Smiltenē gaida vairāk mazuļu 1

Arī aizvadītajā gadā Smiltenē dzimuši bērni un reģistrētas laulības, tomēr kopumā demogrāfiskā situācija pilsētā joprojām ir negatīva.

 

2008. gadā Smiltenes pilsētas dzimtsarakstu nodaļā reģistrētas 49 dzimšanas (27 meitenes un 22 zēni), 79 miršanas (43 vīrieši un 36 sievietes) un 31 laulība. Smiltenes luterāņu baznīcā laulību noslēguši septiņi pāri.

 

Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Dace Ērģele skaidro, ka šie skaitļi neattiecas tikai uz smilteniešiem, jo nodaļā tiek reģistrēti arī citu pagastu un pilsētu iedzīvotāji.

 

Pirmais jaundzimušais - meitene2007. gadā Smiltenes pilsētas dzimtsarakstu nodaļā reģistrētas 56 dzimšanas, 75 miršanas un 53 laulības. "Diemžēl mirstība jau vairākus gadus pilsētā ir lielāka, nekā dzimstība," atzīst D. Ērģele. Tāpēc viņai ir prieks par katru reģistrētu jaundzimušo.

 

Populārākie vārdi, ko vecāki izvēlējušies saviem jaundzimušajiem aizvadītajā gadā, meitenēm ir Dārta, Estere, Laura un Terēze, zēniem - Kristers un Roberts.

 

No 2008. gadā reģistrētajiem mazuļiem visvairāk bijis pirmdzimto (21 ģimenē). Četrās ģimenēs pieteicies trešais bērniņš, divās - ceturtais, vienā - piektais un vienā - sestais bērniņš. Laulībā dzimuši bērni 24 ģimenēs.

 

Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīcas dzemdību nodaļā šogad pirmais jaundzimušais ir meitenīte, kura nāca pasaulē 3. janvārī. Viņas ģimene dzīvo Launkalnes pagastā.

 

Dzemdību nodaļas vecmātes atgādina ticējumu: ja jaunajā gadā pirmā piedzimst meitene, tad gads tiks aizvadīts bez nemieriem un kariem. Arī 2008. gadā Smiltenē pirmais mazulis bija meitenīte. Vēl šā gada pirmajās dienās Smiltenes slimnīcā piedzimis puisītis.Bērnus izaudzināt būs grūti"Cerēsim, ka arī šogad dzims daudz bērniņu," ģimenēm novēl dzemdību nodaļas vecmāte Aina Priede.

 

Par to gan šaubās D. Ērģele. "Dzimstība noteikti samazināsies. Daudzi vispirms padomās, kā bērniņu izaudzināt un izskolot, jo daudzu vecāku finansiālā nākotne ir ļoti neskaidra," viņa pieļauj.

 

Līdzīgi domā smilteniete jaunā māmiņa Arita Rulle. Viņas meitiņa Laura pasaulē nāca aizvadītā gada 8. decembrī.

 

Arī Arita spriež, ka daudzas jaunās ģimenes šobrīd bērnus negribēs, jo tas nozīmē izdevumus. "Pamperi vien katru nedēļu aiziet pa pakai. Ja zīdainis vēl jāpiebaro, tad nauda aiziet arī par putrām.

 

 

Lai varētu iztikt, māmiņām pēc iespējas ātrāk jāiet darbā, taču, ja nav neviena, kas mazuli pieskata, jāalgo auklīte, un atkal vajag naudu" spriež Arita.

 

Uz vietu Smiltenes bērnudārzā gaida daudzi vecāki. Aritas meitiņa reģistrēta rindā ar 191. numuru. Gads iesākas ar kāzāmŠis gads Smiltenes pilsētas dzimtsarakstu nodaļā sācies ar reģistrētu vienu miršanas gadījumu un divām reģistrētām dzimšanām. Smilteniešu ģimene, kura pārcelsies uz Valku, reģistrējusi meitiņu Vanesu, bet cita smilteniešu ģimene - dēlu Tomu.

 

D. Ērģele cer, ka šogad priecīgo notikumu būs vairāk, jo nākotnē jāskatās ar gaišām domām. Piemēram, šo piektdien, 9. janvārī, Smiltenes pilsētas dzimtsarakstu nodaļā tiks reģistrētas pirmās laulības. Vēl vienas kāzas pieteiktas uz februāri.

Komentāri 1

Smiltene

Vienīgā pilsēta LV kur cilvēki vairojas kā truši.Sadzemdē pilnu varzu un tad vazājas diedelēdami nodokļu maksātāju palīdzību.

pirms 12 gadiem, 2009.01.09 23:29

Smiltene