Smiltenē kokus mēģina aizsargāt no bebriem 4

Nedēļu pēc publikācijas "Komunālie netraucē darbu bebriem" devāmies pārbaudīt, vai Smiltenes pilsētas domes uzņēmuma SIA "Namu un komunālo uzņēmumu pārvalde" darbinieki solīto izdarījuši - pasargājuši kokus no bebru postījumiem.

 

Smiltenietis Kaspars Stūrmanis bija pamanījis, ka netālu no Tepera ezera peldētavas bebrs sācis grauzt ozolu. Viņš ar "Ziemeļlatvijas" palīdzību vēlējās pievērst atbildīgo personu uzmanību, lai tās censtos saglābt un pasargāt skaistos kokus no tālākiem postījumiem.

 

 

Darbos iesaistījās arī pats, bebru iecienītajam ozolam apkārt apliekot sētiņu. "Ziemeļlatvija" nolēma sekot līdzi šim notikumam un atbildīgo personu rīcībai, jo bebri ik gadu uzdarbojas tieši Abula upes baseinā.

 

 

Pēc pirmās publikācijas par bebru postījumiem portālā www.ziemellatvija.lv lasītāji uzsāka diskusiju. Lietotājs ar niku ekologs rakstīja, ka jau pirms trim gadiem iedzīvotāji informēja par kritisko stāvokli un bebriem Tepera ezera apkārtnē. Tad bebri grauzuši ozolus.

 

 

"Pēc tam nākamajā vasarā pazāģēja krūmus, nozāģēja materiāliem nograuztos ozolus Tepera malā, un tā arī viss palika. Tur jau ir pavelti teikt un muti dzisināt. Arī tagad labais cilvēks par saviem līdzekļiem apliks sētiņu ozolam, bet komunālie varēs naudiņu notriekt prēmijās. Vai tad tik šausmīgi grūti triju gadu laikā aplikt vērtīgākajiem kokiem sētiņas, lai arī nākamās paaudzes varētu priecāties par skaisto ainavu? Tie ozoli tik lieli dažu gadu laikā vietā neizaugs," uzskata portāla lietotājs.

 

Aplūkojot bebru iecienītās vietas Tepera ezera apkārtnē, redzams, ka atbildīgais uzņēmums solīto izpildījis. Trijiem bērziem, kas atrodas blakus volejbola laukumiem, apkārt aplikta sētiņa. Bebru apskādētajam ozolam vēl aizvien noder smiltenieša K. Stūrmaņa apliktā sēta. Tomēr nav skaidrības par to, kas notiks ar bebru nograuztajiem vītoliem kanāla malā.

Komentāri 4

Bebrs

a nax, apnikuši esat ar savām sētiņām! :D

pirms 12 gadiem, 2008.11.04 12:07

Māris

tos bebrus vajadzētu pamedīt; kopā ar sētu taisītājiem

pirms 12 gadiem, 2008.11.04 13:29

XXX

Atkārtošos, bet atgādināšu, ka portāla forumā apgrozās aktīvi medību pretinieki - tagad viņiem ir īstais brīdis pierādīt savas idejas pareizību. Organizējiet domubiedru diennakts dežūras uz sargājiet kokus. Laiks pāriet no vārdiem pie darbiem!

pirms 12 gadiem, 2008.11.04 21:10

Berbiš'

Skaidas lēca, koki lūza,
Man nobira asariņa...
Bargi kungi rungu taisa,
Gribēj' mani galināt.

Taisiet, kungi, ko gribat,
Es jums rokās nedošos.
Man jau vieta noskatīta
Grundzāliešu upītē...

pirms 12 gadiem, 2008.11.05 12:56

Smiltene