Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenē norit vairāki nozīmīgi pašvaldības īstenoti būvniecības projekti

Smiltenes pilsētā šobrīd aktīvi norit vairāki nozīmīgi Smiltenes novada pašvaldības īstenoti būvniecības projekti, kuru mērķi ir gan izveidot jaunas bērnu dārzu grupas, tādējādi risinot pašvaldībai un vecākiem aktuālo bērnu skaitu samazināšanos rindā uz pirmskolas izglītības iestādēm, gan labiekārtot iedzīvotāju un tūristu iecienītākās atpūtas vietas, risināt gājēju drošības jautājumu, gan vairot patriotismu pilsētas un novada iedzīvotājos, kā arī daudzveidot pakalpojumu klāstu. Zemāk aicinām iepazīties ar pašvaldības īstenotajiem būvniecības projektiem, to plānotajiem darbiem, termiņiem un izmaksām. 

Turpinās pārbūves darbi pirmskolas izglītības grupu izveidei Rīgas ielā 16C, Smiltenē

Kopš 2016.gada vasaras sākuma Smiltenes novada dome īsteno pašvaldības projektu “Smiltenes Trīs pakalnu sākumskolas ēkas 2. stāva telpu pārbūve pirmskolas izglītības grupu izveidei”. 

Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgas nodarbinātības iespējas, kā arī nodarbinātību un pakalpojumu pieejamību ģimenēm ar bērniem pirmsskolas vecumā Smiltenē, pārbūvējot Trīs pakalnu sākumskolas (ar 2016. gada 1. augustu Smiltenes vidusskolas) telpas un izveidojot jaunas vietas pirmsskolas vecuma bērniem izglītības programmas apguvei, tādējādi samazinot bērnu skaitu rindā uz pirmskolas izglītības iestādēm Smiltenes novada pašvaldībā. Projekta ietvaros tiks izveidotas 60 jaunas vietas bērniem pirmsskolas izglītības programmas apguvei Smiltenes vidusskolā, pielāgojot esošo telpu daļu 814,05m2 platībā.

Informējam, ka būvprojekta 1. kārta paredz pirmā stāva telpu grupas pārbūvi ventilācijas iekārtu izvietošanai un ventilācijas sistēmas izbūvei, ēkas otrā stāva pārbūvi pirmskolas izglītības grupu izveidei, jauna ieejas mezgla izbūvi, nodrošinot vides pieejamību cilvēkiem pārbūvētajās pirmskolas izglītības grupās. Savukārt 2.kārtā paredzēts teritorijas labiekārtojums - rotaļu un atpūtas zonu, kā arī nojumes izbūve, kas paredzēta sporta un rotaļu inventāra glabāšanai. Smiltenes novada domes Saimnieciskās darbības nodaļa informē, ka šobrīd pabeigti aptuveni 45% no plānotajiem darbiem. Pirmās kārtas būvdarbus plānots realizēt līdz 2016.gada 30.novembrim.

Atbilstoši iepirkuma konkursa rezultātiem būvdarbus veic SIA “ASE”. Kopējās pašvaldības izmaksas ir 444 824,16 euro, tai skaitā pievienotās vērtības nodoklis.

Norit Vecā parka 6. un 8. celiņa seguma atjaunošanas darbi

Aktīvi norit Smiltenes Vecā parka teritorijā 6. un 8. celiņa (no viesnīcas “Brūzis” līdz Tepera ezeram) seguma atjaunošana un tiem pieguļošās teritorijas kompleksā pārbūve. Plānotie darbi paredz veikt sestā un astotā celiņa seguma atjaunošanu, minerālmateriāla seguma taku izbūvi parka teritorijā, Japāņu dārza izbūvi, apgaismojuma uzstādīšanu, kā arī Vanšu tiltiņa rekonstrukciju. 

Būvniecības darbus atbilstoši iepirkuma konkursa rezultātiem veic SIA “8 CBR”. Kopējās būvniecības izmaksas ir 205 002,27 euro, tai skaitā pievienotās vērtības nodoklis. Darbus plānots pabeigt 2016.gada oktobrī.


Karoga masta būvniecība Gaujas ielā 11, Smiltenē

Tuvākā laika plānots uzsākt karoga masta būvniecības darbus Gaujas ielā 11, Smiltenē (Jāņukalnā). Karoga masta konstrukcija paredzēta no tērauda ar jaunu pamatu izbūvi, kas sliesies 35 metru augstumā. Karoga masta būvniecības darbus plānots pabeigt līdz šā gada 11.novembrim, kad mastā plānots pacelt 2,5x5m lielu monumentālu Latvijas karogu. 

Atgādinām, kas Smiltenes novada pašvaldība ir iesaistījusies projektā “Latvijas karogs” – tas ir unikāls ilgtermiņa projekts, kas par godu mūsu valsts simtgadei (līdz 2018.gadam) paredz izvietot monumentālus Latvijas karogus valstij nozīmīgās un labi pārredzamās vietās Latvijā. Projekta realizācijā, galvenokārt, tiek iesaistīta sabiedrība, kā arī eksperti, atbildīgās valsts un pašvaldību institūcijas, lai izvēlētos labākās un piemērotākās vietas karogu izvietošanai gan Rīgā, gan Latvijas reģionos. Savukārt projekta noslēgumā plānots izzināt un apkopot stāstus, kas vedīs cauri karoga vēstures līkločiem un, iespējams, atklās ko jaunu un nedzirdētu par mūsu nacionālo simbolu! 


Iepriekš veiktā balsojumā interneta vietnē www.latvijas-karogs.lv tika noskaidrots iedzīvotāju viedoklis par monumentāla Latvijas karoga izvietošanas vietām Vidzemē. Par piemērotāko vietu šāda karoga izvietošanai Smiltenē tika izvēlēts Jāņukalns. Šāda nozīmīga un patriotiska objekta izveide Smiltenē - vienā no latviskākajām Latvijas pilsētām – būs Smiltenes novada dāvana Latvijai 100 gadu dzimšanas dienā, tādējādi godinot to, kā arī vairojot patriotismu pilsētas un novada iedzīvotājos. Projekts tiek īstenots sadarbībā ar biedrību “Latvijas karogs”. 

Būvniecības darbus atbilstoši iepirkuma konkursa rezultātiem veiks SIA “Nejss”. Kopējas būvniecības izmaksas ir 38 376,12 euro, tai skaitā pievienotās vērtības nodoklis.


Gājēju ietves seguma atjaunošana Abulas ielā, Smiltenē

Smiltenes novada dome informē, ka šonedēļ ir uzsākti gājēju ietves seguma atjaunošanas darbi Abulas ielā. 

Gājēju ietves segums Abulas ielā vairākus gadus ir bijis viens no kritiskākajiem posmiem Smiltenē, ietves segums ir nolietojies, esošās betona plātnes sadrupušas, vietām to nav vispār, betona apmales laika gaitā ir sadrupušas un neatdala ietvi no braucamās daļas. Pēdējo gadu laikā pašvaldība vairākkārtīgi saņēma iedzīvotāju jautājumus, par to, kad tiks sakārtots Abulas ielas posms. Informējam, ka šonedēļ ir uzsākti ietves seguma atjaunošanas darbi, uzsākto būvniecības darbu mērķis ir pārbūvēt esošo ietves posmu, nodrošinot gājēju pārvietošanos no Daugavas ielas līdz Pils ielai, tādējādi uzlabojot gājēju un satiksmes drošību. 

Būvniecības laikā paredzēts atjaunot ietvi tā, lai kopējais bruģa un apmaļu platums nebūtu mazāks par 1,5m, kā arī paredzēts pārbūvēt ūdens atvades gūlijas. Būvniecības darbus atbilstoši iepirkuma konkursa rezultātiem veic SIA “Ceļinieks 2010”. Kopējās būvniecības izmaksas ir 57 994,15 euro, tai skaitā pievienotās vērtības nodoklis. 

Uzsāks kartingu trases pārbūvi Sporta kompleksā pie Tepera ezera Smiltenē

Tuvākā laika plānots uzsākt projekta “Kartingu trases atjaunošana” īstenošanu. Projekta mērķis ir attīstīt un daudzveidot daudzfunkcionālā sporta un atpūtas kompleksa “Teperis” piedāvāto pakalpojumu klāstu, lai piesaistītu vairāk apmeklētājus, īpaši jauniešus. Atjaunojot kartingu trasi būs iespēja nodrošināt divus jaunus un uzlabotus pakalpojumu veidus – “trases izmantošana kartingu sportam” un “trases izmantošana skrituļslidotājiem un skrituļslēpotājiem”. Kartingu trases atjaunošana dos arī papildus pienesumu citām pakalpojumu nozarēm – nakšņošana, ēdināšana, izlaide u.c.

Smiltenes novada domes Saimnieciskās darbības nodaļa informē, ka līdz 2016.gada gada beigām plānots uzsākt darbus pie trases lietus ūdens novades sistēmas pārbūves, tai skaitā grāvju tīrīšanas un caurteku izbūves, savukārt 2017.gadā plānots veikt kartingu trases asfalta seguma atjaunošanu un jaunu trases iekšējo apmaļu izbūvi. 

Jau informējām, ka  Lauku atbalsta dienests ir apstiprinājis Smiltenes novada domes sagatavoto projektu “Kartingu trases atjaunošana”, kas tika iesniegts Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ietvaros. Projekts tiek īstenots kā kopprojekts, kur otrs dalībnieks projektā ir biedrība “Tehniskais sporta klubs “Smiltene”.

Pēc iepirkuma procedūras rezultātiem kartingu trases atjaunošanas darbus veiks SIA “8CBR”. Projekta kopējās plānotās izmaksas ir 172 857,00 euro, no kurām Lauku atbalsta dienests līdzfinansē 80 000,00 euro un pašvaldības finansējums plānots 

95 857,00 eiro.  


Smiltene