Smiltenē demontē pilsētā vienīgo taksofonu 3

Vai Smiltenē nevarētu saglabāt taksofonu? To "Ziemeļlatvijai" lūdz noskaidrot Ieva Drande no Brantu pagasta.

 

Sieviete šomēnes jutās šokēta, ieraugot, ka pilsētā pie pasta ēkas vairs nav taksofona kabīnes. Viņa neizmanto mobilo tālruni, jo nepanes to starojumu.

"Ļoti bieži zvanīju no taksofona. Tagad vajadzēja sazināties ar ārstu. Labi, ka atsaucīgi cilvēki palīdzēja," saka I. Drande. Nesen taksofonu velti Smiltenē meklēja arī kāda cita iebraucēja.Taksofoni rada zaudējumus"Ja kāds apzināti lauza taksofonu, tad varbūt to var ielikt pārskatāmā telpā, piemēram, pastā," rosina I. Drande.

Taksofona pakalpojumus Latvijā nodrošina SIA "Lattelecom". Uzņēmuma Regulēšanas lietu nodaļas direktors Aivars Kreilis skaidro, ka taksofonu uzturēšana uzņēmumam rada zaudējumus, piemēram, 2008. gadā - 959 tūkstošus latu.

"Krīzes apstākļos ir svarīgi saimniekot ekonomiski, līdz minimumam samazinot nepamatotās izmaksas. Tas ir galvenais iemesls būtiskai taksofonu skaita samazināšanai Latvijā 2009. gadā," informē A. Kreilis.

2009. gadā Regulators noteica "Lattelecom" pienākumu uzturēt tikai tos taksofonus, kuru zaudējumi nepārsniedz 20 procentus. Smiltenē, Dārza ielā 1, uzstādītais taksofons pērn radīja 46 procentus zaudējumu, tāpēc šis pakalpojums vairs netiek sniegts.

 

Jāpalīdz maksāt par uzturēšanu"Mēs neiebilstam uzstādīt taksofonu lielveikalā vai kur citur Smiltenē, ja kāda ieinteresēta persona daļēji segtu tā uzturēšanas izmaksas. Tā varētu būt pašvaldība vai veikals, kura telpās taksofonu piedāvātu uzstādīt," saka A. Kreilis.

Ja kādam šāda interese ir, tad jāvēršas SIA "Lattelecom" Administratīvajā dienestā līguma noslēgšanai. Jārēķinās, ka būs jāsedz arī taksofona ierīkošanas izmaksas līdz pat dažiem simtiem latu.

Nedaudz vairāk kā gadu taksofona uzturēšanu Rīgā apmaksāja kāda kokapstrādes firma. Kopš pērnās vasaras ekonomisku apsvērumu dēļ taksofona "sponsorēšana" ir pārtraukta un taksofons ir demontēts.

Komentāri 3

Pērle

Un cik tad to taksofonu izmantoja? Praktiski neviens. Dīvains ir personas iebildums, ka viņa redz nepanes mobilā starojumu. Par starojumu vēl zinātnieki strīdas. Vai tad ir kāds medicīnisks pierādījums, ka viņa nepanes starojumu? Lai tad pati arī apmaksā taksafona izdevumus, ātri vien pieradīs pie mobilā starojuma.

pirms 10 gadiem, 2010.01.14 12:58

???

Tiešām interesanti par to starojumu :)) Lai taču tur to mobilo izslēgtu un ieslēdz uz zvanīšanas laiku. Kā viņai tā starojuma nepanesība izpaužas???

pirms 10 gadiem, 2010.01.15 09:00

dzenis

Viens taksovons pa visu pilsētu tomēr būtu vēlams-gadās dzīvē dažādi-mobilais nosēžas, nozog vai kas šim salūzt. Var jau teikt, ka jāpalūdz kādam lai iedod pazvanīt, bet vai kāds dos un ja nu ir vakara laiks -tie cilvēki būs tik reti. Nu nezinu gan-varēja jau palikt tas taksofons

pirms 10 gadiem, 2010.01.15 11:57

Smiltene