenes domei!

pirms 13 gadiem, 2008.01.31 11:20

Smiltene