Smiltenē peldbaseinu sola nākamgad septembrī 10

Jau nākamā gada septembrī Smiltenē, tirgus laukuma vietā pie Jāņkalna, jābūt uzceltam daudzfunkcionālam atpūtas centram ar peldbaseinu. To sola igauņu investors Andress Tīks - firmas "Waterland" pārstāvis, kura īstenos šo biznesa projektu.

Igauņu uzņēmējs grib piedāvāt modernu,

 daudzfunkcionālu atpūtas un iepirkšanās centru

SIA "Waterland" jau agrāk nopirka izsolē Smiltenes pilsētas domei piederošu nekustamo īpašumu Kalēju ielā ar konkrētu mērķi - peldbaseina būvi.Trešdien Smiltenē A. Tīks un projekta vadītāja Ilva Blūma tikās ar pilsētas domes priekšsēdētāju Aināru Mežuli, lai apspriestu peldbaseina celtniecības plānus."Tas ir tas, ko savā laikā esmu solījis cilvēkiem, un šajā gadījumā varu teikt, - kas lēni nāk, tas labi nāk," atzīst A. Mežulis. Smiltenieši jau daudzus gadus gaida pašvaldības vadītāja solīto baseinu. Par to atgādina arī pilsētas bērnu rotaļlaukumā novietotā plāksnīte ar norādi uz peldbaseinu, kura pagaidām gan vēl nav. "Ja baseins būtu uzcelts pirms trijiem gadiem, tas būtu tikai baseins. Tagad gribam cilvēkiem piedāvāt papildu pakalpojumus," sola A. Tīks. Viņš stādās priekšā kā līdzīpašnieks viesnīcai "Hotel Jūrmala Spa" Jūrmalā un viesnīcai ar spa un pirts kompleksu "Grand Rose Spa" Igaunijā, Sāremā salā.

Gluži spa tas nebūsLatvija reģistrēta firma "Waterland", kura dibināta speciāli konkrētā projekta īstenošanai, iecerējusi mazpilsētas mērogam vērienīgu objektu: celt modernu, daudzfunkcionālu ūdens atpūtas kompleksu un iepirkšanās centru, pie kura ierīkos plašu automašīnu stāvlaukumu. Pašreiz uzņēmuma plānotais atpūtas kompleksa piedāvājums ir: peldbaseins, džakuzi, bērnu baseins ar slīdcauruli, aerobikas un trenažieru zāle. "Gluži par spa to nenosauksim, taču vienmēr var pielikt kaut ko klāt. Pirmajā stāvā būs tirdzniecības centrs. Kāds tieši, pagaidām nevēlos atklāt, jo vēl notiek apspriešana," saka SIA "Waterland" projekta vadītāja I. Blūma. "Nākamā mēneša laikā saskaņosim skiču projektu ar pilsētu, un tad simtprocentīgi varēs pateikt, kādi papildu pakalpojumi vēl būs šajā kompleksā," papildina A. Tīks.SIA "Waterland" sola uzsākt būvdarbus, tiklīdz tiks pabeigta, saskaņota un akceptēta projekta dokumentācija. Būvfirmu izvēlēšoties konkursā. Objekta izmaksas projekta vadītāja pašreiz neatklāj.

Grib Priekuļiem līdzvērtīgu servisuTaujāts par projekta rentabilitāti, ceļot peldbaseinu mazpilsētā, A. Tīks ir optimists. "Ceram, ka ļoti daudzi vietējie iedzīvotāji izmantos mūsu pakalpojumus, jo celsim kompleksu tādā līmenī, lai pie mums nāktu pēc iespējas vairāk cilvēku." Igauņu uzņēmējs rēķinās ne tikai ar Smiltenes, bet arī apkārtnes iedzīvotāju skaitu.Ļoti daudzi smiltenieši šobrīd brauc uz peldbaseinu Priekuļos, daļa - arī uz Valmieru. "Ja peldbaseins būs Smiltenē, tad iešu uz turieni, taču tikai tad, ja piedāvājums būs līdzvērtīgs Priekuļiem, vai pat pārāks," saka smilteniete Diāna Skujiņa. Viņai ļoti patīk viss Priekuļu komplekss, kurā esot ideāli pārdomāts, lai cilvēks justos labi. "Tur ir peldbaseins, ūdens aerobika, labas ģērbtuves ar silto grīdu, velobaiks, ļoti laba trenažieru zāle ar treneriem, solārijs, masieris," uzskaita D. Skujiņa.Sagādāt Smiltenes peldbaseinam klientus sola Smiltenes pilsētas dome. "Zināmā mērā nodrošināsim dienas pirmās daļas noslogojumu uz pašvaldības izglītības iestāžu fakultatīvo stundu rēķina," skaidro A. Mežulis.

Komentāri 10

viedoklis

Izklausās atkal cerīgi...
Tikai, iepirkšanās centrs un plaša autostāvvieta kaut kā skan pastulbi...
Laikā, kad iepirkšanos centru pietiek jau ar atliektiem galiem un pamatā tos uztur vietējie uzņēmēji, vai vajag vēl igauņu marketu? Kur būs tā plašā stāvvieta? Vai gar ielas malām kā tajā laikā, kad bija tirgus?
Un visbeidzot- baseins, džakuzi, trenažieri... skaisti, īpaši vajadzīgi tiem, kuri dzīvo gadiem ilgi bez pilsētas pirts.

pirms 13 gadiem, 2008.02.22 10:15

2-bērnu mamma

''Sagādāt Smiltenes peldbaseinam klientus sola Smiltenes pilsētas dome. "Zināmā mērā nodrošināsim dienas pirmās daļas noslogojumu uz pašvaldības izglītības iestāžu fakultatīvo stundu rēķina," skaidro A. Mežulis. ''
Manas aizdomas laikam apstiprināsies. Gluži kā padomju laikos tiks ieviests ''obligātais'' baseins. Baseins ir laba lieta. Bet acīmredzot par to būs jāmaksā obligāti vecākiem, jo citādi jau bērnus nesauktu par peldbaseina klientiem. Un veidojas nākošā pretruna, vai fakultatīva nodarbība var būt obligāta? Labs jau tas piespiedu ''ekonomiskais'' princips priekš domes un uzņēmēja izdomāts, ja tā tas notiks. Manuprāt fakultatīvas nodarbības ir izvēles nodarbības, atkarībā no katra vēlmēm un finansiālajām iespējām. Cits iet dārgākā pulciņā, cits lētākā.
Tomēr ceru, ka tas tā netiks izvērsts un vecākiem ar bērniem paliks izvēles brīvība. Jo savādāk tas izskatīsies (ieviešot par obligātu un par maksu) tomēr pēc spaidiem, ko dramatiski izjutīs dažas ekonomiski nestabilas (arī nepilnām) ģimenes.
Un diez vai, vēl vairāk mājās atsakoties no tēriņiem ēdienam, veselību uzlabos baseins.

pirms 13 gadiem, 2008.02.23 12:04

Marija

Būs, būs...viss reiz būs. Ko vēl varētu piesolīt, lai tik nākamajās pašvaldību vēlēšanās nebūtu jāpazaudē tik ļoti siltā vietiņa?

pirms 13 gadiem, 2008.02.26 12:52

Smilteniete

Pilnīgi raksturīgi smilteniešiem. Nav pat vēl pamatu akmens ielikts, bet jau baidamies, ka nu visiem būs piespiedu kārtā jāiet peldēt. Visa dzīve paiet ar domu, ka tik kas neatgadās... Lai visi labie gariņi stāv klāt un viss šoreiz izdodas.

pirms 13 gadiem, 2008.02.27 17:28

pagaidam???

Ja baseins būtu uzcelts pirms trijiem gadiem, tas būtu tikai baseins. Tagad gribam cilvēkiem piedāvāt papildu pakalpojumus.
Varbūt pagaidam vēl kādus gadus un tiksim arī pie savas ledus halles??? -)

pirms 13 gadiem, 2008.02.28 06:05

viedoklis

nē, pirms trim gadiem bija baseins un viesnīca. Bija pat zināms, ka istabu durvju atslēgas būs kompjutirizētas.:)) Tagad gaidam 9stāvīgu objektu- baseins, lielveikals, hokejhalle, fitness studio, viesnīca, ofisi....

pirms 13 gadiem, 2008.02.28 06:58

*

Viss izklausaas jauki, iznjemot iepirkshanaas centru - tas nu gan nav vajadziigs! Ka tik nesanaak, ka buus tikai kaarteejais iepirkshanaas centrs ar pirtinju seetas pusee? ;)

pirms 13 gadiem, 2008.02.28 14:36

?!!!?

Prieks,ka pirts,baseins,fitness,bet nu kam atkal tos veikalus?Vai tad nepietiks?Veikalus,kur citur.

pirms 13 gadiem, 2008.02.29 10:41

smilteniete

Jaa... Prieks kam atkal veikalu??? Veikals 1. stava, tatad, bus pieejamaks pircejiem. Bet baseina apmekletajiem stavlaukuma atkal vietas nepietiks!
Varbut atkal baseina kompleksa izvietos kartejo "Smiltenes monopolu" - Top... Kur nu uz Supernetto ceret, to jau Top ipasnieks Smiltene nepielautu!
Vareja tacu veikala vieta izvietot, piemeram, "maksligo upi", butu prieks ka lieliem, ta maziem.

pirms 13 gadiem, 2008.02.29 10:55

Smiltene