Smiltenē dod jaunsarga solījumu 3

Otrdien Smiltenē pēc vairāku gadu pārtraukuma jaunus biedrus uzņēma Latvijas Jaunsardzes rindās. Svinīgo solījumu deva 53 pusaudži, kuri darbojas Smiltenes jaunsargu vienībā, - gan puiši, gan meitenes.

 

Šī vienība apvieno jaunsargus no Smiltenes ģimnāzijas, Centra vidusskolas, Grundzāles un Palsmanes pamatskolas.

 

Smiltenes jaunsargu vienības vadītājs Mārtiņš Latvers informē, ka pavisam vienība saņēmusi vairāk nekā 100 pusaudžu pieteikumus. "Pirmie jaunsargu apliecības saņems tie kandidāti, kuri līdz šim aktīvi darbojušies un guvuši panākumus," stāsta M. Latvers.

 

Jaunietis vispirms kļūst par jaunsargu kandidātu, bet pēc trijiem mēnešiem viņš var iestāties Jaunsardzē, dodot svinīgo solījumu un saņemot jaunsarga apliecību.

 

Smiltenes vienības jaunsargi šoruden piedalījušies sacensībās "Rīgas jaunie sargi" Valkā un Lāčplēša dienas pasākumos. Pašlaik starp vienībām notiek volejbola turnīrs.

 

Jaunsardze ir Aizsardzības ministrijas organizēta un vadīta jauniešu interešu izglītības forma. Par jaunsargu var kļūt vecumā no 12 līdz 18 gadiem.

Komentāri 3

FHTAGN

ehh, zel ka jus nezinat kas patiesiba slepjas aiz jaunsargu termina, un kam tiek gatavoti berni...

pirms 12 gadiem, 2008.12.05 14:15

Interesē

Nu pastāsti, kam tie bērni tiek gatavoti. Es savējo arī gribu ieinteresēt. Varbūt nav vērts?

pirms 12 gadiem, 2008.12.06 23:11

juris

aa, kr4 kada launa ideologija, nu gan tu laid, es pats esmu jaunsargs nav tur neka slikta, ja vien neskaita gatavibu savas valsts aizstavibai (nejauciet to ar valdibu). Zel ka tu to nesaproti.

pirms 10 gadiem, 2010.11.12 22:53

Smiltene