Smiltenē ķersies pie “melnā punkta” 6

Oktobrī pilsētas tranzītielā vien izvietotas 24 jaunas ceļazīmes lielākai satiksmes drošībai

Pēc Smiltenes pilsētas domes pasūtījuma šobrīd top priekšlikumi skiču projektam par satiksmes drošību Daugavas, Audēju un Valkas ielas krustojumā, Audēju un Gaujas ielas krustojumā un pilsētas centrā, tai skaitā stāvlaukumā pie baznīcas. Mērķis ir lielāka satiksmes drošība šajās vietās.

 

Par to, ka Daugavas, Audēju un Valkas ielas krustojums ir Smiltenes "melnais punkts" tur salīdzinoši bieži notiekošo ceļu satiksmes negadījumu dēļ, "Ziemeļlatvija" rakstījusi vairākkārt.

 

Savukārt interneta portāla ziemellatvija.lv lasītāji aktīvi diskutē par ceļu satiksmi lielajā stāvlaukumā pilsētas centrā un tā apkārtnē un izsaka savus ierosinājumus.

 

Diskusijas sākās pēc novembra sākumā notikušā ceļu satiksmes negadījuma Baznīcas laukumā, kad "Honda Civic", izbraucot no stāvlaukuma, nepalaida garām pa galveno ceļu braucošo automašīnu un starp abām mašīnām notika sadursme.

 

Par apli viedokļi atšķiras"Tas ir labi, ka cilvēki skatās līdzi un domā par satiksmes drošību. Tā ir svarīga lieta pilsētā, kas risināma kompleksi," cilvēku aktivitāti uzteic Smiltenes pilsētas domes izpilddirektors Uldis Rudzītis. Pašvaldība gaida iedzīvotāju konkrētus rakstiskus vai mutiskus ieteikumus.

 

Pēc statistikas Smiltenē visvairāk avāriju notiek Daugavas, Audēju un Valkas ielas krustojumā. U. Rudzītis informē, ka tur un arī Gaujas un Audēju ielas krustojumā, iespējams, izbūvēs apļveida krustojumu.

 

Tādu variantu, tāpat arī luksofora uzstādīšanu šajā vietā neatbalsta Valkas rajona ceļu policijas priekšnieks Vadims Žīgurs. Daugavas ielas posms pirms krustojuma, braucot no Valmieras puses, ved lejup no kalna. Slīdamības apstākļos automašīnām var rasties problēmas iebraukt apļveida krustojumā vai nobremzēt pirms luksofora.

 

Iesaka veikt ekspertīziV. Žīgurs ierosina nomainīt "Stop" zīmi Audēju ielā pirms krustojuma ar zīmi "Dodiet ceļu", lai satiksmes plūsma krustojumā būtu vienmērīgāka.

 

Īpašu pretenziju par ceļu satiksmes drošību Smiltenē rajona ceļu policijas priekšniekam nav, izņemot šo krustojumu. "Tas ir labi pārredzams, un nav pat skaidrojuma, kāpēc tur notiek avārijas. Tajās iesaistītie cilvēki bieži nespēj izskaidrot, kāpēc izraisījuši ceļu satiksmes negadījumu," secina V. Žīgurs.

 

Gan V. Žīguram, gan Smiltenes domes izpilddirektoram U. Rudzītim ir līdzīgs viedoklis, kā savukārt organizēt ceļu satiksmi stāvlaukumā pilsētas centrā - ierīkot gar to demontējamas barjeras, atstājot vietu iebraukšanai un izbraukšanai.

 

Visas ceļazīmes Smiltenē tiek izvietotas, to saskaņojot ar valsts akciju sabiedrības "Latvijas valsts ceļi" Valkas nodaļu. Nodaļas vadītājs Juris Jansons iesaka jebkuru projektu, kas saistīts ar būtiskām izmaiņām ceļu satiksmē pilsētā, nodot ekspertīzei.

 

"Ziemeļlatvija" tēmu turpinās Ekspertu slēdzienu pašvaldība varbūt arī lūgs par Marijas ielā pirms stāvlaukuma uzstādīto ceļazīmi "Dodiet ceļu". Kāds anonīms portāla lasītājs norāda, ka tādā situācijā priekšroka sanāk no stāvlaukuma izbraucošajām automašīnām, savukārt, kad tās piebrauc pie krustojuma, tur jau darbojas "labās rokas likums", jo zīmes "dodiet ceļu" nav.

 

Šo tēmu turpināsim kādā no nākamajiem laikraksta numuriem pēc tam, kad minēto situāciju Smiltenē otrdien novērtēs V. Žīgurs.

Komentāri 6

Tofiks

Tā stop zīme ir lielākā nejēdzība Audēju - Daugavas ielu krustojumā.

pirms 12 gadiem, 2008.11.20 20:07

"Melnais punkts"iesāktais un nepabeigtais trotuārs(malas),Atmodas iela joprojām nepabeigta.

pirms 12 gadiem, 2008.11.20 22:19

kadreiz loksafori bija un nekadu problemu nebija tagad peksni problema smagas masinas var atbraukt pa dzirnav ielu uzlikt zimi lidz cik tur tonam braukt ailiekts ka kadreiz

pirms 12 gadiem, 2008.11.21 15:16

Nu,kur tev tā bij jāstedzas,ka tik kļūdaini raksti!

pirms 12 gadiem, 2008.11.21 18:32

sitaja melno punktu karte nav atzimets ka smiltene ir melnais punkts tuvakais ir laikam sigulda

pirms 12 gadiem, 2008.11.21 18:34

Smiltene