Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenē notiek “Civilās aizsardzības un katastrofu pārvaldīšanas likuma” apspriešana

Šodien, 15.janvārī, plkst. 10.00 Smiltenes pilsētas Kultūras centrā sākās izbraukuma sēde par “Civilās aizsardzības un katastrofu pārvaldīšanas likumu”, kurā diskutē pārstāvji no Latvijas Republikas Saeimas komisijām, ministrijām, valsts iestādēm un Latvijas pašvaldībām.

Atklājot sēdi, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka vietnieks, pulkvedis Kristaps Eklons norādīja, ka “Civilās aizsardzības un katastrofu pārvaldīšanas likuma” pilnveidošana ir svarīga, jo Zolitūdes traģēdija un citi notikumi ir pierādījuši, ka ar civilo aizsardzību valstī viss nav kārtībā. “Būtiski ir strādāt preventīvi, novērstu riskus un sagatavoties, lai krīzes situācijā zinātu, pie kā vērsties un kur meklēt palīdzību problēmas risināšanai”.

Izbraukuma sēdē tiek pārrunāts jaunais likumprojekts par katastrofu pārvaldīšanas procesu, kā arī notiek diskusija par atsevišķu pantu, kuri saistīti ar valsts iestāžu un pašvaldību kompetencēm katastrofu gadījumā un civilās aizsardzības jautājumos, redakciju.

Sēdē piedalās pārstāvji no Saeimas Aizsardzības, Iekšlietu, un korupcijas novēršanas komisijas, Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldību komisijas, Iekšlietu ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Latvijas Pašvaldību savienības, VUGD, kā arī pārstāvji no Valmieras, Smiltenes, Jūrmalas, Rīgas, Cēsu, Pļaviņu, Jēkabpils un Madonas pašvaldībām.

Sēdi, sadarbībā ar Smiltenes novada pašvaldību un VUGD, rīko Latvijas Republikas Iekšlietu ministrija.

Smiltene