Smiltenē daudzi asins donori ir jaunieši

Cilvēki viens pēc otra ieradās uz asins ziedošanu, jo Smiltenē bija ieradies Donoru autobuss. Tomēr ne visi tās varēja ziedot, jo lielās cilvēku atsaucības dēļ, pietrūka asiņu noņemšanas konteineri.

 

"Atnācām nodot asinis, jo gribējām izmēģināt kā tas ir un, lai palīdzētu citiem cilvēkiem. Bet pēc divu stundu ilgas stāvēšanas rindā, mums speciālisti pavēstīja, ka pietrūkst maisiņu, tāpēc atlika doties prom," stāsta 12. klases skolnieces Liene un Inga.Liene ir mazliet vīlusies, jo ļoti vēlējās palīdzēt cilvēkiem, kas nokļuvuši nelaimē. Tieši tāpēc apsver iespēju, ka jau tuvākajā laikā varētu doties uz kādu no kaimiņu pilsētām, lai tur kļūtu par asins donoru.

 

 

Pienākums un pieradumsSmilteniete Aija Blanka sevi par donoru uzskata jau kopš astoņdesmito gadu beigām un šajā laika posmā asinis ziedojusi aptuveni 60 reižu. "Nododu asinis, jo tas ir kā pienākums un reizē pieradums. Ja neesmu regulāri asinis nodevusi, tad pašsajūta pasliktinās, jo organisms jau pieradis," stāsta A. Blanka.Smilteniete stāsta, ka šajā reizē bijuši ļoti daudz jaunieši un tas ir pozitīvi. "Vienīgi viņiem vajadzētu apsvērt to, vai ir spējīgi nodot noteikto asiņu daudzumu, jo nav nozīmes atnākt un mocīties," domā A. Blanka.

 

 

Rindā pat četras stundasSilvēnietis Juris Zetmanis ir uzcītīgs asins donors jau daudzus gadus. "Par donoru esmu kļuvis tāpēc, lai palīdzētu cilvēkiem, kuriem asinis ir vairāk nepieciešamas. Tas ir tāds pienākums, kurš jāpilda," saka J. Zetmanis.Kaut arī silvēnietis rindā uz asins ziedošanu nostāvējis tikpat kā četras stundas, nebēdā, jo jūtas labi.Sarkanā Krusta Smiltenes nodaļas vadītāja Maruta Vīgante pastāstīja, ka no 145 asins donoriem 92 bija jaunieši vecumā līdz divdesmit gadiem. "Šoreiz, salīdzinot ar iepriekšējo gadu cilvēku atsaucība bija liela, jo īpaši jauniešu," saka M. Vīgante.Nākamās reize, kad Smiltenē ieradīsies Donoru autobuss būs 5. jūnijā, 11. septembrī un 9. decembrī. Valkā - 18. martā, 17. jūnijā, 16. septembrī un 16. decembrī, bet Strenčos - 19. aprīlī.

Smiltene