Smiltenē grib pilsētas muzeju 2

Viens solis tuvāk sperts idejai par muzeju Smiltenē. Pilsētas dome piekritusi piedalīties biedrības "Smiltenes muzeja fonds" dibināšanā.

 

Šī sabiedriskā organizācija rakstītu projektus un censtos piesaistīt finansējumu muzeja izveidošanai. Kad tas notiktu, muzejs saņemtu pirmo dāvinājumu - smiltenietes Ilzes Krūmalas plašu privātkolekciju. Šobrīd to uzglabā pašvaldības telpās.

 

Pašlaik fonds vēl nav nodibināts. "Kādam aktīvākam cilvēkam jāsasauc kopā potenciālie dibinātāji, lai kopsapulcē lemtu par biedrības dibināšanu un reģistrēšanu," informē Smiltenes pilsētas domes kancelejas vadītāja Dina Kaupe.

 

Fonda dibināšanā varētu piedalīties Smiltenes tehnikums, ieguldot savu īpašumu - divas vēsturiskas ēkas Kalnamuižā pie pilsdrupām, kurās izvietot muzeju, un zemi zem šīm ēkām.

 

 

"Ideja par Smiltenes muzeja fonda dibināšanu ir ļoti laba. Ja mēs piedalīsimies, tad ar noteikumu, lai muzejā būtu vieta arī ekspozīcijai par Kalnamuižas vēsturi," saka Smiltenes tehnikuma direktors Andris Miezītis.

 

Smiltenes domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis pieļauj, ka sākumā muzejs varētu atrasties tagadējās bibliotēkas bērnu literatūras nodaļas telpās kultūras un sporta centrā pēc tam, kad bibliotēku pārcels uz jaunbūvējamo kompleksu Kalēju ielā.

Komentāri 2

VISPIRMS UZCELAT TO CENTRU KALEJU IELA UN PECTAM DOMAJAT PAR MUZEJU :@

pirms 12 gadiem, 2008.09.25 16:10

Pilsonis

pag pag, vai ta Smiltenes muzejs nebija paredzēts ēkā pie pieminekļā "Sašķeltā ģimene"???

pirms 12 gadiem, 2008.09.25 18:55

Smiltene