Smiltenē dejos nākamās “zvaigznes”

Sestdien Smiltenē ieradīsies 227 sporta deju pāri. Vismaz tik daudz dejotāju pieteikti valstī vēl nebijušām Latvijas bērnu un jauniešu sporta deju sacensībām "Zvaigznes 2008".

 

Sacensības Vidzemes novadā notiks Smiltenē, pilsētas kultūras un sporta centra lielajā zālē. Jaunie dejotāji izpildīs lēno valsi, marša fokstrotu vai kvikstepu, Vīnes valsi, rumbu, ča - ča - ča un džaivu. Katrs deju pāris var dejot visas dejas vai arī izvēlēties kādu no tām.

 

 

Var pietrūkt sēdvietuKaut arī sacensībās nav ieejas biļešu, un tās var skatīties ikviens interesents, problēmas var rasties ar brīvas sēdvietas atrašanu zālē."Īpaši aicināt skatītājus uz šo pasākumu nevaram, jo būs ļoti daudz dalībnieku - 227 pāri un vēl viņu mammas. Turklāt sacensības nebūs kaut kas bezgalīgi skaists, jo uzstāsies dejotāji iesācēji," skaidro sacensību rīkotājs Vidzemes novadā Dainis Liepiņš. Viņš trenē sporta deju pārus Valkas rajona bērnu un jauniešu interešu centra un Valkas pamatskolas pulciņos.Valkas rajonu sacensībās pārstāvēs D. Liepiņa audzēkņi no Valkas (pieteikti 25 pāri) un Smiltenes bērnu un jauniešu interešu izglītības centra sporta deju pulciņa dejotāji (pieteikts 31 pāris). Smilteniešu trenere ir Līga Širina.

 

 

Dejotājiem nav jāmaksāVidzemes novada jaunie dejotāji savu prasmi tiesnešu kolēģijai Smiltenē sāks rādīt pulksten 11.00.Sporta deju sacensības notiks klašu grupās: pirmsskolas, 1.- 4., 5.-6. un 7.-9. klasēm. Piedalīties var interešu izglītības iestāžu, vispārējās vai profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi, kā arī Latvijas sporta deju federācijas 1. un 2. līmeņa iesācēju grupas dalībnieki."Šādas sacensības pirmo reizi organizē un finansē Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts Jaunatnes iniciatīvu centrs. Tas nozīmē, ka dejotājiem nav jāmaksā dalības maksa," skaidro D. Liepiņš.Sadarbībā ar Latvijas Sporta deju federāciju un Bērnu un jauniešu centru "Laimīte" rīkotās sacensības "Zvaigznes 2008" notiek arī Kurzemes, Zemgales un Latgales novadā un Rīgā.

Smiltene