Smiltenē cieš sieviete, iekrītot kanalizācijas akā 5

Ceturto mēnesi smiltenietei Mirdzai ir darba nespējas lapa. Ārsti sievietei vēl neļauj atgriezties darbā, jo pēc iekrišanas kanalizācijas akā, viņai pasliktinājusies veselība. "Ziemeļlatvijas" lasītāja mudina citus būt vērīgiem un pievērst uzmanību aku vākiem, lai neatgadītos vēl kāda nelaime.

"23. decembrī ar vienu kāju iekritu kanalizācijas akā, kas atrodas daudzdzīvokļu mājas pagalmā Dārza ielā 26. Todien bija putenis un nezināju, ka ar akas vāku kaut kas nav kārtībā. Sekas ir tādas, ka vēl aizvien neesmu tikusi uz strīpas.

Lauzts nekas nebija, bet pārcietu trīs operācijas, jo atsists muskulis un stājās ūdeņi. Nedienas turpinās, līdz ar to ārsta apmeklējumi nebeidzas," stāsta Mirdza.

Viņa Smiltenes pilsētas pašvaldības SIA "Namu un komunālo pārvalde" (NKUP) lūgusi samaksāt ārstēšanās izdevumus un morālo kompensāciju. "Nelaime nebūtu notikusi, ja komunālo akas būtu labā stāvoklī. Uzņēmums daļu ārstēšanās izdevumus nosedza, taču atteicās maksāt morālo kompensāciju," atklāj cietusī.

Salabo, salauž, salaboPēc nelaimes gadījuma NKUP darbinieki minētās akas vāku padarījuši drošu, taču pēc neilga laika, paši tīrot sniegu, esot salauzuši. "Traktors ziemā, tīrot sniegu, salauza vāku. Pēc tam vēl uzstūma sniegu virsū, lai neredz.

Tagad sniegs nokusis un un beigto vāku var redzēt. Esmu arī uzņēmusi vairākas bildes. Es un kaimiņi vairākkārt esam zvanījuši uz komunālajiem un sūdzējušies, taču nekas nav mainījies, turklāt devām mūsu mājā dzīvo divi namu pārvaldes strādnieki, viens no viņiem tieši atbild par akām," saka sieviete.

Aka atrodas daudzdzīvokļu mājas pagalmā, kur staigā gan pieaugušie, gan bērni. Kāda cita šīs mājas iedzīvotāja notiekošo neuzskata par bīstamu situāciju. "Man šķiet, ka nevar vainot tikai vienu dienestu vai cilvēku.

Paši iedzīvotāji, kas novieto automašīnas pagalmā, akas vāku vien ir izkustinājuši. Diez vai kāds var iekrist akā, ja tās vāks atbīdījies pāris centimetrus. Vienkāši jābūt uzmanīgākiem," viedokli pauž Dārza ielas 26 nama iedzīvotāja.

"Ziemeļlatvija" devās uz Mirdzas norādīto vietu Dārza ielā 26, lai pārliecinātos, vai akas vāks kārtējo reizi ir bojāts.

Kā pastāstīja sieviete, neilgi pēc tam namu pārvaldes darbinieki ieradušies notikuma vietā un bīstamo situāciju novērsuši. "Pieļauju, ka kāds no strādniekiem redzēja, ka jūs fotogrāfējat. Tāpēc tik pēkšņi sataisīja. Cita izskaidrojuma rīcībai nav, jo līdz šim neviens nereaģēja. Visiem silti iesaku uzmanīties arī turpmāk un skatīties, kur sperat kāju," saka smilteniete.

Bojājums nav pieteiktsNKUP valdes priekšsēdētājs Raitis Melderis, pārbaudot pieteikto bojājumu reģistra žurnālu, nav konstatējis nevienu ziņojumu par Dārza ielā 26 esošo kanalizācijas aku. "Noskaidroju, ka šīs mājas iedzīvotāji pirms kāda laika informējuši kolēģi mutiski. Taču tad akas vāka nomaiņas darbus aizkavēja sniegs. Pēc Lieldienām, kad sniegs bija nokusis, uzreiz nomainījām vāku. Tagad viss ir kārtībā," saka R. Melderis.

Lai turpmāk nerastos līdzīgi gadījumi, ikviens iedzīvotājs, kurš pamanījis kanalizācijas aku, kas varētu kaitēt cilvēku veselībai vai transportlīdzekļiem, droši var pieteikt bojājumu jebkurā diennakts laikā, zvanot pa tālruni 64772204 vai 64773905. "Tad automātiski tiek piereģistrēts bojājums un ziņojums tālāk nodots attiecīgajam speciālistam," piebilst R. Melderis.

Komentāri 5

:(

Telefons 64772204 nav nekāds diennakts tālrunis, uz šo numuru var zvanīt tikai darba laikā. Vakar vakarā Dzirnavu ielas rajonā pazuda ūdens, gribēju paziņot, bet neviens neatbildēja arī uz otru minēto numuru, kaut gan tur jābūt dežurantam.

pirms 10 gadiem, 2010.04.09 10:04

Redakcija

Pa tālruni 64772204 iedzīvotāji var zvanīt darba laikā, savukārt uz otru numuru NKUP dežurants sūdzības uzklausīs jebkurā diennakts laikā.
Atsaucoties uz komentāru, NKUP valdes priekšsēdētājs Raitis Melderis paskaidroja, ka iespējams dežurants tieši tajā brīdī bija izgājis, taču pamatā visu laiku ir uz vietas.

pirms 10 gadiem, 2010.04.09 11:12

kurmis

Kļūdains,tendenciozs virsraksts,jo pēc rakstītā sanāk,ka akā tomēr nav iekrists! Kāja cietusi,sāpīgi,bet iekrišana akā tomēr ir pavisam cita lieta .

pirms 10 gadiem, 2010.04.09 17:22

jomajo

ar vienu kaju iekrita...aaaa.!
nu kur sita var rikoties komunalie, komooon :O gaida, kad sniegs nokusis

pirms 10 gadiem, 2010.04.09 21:59

:))

žurnālistei, nav sajēgas ko liek par virsrakstu, vai arī ko nozīmē iekrist kanalizācijas akā!!!!!
Virsraksts graujošs, tikai neatbilst raksta saturam!!!

pirms 10 gadiem, 2010.04.12 09:01

Smiltene