Smiltenē izveidos pašvaldības policiju 13

Smiltenē nav nodrošināta valsts policijas patruļa visu diennakti, tāpēc iedzīvotāji ir satraukušies par savu drošību pilsētā. Šī iemesla dēļ, Smiltenes novada dome vienbalsīgi nolēma pilsētā izveidot pašvaldības policiju.

Kāda smilteniete „Ziemeļlatvijai" atklāja, ka uzzinājusi par pēdējā laika huligānu notikumiem, viņa naktīs bez īpašas vajadzības vairs pa Smilteni nestaigā.

"Man vairs nav pārliecības, ka nepieciešamības gadījumā kāds mani pasargās, it sevišķi zinot, ka bieži naktīs valsts policisti Smiltenē nedežurē. Pilsētā noteikti vajag izveidot pašvaldības policiju, kas nodrošinātu sabiedrībai nepieciešamo drošību. Vai tad par maz cilvēku ir piekauti, vai vajag gaidīt, lai vēl kādu iemet ezerā?" satraukti jautā smilteniete.

Viņa uzskata, ja vien policisti atbildīgi izturēsies pret saviem pienākumiem, pašvaldības policijas izveide samazinās noziegumu skaitu pilsētā.

Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis informē, ka pilsētā izveidos pašvaldības policiju, jo Smiltenē trūkst cilvēku, kuri ar piemērotu izglītību un par pašreizējo samaksu strādātu valsts policijā.Vidzemes reģiona policijas pārvaldes Valkas iecirkņa priekšnieks Vadims Žīgurs informē, ka Smiltenes policijas iecirknī pagaidām nav aizpildītas divas štata vietas - vecākais iecirkņa inspektors un iecirkņa inspektors.

„Tas ir absurdi, ka mūsu pašvaldībai vairākās jomās, piemēram, medicīnā un tagad arī sabiedriskās kārtības nodrošināšanā jāuzņemas pildīt valsts funkcijas, taču cilvēku veselība un drošība ir pirmajā vietā. Tāpēc ir pieņemts lēmums izveidot municipālo policiju," norāda A. Mežulis.

Smiltenes novada domes priekšsēdētāja vietniece Ilze Vergina skaidro, ka ideja par pašvaldības policijas izveidi bijusi jau sen, taču līdz šim tam nav izdevies rast finansējumu.

"Šobrīd tas ir ļoti aktuāli un, pārskatot finanses, esam sapratuši, ka tas noteikti ir jādara. Dzīvojam dinamiskā, ar izglītības iestādēm bagātā pilsētā, tāpēc mums ir jānodrošina sabiedrībai nepieciešamās pamatlietas - drošība, laba izglītība un medicīniskie pakalpojumi," skaidro I. Vergina.

Pašvaldības policiju plānots izveidot līdz šā gada 1. oktobrim. Līdz tam tiks sagādāts arī nepieciešamais aprīkojums. Sākumā strādās trīs cilvēki, un to uzdevums būs nodrošināt sabiedrisko kārtību pilsētā.

"Iespējams, ar laiku radīsim līdzekļus, un pašvaldības policijas sastāvu palielināsim līdz sešiem cilvēkiem, lai tā varētu pilnvērtīgi strādāt visu diennakti," norāda A. Mežulis.

Viņš skaidro, ka policija patrulēs ne tikai Smiltenes pilsētā, bet nepieciešamības gadījumā arī visa novada robežās.

„Plānojam, ka valsts un pašvaldības policija varētu strādāt vienā ēkā un darboties kā vienots mehānisms, viena otru papildinot. Pirmdien, 5. jūlijā, paredzēta tikšanās ar Vidzemes reģionālās policijas pārvaldes priekšnieku Imantu Mitrošenko. Tad apspriedīsim sadarbības iespējas," informē A. Mežulis.

V. Žīgurs norāda, ka sadarbība starp pašvaldības un valsts policiju citās pilsētās ir ierasta prakse, un tā veiksmīgi varētu notikt arī Smiltenē.

Valkas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Inguna Medne uzskata, ka pašvaldības policijas izveidošana Valkā ir attaisnojusies.

"Pašlaik pašvaldības policijā strādā divas policistes. Ja pašvaldībai būtu vairāk līdzekļu, tad darbiniekusastāvs noteikti būtu lielāks. Pašvaldības policistes palīdz pilsētā nodrošināt sabiedrisko kārtību, kā arī veiksmīgi sadarbojas ar valsts policiju," norāda I. Medne.

Komentāri 13

Nožēlojami

novada dome,lai atlaiž kādus,tad pietiks arī policijai...


Pilsētā 5 mācību iestādes un policista neviena-tikai policistes.

pirms 10 gadiem, 2010.07.05 10:46

valcēnietis

Ko tās jaunās meitenes var izdarīt ? Vai kāds viņas respektē?

pirms 10 gadiem, 2010.07.05 11:20

beidzot

beidzot kads pratigs lemus jo tagad sitiem privatmajuipasniem ir pisets

pirms 10 gadiem, 2010.07.05 12:38

avv

"Smiltenē trūkst cilvēku, kuri ar piemērotu izglītību un par pašreizējo samaksu strādātu valsts policijā."
Bet, vai veidojot pašvaldības policiju atradīs cilvēkus ar piemērotu izglītību, vai tikai ar algas palīdzību pārvilinās no patreizējās valsts policijas. Līdz ar to policistu skaits nemainīsies un arī darba metodes būs tās pašas. Vai tas kopumā uzlabos drošību Smiltenē? Īsti ticības nav.

pirms 10 gadiem, 2010.07.05 14:37

budzis

Apsveicami! Tikai, cerams, ka piesaistītie cilvēki pārsvarā būs vīrieši un lojāli pret attiecīgajiem pienākumiem. Jāsaka paldies domei. :)

pirms 10 gadiem, 2010.07.05 14:44

vasilits

budzis 05.07.2010. 14:44:38 А в Валке давно уже есть. Это две сипатяги девочки ,которые тени своей боятся. А как там с нарушителями...

pirms 10 gadiem, 2010.07.05 16:19

Krievs

vasilit, ne takij uz oni isimpatjagi. a teni eto pravda, lis rassilatj preduprezdenija sposobni.a no4ju hotj na usah stoj vse mvse vseravno.

pirms 10 gadiem, 2010.07.05 17:13

Krievs

budet v smiltene kak i v valke, lis terorizirovatj vladeljcev 4astnih domov, v to vremja kak vandalizm prodolzit cvesti i pahnutj.

pirms 10 gadiem, 2010.07.05 17:15

dzenis

Vajadzīga lieta-tikai vai tiešām būs tam naudiņa pietiekama? Par minimālo nekādus nopietnākus darbiniekus par tiko skolu beigušām meitenēm neatrast :)
Jāteic, ka arī tas nav slikti-meitenes rūpīgi attiecas pret saviem pienākumiem, tikai kautiņus (jo īpaši nakts laikā) gan nobremzēt viņām nevisai varētu izdoties.

pirms 10 gadiem, 2010.07.05 17:24

juplis

visi tapat atpeerkas,un taas(sievietes policistes) ar te visi suuta triis majas talaak,vieniigais kam Vinjas der APMIIZUSOS BOMZUS IZVED PA MAJAAM-takaa tam visam maz jeegas

pirms 10 gadiem, 2010.07.05 19:19

..

tikai ar kādu profesionālo līmeni atlasīs cilvēkus ? 9 klašu izglītību? , normālu džeku jau vairs Smiltenē nav , visi sen ārzemēs , kas būtu policista vārda cienīgi , nu nezinu - atspārdītāji un varenie jau protams atradīsies , kā senāk slavenos Akmens vārtos apsargiem pat nebija kauna grustīt un saukāt sievietes , nu tādi bifeļi jau atradīsies un ja nemaldos tad tas varenais apsargs vēl joprojām strādā policijā

pirms 10 gadiem, 2010.07.05 21:59

krabis

Nezinu kā būs Smiltenē,bet Valkā tā saucamās pašvaldības policistes to vien dara kā sēz pie gājēju pārejām un vaktē vecās tantiņas,kuras grib nedaudz saīsināt ceļu līdz veikalam Maxima neparedzētā vietā un tad gan rikšiem pakaļ ar soda kvītīm.Kā salasās lielāks jauniešu bars pie Oļupes,tā ātri laiž prom,baigais jau no viņām labumms,izbraukā bezjēdzīgi domes benzīnu,labāk būtu staigājušas kājām un patrulējušas pa pilsētu,bet nē,tikai ar mašīnu vien.

pirms 10 gadiem, 2010.07.06 20:36

feldfēbelis kacs

Ko jūs te aprejat tās meitenes no Valkas pašvaldības policijas? Viņas dara savu darbu savu iespēju robežās! Un jūs tie lielie gudrinieki, ja jau tur ir tik viegls darbs, kāpēc tad jūs tur nepieteicāties strādāt? Nožēlojami, visi gudri, bet kad kaut kas jēdzīgs jādara , tad tik mūk prom, bet ja pašiem kāds pāri nodarījis, tad gan zina skriet pēc palīdzības pie policijas!!!

pirms 9 gadiem, 2010.12.23 10:15

Smiltene