Smiltenē neslēpj prieku par kuplo un skaisto egli

6. decembra pēcpusdienā, kad zemi pārklāja balta sniega kārta, smiltenieši un pilsētas viesi pulcējās ap kuplo un skaisto Ziemassvētku egli, lai kopā sagaidītu lampiņu iedegšanos.

 

Ejot rotaļās un pikojoties ar dažādiem zvēriem, kuri gādāja par priecīgu noskaņojumu, kuplā skaitā cilvēki sagaidīja virteņu iedegšanos Smiltenes Ziemassvētku egles zaros pasākumā "Saucam Ziemassvētkus". To organizēja kultūras un sporta centrs kopā ar jauniešu domi.

 

Pie svētku eglītes par jautrību un rotaļām gādāja jauniešu domes pārstāvji un pasākumu organizatore Zinaida Bērza. Iejutušies dažādu zvēru lomās, viņi rotaļu veidā bērniem parādīja, kur meklējuši eglīti un kā to nesuši mājās. Novērojām, ka vislielāko prieku bērniem sagādāja pikošanās ar zvēriem. No pikas neizspruka arī "Ziemeļlatvija".

 

"Mēs atbraucām no Brantu pagasta. Uz eglītes iedegšanos atvedu savus trīs bērnus un vēl māsu ar trijiem bērniem. Pasākums ļoti patīk. Vismaz ir kaut kas jauks, ko parādīt, jo pagastos nekas tāds nenotiek. Ziemassvētku egle ir brīnišķīga," saka pasākuma apmeklētāja Natālija Ragovska.Arī smilteniete Jolanta teic, ka egle pilsētas centrā šogad ir skaista, vienīgi rotājumi varēja būt jauni.

 

Šoreiz pie eglītes nebija redzams Ziemassvētku vecītis. Tas dažiem sagādāja vilšanos. Tomēr nebija jau tā, ka viņš vispār nebūtu ieradies uz šo pasākumu. Vecītis bērnus sagaidīja tirdzniecības centrā "Centrs". Tur darbojās arī vairākas rūķu darbnīcas, kurās varēja gan zīmēt, gan veidot papīra sniegpārsliņas.

 

Ieejot tirdzniecības centrā, Ziemassvētku vecītis nemaz nav pamanāms, vienīgi liela drūzma. Viens aiz otra bērni sastājušies viņam apkārt, lai sagaidītu savu kārtu un noskaitītu dzejolīti vai nodziedātu dziesmu. Tas neērtības sagādāja jaunākajiem bērniem. "Žēl, ka bija jāstāv tik garās rindās pie Ziemassvētku vecīša. Bērni nogura. To varēja nedaudz citādāk organizēt," saka N. Ragovska. "Ziemeļlatvija" novēroja, ka arī citi vecāki par drūzmu bija neapmierināti.

 

Tomēr daudz brīvāk varēja darboties radošajās rūķu darbnīcās. Jau todien izveidotās sniegpārsliņas rotāja tirdzniecības centra sienu. Smiltenes pilsētas domes jauniešu lietu koordinatore Aurika Zīvere pastāstīja, ka no bērnu zīmējumiem tiks veidota neliela izstāde. Jau tuvākajā laikā darbus varēs aplūkot tirdzniecības centrā "Centrs".

 

Skatīt fotoreportāžu!

 

Smiltene