Smiltenē: Ceļinieki vērsīsies pie zīmes uzstādītāja 5

Pērn oktobrī "Ziemeļlatvijā" vērsās kāda smilteniete, kura Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīcas pagalmā bija pamanījusi dīvaina izskata ceļazīmi "Stāvēt aizliegts". Tolaik VAS "Latvijas Valsts ceļi" Valkas nodaļas būvinženieris Māris Mačulis solīja sazināties ar slimnīcas saimniecības pārzini, lai atrisinātu lietu par maldinošo zīmi.

 

M. Mačulis apgalvoja, ka uzstādītā zīme ir pašrocīgs darinājums un ka to par ceļazīmi nemaz nevar uzskatīt. Tagad pagājuši nepilni pieci mēneši, bet pašrocīgā zīme vēl aizvien atrodas turpat, kur pērn oktobrī.

 

 

Sazinoties atkārtoti ar būvinženieri M. Mačuli, izrādījās, ka viņš par šo lietu bija piemirsis. "Labi, ka jūs man to atgādinājāt, es noteikti sazināšos ar slimnīcas saimniecības pārzini. Tā zīme ir jāmaina un jāuzstāda tāda, kas atbilst Latvijas valsts standartam.

 

 

Ja cilvēks grib, lai zīmi kāds ievērotu, tad tai noteikti jāatbilst standartam. Tagad to ikviens var ignorēt. Tad jau katrs savā pagalmā var jebko uzstādīt, bet tā nedrīkst," saka M. Mačulis. Viņš norāda, ka tik patvaļīgi rīkoties nevar.

 

Lai uzstādītu ceļa zīmi vispirms zemes īpašniekam jāvēršas pašvaldībā. Pēc saskaņošanas ar pašvaldību jāvēršas A/S „Latvijas valsts ceļi" nodaļā ar iesniegumu par ceļazīmes uzstādīšanu.

 

 

Zīme tiek uzstādīta atbilstoši Latvijas valsts standartam LVS 77-2:2002, un to Smiltenē dara sertificēta firma (Smiltenes ceļu rajons - red. ) atbilstoši standartam.

Komentāri 5

...cilvēks Māris aizmirsa ...cilvēcīgi...iesaku Ziemeļlatvijai sekot līdzi, vai Māris atkal neaizmirsīs...

pirms 12 gadiem, 2009.03.12 21:03

z

var redzēt, ka šim laikrakstam nav ko rakstīt. Ja jau esat tadi gudrisi tad pasi lidzigi ka beztabu varejat sazinaties un veikt izmeklesanu, jus tak prese L-ja mums esat "lieli" izmekletaji un meslu raceji

pirms 12 gadiem, 2009.03.13 15:16

Aizbrauc Māri apskaties uz A/S 8CBR kur tāda pati informācijas plāksne uzstādīta pie diagnostikas punkta durvīm ielas pusē.Ja presei nav ko nopietnu rakstīt,tad lai izbeidz izpildīt kādas pārgudras pasūtījumu.

pirms 12 gadiem, 2009.03.16 14:03

tāda riešanās ap to zīmi. Gan jau, ka kādai gaspažai papēdis nošķiebās, ka nevarēja savu ķerru tur turēt.

pirms 12 gadiem, 2009.03.16 17:06

No kura laika Latvijas Valsts ceļi atbild par kārtību vieņiem nepiederošā uzņēmuma teritorijā, tieciet kārtībā ar tiešām funkcijām uz valsts ceļiem kur ir ļoti kritisks stāvoklis!

pirms 12 gadiem, 2009.03.16 21:08

Smiltene