Smiltenē, Jaunajā parkā, top skaista atpūtas vieta 6

Smiltenē, Jaunajā parkā, top jauna atpūtas vieta, kuras izveidošanā lieti noderēs savulaik turpat augoši, tad nokaltuši un nozāģēti koki.

Zemē gulošie apses un papeles stumbru lielie fragmenti pārtop glītos soliņos. Tos ar motorzāģi prasmīgi izzāģē grundzālietis, individuālā darba veicējs Ainārs Ozoliņš, piepalīdzot brālim Guntim Ozoliņam. Iegrebs svarīgus gadskaitļus

Soliņi puslokā ieskaus citu koka stumbra fragmentu, kurā būs iegrebti Smiltenei nozīmīgi gadskaitļi pēdējā simtgadē. "Pieņēmām, ka kokam varētu būt 100 gadu. Gribas to nosaukt par likteņkoku," spriež A. Ozoliņš.

Jauno atpūtas vietu smiltenieši un pilsētas viesi varēs novērtēt aptuveni pēc pusotra mēneša. Ideja par tās izveidošanu radās Smiltenes novada domes ainavu arhitektei Agijai Bērtiņai un uzņēmuma "Smiltenes NKUP" ainavu tehniķei Baibai Rubenei, un uz sadarbību viņas aicināja A. Ozoliņu. Ļaudis jau atzinīgi novērtējuši grundzālieša paveikto Niedrāja ezera apkārtnē, tai skaitā tiltiņus un glītās laipas ar skaistajiem koka soliņiem, ko Ainārs izveidoja šīs vasaras nogalē kopā ar sievu Daci un dēliem Klāvu un Emīlu.

Ceturtdien abi brāļi Ozoliņi sāka būvēt vēl vienu jaunu, aptuveni 50 metrus garu koka tiltu velosipēdistiem Niedrāja vienā krastā, lai padarītu viņiem izbraucamu ezeram tuvējo taku. Tas ir uzņēmuma "Latvijas valsts meži" Austrumvidzemes mežsaimniecības pasūtījums.

"Prieks, ka cilvēkiem patīk. Es vairāk pieturos pie tā, ka atpūtas vietas jāveido maksimāli tuvu dabiskajam," saka A. Ozoliņš. Kokapstrāde ir viņa sirdslieta.

Labiekārtos iecienītu vietuJaunajā parkā Ozoliņi sāka strādāt šonedēļ pēc novada domes pasūtījuma. Rezultātu ar interesi gaida arī A. Bērtiņa. Viņa spriež, ka šis ir labs pielietojums, kā izmantot jau ilgu laiku zemē gulošos, nokaltušos kokus. Tos aiztransportēt nebija iespējams, jo nebūtu prātīgi dzīt smago tehniku pakaļ izmērā lielajiem kokmateriāliem pa šaurajiem parka celiņiem.

"Taču tas ir ļoti labs materiāls, ko žēl atstāt sapūstam. Tagad atradām labu variantu, kā sakopt parka vienu stūrīti ar minimālu ieguldījumu. Pamatā ir A. Ozoliņa entuziasms un viņa oriģinālās idejas," atzīst ainavu arhitekte.

Jau agrāk pļaviņā Jaunajā parkā uz koku stumbriem bieži sēdēja jaunieši. "Tur ir forša vieta, - nav vēja, un nav arī īpaši auksti," stāsta smiltenietes Santa Zvaigzne un Laura Vītola. Viņas mācās pilsētas ģimnāzijā un pēc stundām šad un tad atnāk līdz Jaunajam parkam.

Vecajā parkā pastaigāties neesot omulīgi. "Vecais parks vairāk ir caurstaigājams. Ir bijis, ka tur uz soliņiem sēž iereibušas kompānijas un, kad ejam garām, kaut ko nosaka. Nav patīkami," atzīst jaunietes. Viņas arī rosina Jaunajā parkā pie jaunajiem soliņiem noteikti novietot atkritumu tvertnes, vislabāk tādas pašas pamatīgas, kā Vecajā parkā, lai tās nevarētu izkustināt no vietas.

Komentāri 6

Nu ja

Malači brāļi Ozoliņi! Veiksmi jums!
Ceru, ka postītāji šajās vietās neatpūtīsies.

pirms 10 gadiem, 2010.10.11 09:57

mara

Forši, tikai žēl, ka atpūtas vietas izmantotāji lielākoties būs dzērājkompānijas.

pirms 10 gadiem, 2010.10.11 10:00

Visu cieņu šiem te cilvēciņiem,kas to dara,lai viņiem veselība un dzīvesprieks!

pirms 10 gadiem, 2010.10.11 11:58

Ak šitie cilvēki ir tie lieliskie mākslinieki, kas prot uzburt romantiskās atpūtas vietas pie Niedrāja! Super! Kaut nu Smiltenes jauniešiem pietiktu prāta nenopostīt.

pirms 10 gadiem, 2010.10.11 20:46

Vienkārši super! Paldies liels no tiem.,.kas neposta! Man prieks aizbraukt sakoptā vietā. arī aiz sevis atstāju sakoptu vietu,tāpēc gaidu no citiem to pasšu.

pirms 10 gadiem, 2010.10.11 22:43

DI

Paldies! Lai izdodas izveidot skaistu vietu! Lai izdodas mums visiem to saglabāt!

pirms 10 gadiem, 2010.10.11 23:05

Smiltene