Smiltenē pie vainas vecās caurules

Vairāki smiltenieši interesējas, kāpēc viņu mājokļos nav karstā ūdens un istabā temperatūra pazeminājusies līdz 16 grādiem. Iedzīvotāji vēlas noskaidrot, ko lietas labā dara atbildīgās amatpersonas.

"No aizpagājušās svētdienas nav siltā ūdens. Esot teikts, ka nespēj piekurināt. Bet, ja mums apkurei pa kvadrātmetru prasīs lats piecdesmit un vēl nevar nodrošināt ar karsto ūdeni, tad man vienalga, ar ko viņi kurina. Istabā ir 16 grādu. Kaimiņiem ir mazi bērni. Viņi brauc uz laukiem dzīvot šīs dienas pie vecākiem, jo nevar nomazgāties un māja auksta. Vai tas ir normāli?" vaicā kāds Limbažu ielas iedzīvotājs.

Vīrietis pastāstīja, ka citreiz pie ārdurvīm atbildīgie uzliek paziņojumu, bet šoreiz nekas tāds nav bijis.

Cieš vairāku namu iedzīvotāji"Pilsētā apkurei vajadzēja būt visām mājām. Siltais ūdens gan nebija no svētdienas līdz ceturtdienai (ieskaitot - red.). Tas saistīts ar neseno bojājumu siltumtrases posmā Limbažu ielā un auksto laiku," stāsta A/S "8CBR" elektroinženieris Jānis Sīklēns.

"Ziemeļlatvija" rakstīja, ka 20. janvārī apkures sistēmā stundas laikā pazuda seši kubikmetri ūdens, jo bija radies bojājums siltumtrasē. Speciālisti avārijas vietu atrada tikai nākamajā dienā. Kamēr notika metināšanas darbi, tika atslēgts karstais ūdens vairākiem Limbažu un Rīgas ielas daudzdzīvokļu namiem.

"Mums bija bail celt spiediena starpību augšā, jo pastāvēja risks, ka saplīst siltumtrase. Kļūst siltāks laiks un atkal spējam visu nodrošināt pienācīgi," saka J. Sīklēns.

Zīmīgi, ka Smiltenē lielākoties siltumtrasē vecās caurules nomainītas pret jaunām. Tieši posmā no Limbažu ielas 10 līdz 3 vēl atrodas padomju laika caurules. "Limbažu ielas kvartāls ir vienīgais pilsētā, kur vēl atrodas vecās caurules.

Zem mīnus 25 grādiem tās varētu neizturēt. Tāpēc drošības apsvērumu dēļ pieņēmām lēmumu atslēgt karstā ūdens padevi tajās mājās, kurās ir apakšējā padeve. Paldies iedzīvotājiem par iecietību un sapratni," saka Smiltenes novada domes tehniskais direktors Uldis Rudzītis.

Sanāksmē pieņem lēmumuLai zinātu, kā turpmāk rīkoties sala laikā, Smiltenes novada domē notika sanāksme. "Pieņēmām lēmumu, ka turpmāk ilgstošā salā nepieciešamības gadījumā silto ūdens padevi mājās noslēgsim uz maiņām. Piemēram, uz divām dienām, lai neērtības nebūtuilgstoši," stāsta U. Rudzītis.

Viņš uzskata, ka kopumā sistēma lielo salu izturēja veiksmīgi. "Tas tikai norāda, ka siltumtrases rekonstrukcija no 1998. gada soli pa solim bijusi nepieciešama. Šobrīd caurules nav nomainītas aptuveni 800 metru garumā (Smiltenē maģistrālā siltumtrase kopā ar atzarojumiem ir aptuveni piecus kilometrus gara - red.)," tā domes tehniskais direktors.

Noskaidrojām, ka pašvaldība jaunas caurules ir iegādājusies. Tomēr nav zināms, kad siltumtrases posmā Limbažu ielā vecās caurules nomainīs pret jaunajām. "Skatīsim iespējas, kā to īstenot," piebilda U. Rudzītis.

Smiltene