Smiltenē ievēroto deju grupu “Creeps” izveido skolnieces 6

Creeps, tas nozīmē - patīkamas "skudriņas" noskrien pa ķermeni, skaidro Una Cīrule un Anete Zariņa. Smiltenes deju grupa "Creeps", ko vada abas jaunietes, nesen nosvinēja pirmā pastāvēšanas gada jubileju.

"Creeps" Smiltenē ir jau pamanīta. Tajā dejo 14 jaunietes, pārsvarā Smiltenes ģimnāzijas skolnieces. Arī Anete un Una mācās šajā skolā 11. klasē.

"Creeps" nepieder nevienai iestādei. Tā esot tāpēc, lai saglabātu neatkarību un pašas lemtu, ko un kā darīt. Savu izvēlēto dejas stilu jaunietes raksturo vairāk kā street dance, nevis hip-hop.

"Enerģijas pilnas, ātras, kustīgas dejas. Tās saistās ar sportu, tādēļ arī meitenes pērn uzaicinājām uzstāties mūsu skolas izlaidumā," atceras Smiltenes bērnu un jaunatnes sporta skolas direktors Ivars Joksts.

"Creeps" mēģinājumi savulaik notika arī sporta skolas zālē. I. Joksts dejotāju uzstāšanos ievēroja arī Smiltenes ģimnāzijas simtgades svinībās.

"Meitenes ir malači. Uzņēmīgas. Darbojas pašas, neviena nemudinātas. Viņu deju stils ir savdabīgāks, nekā Smiltenē pierasts, bet tas ir labi. Tas dažādo priekšnesumu klāstu," spriež I. Joksts.

Deju grupa jau uzstājusies vairākos pasākumos Smiltenē, kā arī Palsmanes speciālajā internātpamatskolā un Ērģemes bērnu namā.

"Creeeps" radītājas ir Anete un Una. Viss sākās ar to, ka abas braukāja uz Valmieru mācīties hip-hop soļus. Valmierā grupa izjuka, bet dejot gribējās.

Šis un tas no hip-hop tika ielikts klases priekšnesumā aizvadītā gada Smiltenes ģimnāzijas aerobikas festivālā. To ievēroja sporta skolotājs Andis Rozītis un atbalstīja meiteņu ideju dibināt savu grupu.

"Anete atnāca pie manis un teica, - taisām savu grupu. Varbūt varam to pavilkt. Viņa arī pārsvarā virzīja ideju uz priekšu. Es biju vairāk nobijusies," atceras Una. Vecāku atbalsts bija. Tika sameklētas telpas, un tā radās "Creeps".

Pašlaik mēģinājumi notiek pilsētas kultūras un sporta centra aerobikas zālē, kas meitenēm iepatikās lielo spoguļu dēļ. Grupas "naudas maku" uztur pašas dalībnieces. No dalības maksas iekasētos latus izlieto gan telpu īrei, gan tērpu iegādei.

Meitenes priecātos, ja viņu grupu Smiltene vairāk atbalstītu, neraugoties uz to, ka "Creeps" ir neatkarīgs kolektīvs. Mērķi dejotājām ir lieli. "Noteikti virzīsimies augstāk, lai kaut ko sasniegtu. Nepaliksim tikai mazpilsētā," saka Una.

Aizvadītās nedēļās nogalē "Creeps" dejoja Rīgā, festivālā "Aerobika visiem". Ja kāds grib uzaicināt grupu uzstāties, Unu un Aneti var sameklēt draugos.lv.

Pagaidām grupas repertuārā ir divas dejas un daudz mazu fragmentu. Deju soļus viņas domājot pašas, balstoties uz mūziku un ritmu.

"Mums ir ļoti paveicies ar kolektīvu. Meitenes tiešām grib dejot," slavē vadītājas. Savukārt apvaicātajām "Creeps" dejotājām Leldei Cīrulei, Lindai Sīmanei un Lindai Vāverei patīk, ka viņas māca vienaudzes. "Esam draudzenes, un mums ir viegli saprasties. Kaut arī sākumā bija grūti, ar laiku iejutāmies. Ja grib, visu var izdarīt," secina jaunietes.

"Creeps" pamatsastāvs jau ir izveidojies, tāpēc pagaidām jaunas dalībnieces grupā neuzņem. Vēlāk ir doma piesaistīt arī zēnus.

Komentāri 6

forshjaaaaaa

nhjaaa jautras un incjiigas meichenes!!!
TURPINAT IESAKTO :*

pirms 10 gadiem, 2010.03.22 00:02

Smiltene