Smiltenē peldbaseins būs 12

Pērn 16. decembrī Smiltenē svinīgi ielika pamatakmeni jaunbūvei, kas nākotnē būs tirdzniecības, sporta un atpūtas komplekss. Vairāki vērīgi smiltenieši pamanījuši, ka apstājušies multifunkcionālās būves celtniecības darbi. Iedzīvotāji vēlas zināt, kad beidzot varēs plunčāties ilgi solītajā baseinā.

 

"Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka Kalēju ielā pie Jāņkalna paredzēts būvēt tirdzniecības, sporta un atpūtas kompleksu pēc Smiltenes firmas "Waterland" pasūtījuma. Firmas īpašnieki ir Igaunijas uzņēmēji Andress Tīks un Vahurs Blūmfelds. Vēl pērn, kad celtniecības darbi ritēja pilnā sparā, nekas neliecināja, ka investorus būtu skārušas finansiālas problēmas.

 

Smiltenes iedzīvotāji vairākkārt "Ziemeļlatvijai" vaicājuši, kāpēc apstājušies celtniecības darbi pie multifunkcionālās būves Kalēju ielā. "Kad tad beidzot sāks celt peldbaseinu", "Vai vispār tāds būs", "Sola, bet neko nedara" - šie ir biežāk izskanējušie iedzīvotāju vārdi, runājot par plānoto peldbaseinu.

 

Sastaptā jaunā māmiņa "Ziemeļlatvijai" atzīst, ka ir svarīgi zināt, kad īsti uzcels jauno kompleksu. "Man kā māmiņai ir ļoti svarīgi, lai peldbaseinu uzceltu pēc iespējas ātrāk, jo esmu nolēmusi to apmeklēt kopā ar meitiņu. Smiltenē ziemā nav iespēju peldēties. Man, piemēram, nav laika un līdzekļu, lai aizbrauktu uz baseinu Valmierā vai Priekuļos.

 

 

Arī vasarā labāk dotos uz peldbaseinu nekā uz ezeru. Ezera ūdens manī nevieš nekādu uzticību, lai tajā peldinātu mazu bērnu," stāsta sieviete. Viņa cer, ka jaunajā kompleksā atradīsies arī kāds zemo cenu lielveikals.

 

 

"Esmu dzirdējusi no daudziem citiem cilvēkiem, ka vēlme pēc kāda zemo cenu lielveikala ir liela. Tad radīsies konkurence un lielākas izvēles iespējas iegādāties lētākas preces. Domāju, ka pēc iespējas ātrāka peldbaseina uzcelšana būs labs pavērsiens mūsu pilsētai un to noteikti apmeklēs daudzi," uzskata sieviete.

 

Jaunbūvi Smiltenē plānots pabeigt līdz šā gada 1. septembrim, bet nav zināms, vai tā notiks. Sazinoties ar vērienīgā kompleksa projekta koordinatori, uzzinājām, ka igauņu investorus skārušas finansiālas problēmas.

 

 

"Šodien diemžēl finanšu situācija ir nestabila ne tikai mūsu valstī. Pagaidām ir jāiekrāj līdzekļi. Diemžēl nevaru atbildēt, kad atsākies celtniecības darbi. Gribam tos uzsākt pēc iespējas ātrāk, jo mums nav izdevīgi kavēties. Darbi jāpabeidz noteiktajos termiņos, bet, visticamāk, tie mazliet ieilgs," telefonsarunā pavēstīja projektu koordinatore.

 

Smiltenes pilsētas domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis apgalvo, ka celtniecības darbi netiks atlikti pavisam. "Viss turpināsies, tikai pagaidām darbi aizkavējušies konstrukciju un finanšu problēmu dēļ. Šī iemesla dēļ mainīs celtniecības darbu pabeigšanas termiņu," saka A. Mežulis.

Komentāri 12

dinamo

paliks viena liela bedre kuraa saliis udens un še jums baseins!!!! bus jariko konkurs ka to bedri aizbert!!!

pirms 12 gadiem, 2009.04.13 11:48

123

nu kamēr jau vēl nau tas baseins- nevajadzētu neko teikt kad būs:;)))))))ja šitā rit darbi tad vēl drīzumā nekas te nebuš:)

pirms 12 gadiem, 2009.04.13 11:59

Andris

ja jau nevar bomzus kartigi pabarot,ka tikai ar Malitenes zupu,,Kur tad vel runat par baseinu smiekli naak..

pirms 12 gadiem, 2009.04.13 14:45

Zane

Vai līgumu nenoslēdza pareizi? Ja kavē termiņus tad pienākas liels līgumsods.līdzīgi kā ar bibliotekas būvniecību Rīgā,Vai Smiltenē neprot slēgt līgumus?

pirms 12 gadiem, 2009.04.13 18:14

Zerro

Peldbaseins sajaa situaacijaa ir nepraats. Kas vinju izmantos darba laikaa - tas mammitis ar beernu - smiekli naak. Pilseetaa ielas vajadzeetu salabot un tad domaat par kaut ko citu.

pirms 12 gadiem, 2009.04.13 19:32

Pilsonis

Ja neko nezināt, ko jūs mutes verat vaļā. Pilsētas domes nauda netiek iegulīta, bet gan igauņu uzņēmēju nauda!

pirms 12 gadiem, 2009.04.13 23:03

dinamo

tu gan zini kada nauda tiek ieguldita un kada nee, un kada vel tiks ieguldita...... tas ko stasta musu deputati ir kakim zem astes!!!!! to baseinu neuzcels..... tikkai tada atmaska lai nebutu skandali un uzcels tur ko citu!!!!!!!! nauda nauda nauda!!!

pirms 12 gadiem, 2009.04.13 23:21

Ceronis

Cerēt jau var. Ja līgumu nav pratuši noslēgt tad dievs vien zin.Un Igauņi naudu tāpat vien neiegulda.

pirms 12 gadiem, 2009.04.14 14:39

Krūms

Neesiet maitas! Visiem tagad grūti, paciešaties! Sakiet paldies, ka vispār kāds ir gatavs uzcelt to baseinu. Un būs arī kas iet uz turieni. Pirms svētkiem paskataties, kā cilvēki iepērkas TOPā, vai tad kaut kas liecina par krīzi? Vienīgi skolotāju aurošana. Būs baseins, būs!

pirms 12 gadiem, 2009.04.14 15:11

ar smaidu

Pareizi, Aina, vajag kādu labu vārdu pateikt, citādi tāda sajūta, ka cilvēki interneta vidē neko citu kā cūcības sarakstīt nemāk. Vai mums jau tā nepietiek visa negatīvā? Es arī ceru, ka baseins būs. Un tam gudriniekam, kas teica, ka tikai mammuki ar bērniem ies, derētu palasīt literatūru par to, cik bērniem veselīgas ir peldes. Kad pats pieaugsi un būs bērni, tad sapratīsi.

pirms 12 gadiem, 2009.04.14 16:32

Smiltene