Smiltenē dāvana visiem bērniem būs uzvedums uz ledus

Līdz 29. decembrim ikviens iedzīvotājs, iestāde vai uzņēmums var iepriecināt Smiltenes novada mazturīgo ģimeņu bērnus, iesaistoties novada domes rīkotajā labdarības akcijā "Prieks bērnu acīs".

Viņiem jāsarūpē pašu darinātas vai veikalā nopirktas dāvanas un jāieliek tās speciāli šim nolūkam paredzētā kastē, kas atrodas Smiltenē, tirdzniecības centrā "Centrs".

Skatīties varēs visiKastē cits pie cita jau rindojas labu cilvēku salikti dāvanu maisiņi. Tos visus gada nogalē nodos mazturīgo ģimeņu bērniem, lai viņi ar prieku sagaidītu gada gaišākos svētkus. Pašvaldība šādu akciju rīko pirms katriem Ziemassvētkiem, un vienmēr to atbalsta vietējie uzņēmēji.

"Tur nav vajadzīga nekāda īpaša motivācija. Tā ir ierasts, un tā jādara," saka firmas "Smiltenes koks" līdzīpašnieks Aigars Ūdris. "Vienmēr cenšamies palīdzēt, cik varam. Iepriekš noskaidrojam, ko bērniem vajadzētu, lai nav tā, ka visi sanes tikai mīkstās mantiņas, un nekā cita nav."

Mazturīgo ģimeņu bērnus, kuri saņems dāvanas, apzina Smiltenes novada Sociālais dienests un novada bāriņtiesa. Tāpat pašvaldība apzinājusi tos maznodrošināto ģimeņu bērnus, kuri saņems ielūgumus uz Smiltenē vēl nebijušu uzvedumu, kas notiks uz ledus, pilsētas hokeja laukumā, 29. decembrī. Sākums - pulksten 12.00.

Tas būs labdarības koncerts "Ziemassvētki ar drošsirdīgo Pēterīti", kurā ieeja ikvienam - bez maksas. Priekšnesumā būs pasaka "Pēterītis un vilks" ar Sergeja Prokofjeva mūziku un dejas par Ziemassvētku tēmu. Uzstāsies Rīgas ledus teātra studijas dalībnieki.

Pēc tam slidos pašiKaut arī organizatori, sabiedriska organizācija no Siguldas "Bērnu fonds "Attīstība", uz šo uzvedumu galvenokārt ielūdz mazturīgo ģimeņu bērnus, apmeklēt priekšnesumu nav liegts nevienam skatītājam.

Bērnu fonds "Attīstība" šomēnes plāno uzvedumus vairākās Latvijas pilsētās, kur ir slidotavas un ledus halles, tai skaitā Smiltenē. "Attīstība" ir sabiedriska organizācija, kas atbalsta kultūru, izglītību un sociālo labklājību un kuras komanda kopš 2003. gada ievirza bērnus slidošanā, stāsta Smiltenes novada Sociālā dienesta vadītāja Inta Siliņa.

Mākslinieku transporta izdevumus apmaksās Smiltenes novada dome, bet uzvedumu viņi sniegs bez maksas. Priekšnesumi uz ledus ilgs aptuveni 40 minūtes. Lai skatītāji nenosaltu, varēs sildīties pie ugunskura un dzert tēju. Labdarības pasākumu atbalsta Smiltenes novada dome un biedrība "Smiltenes Vanagi".

Pēc uzveduma mazie skatītāji arī paši varēs vienu stundu slidot. Slidas atvedīs koncerta rīkotāji. Mazturīgo ģimeņu bērni, kuriem uz pasākumu būs ielūgumi, slidas varēs izmantot par velti, bet pārējiem tās jāīrē, piebilst I. Siliņa.

Lai uz pasākumu tiktu arī laukos dzīvojošie maznodrošināto ģimeņu bērni, atsevišķu pagastu pārvaldes organizē transportu uz Smilteni.

Smiltene