Smiltenē rajona iedzīvotājiem drīz būs iespēja saņemt Tiesībsarga biroja juristu konsultācijas 1

Trešdien, 28. janvārī, Smiltenē ieradīsies Tiesībsarga biroja speciālisti, lai tiktos ar smilteniešiem un citiem Valkas rajona iedzīvotājiem. Divi juristi sniegs arī bezmaksas konsultācijas par cilvēktiesībām un labas pārvaldības jautājumiem.

 

"Pieredze liecina, ka iedzīvotāji labprāt izmanto iespēju savā pilsētā noskaidrot viņiem aktuālos cilvēktiesību jautājumus un saņemt juristu palīdzību un ieteikumus to risināšanā," saka Tiesībsarga biroja sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Brance.

 

Uz konsultācijām jāpiesakās iepriekš28. janvārī Smiltenes pilsētas domes zālē Pils ielā 2 vispirms pulksten 10.00 sāksies seminārs. Tajā Tiesībsarga biroja speciālisti informēs iedzīvotājus par dažāda veida cilvēktiesībām un biroja uzdevumiem šo tiesību aizsardzībā, kā arī atbildēs uz jautājumiem par to, kā un kur vērsties ar sūdzību, ja ir pārkāptas cilvēktiesības.

 

Pēc tam aptuveni ap pulksten 12.00 juristi sniegs bezmaksas konsultācijas par cilvēktiesībām un labas pārvaldības jautājumiem. Interesenti konsultācijām var pieteikties pa tālruni 67686781.

 

"Ziemeļlatvija" jau uzklausījusi lasītāju iebildumus par to, ka seminārs notiek darba laikā, kad strādājošajiem nav iespēju atnākt uz šo pasākumu. L. Brance skaidro, ka pārcelt semināru uz vakarpusi tomēr nav iespējams. Var sūdzēties par valsts vai pašvaldību iestādēmSemināri reģionos ir daļa no informatīvā darba, ko veic Tiesībsarga biroja darbinieki. Viens no Tiesībsarga galvenajiem uzdevumiem ir veicināt cilvēka tiesību aizsardzību gadījumos, kad valsts vai pašvaldību institūcijas vai to amatpersonas ir pārkāpušas Satversmē un starptautiskajos cilvēktiesību dokumentos noteiktās personas cilvēktiesības.

 

 

Piemēram, tās ir tiesības uz taisnīgu, atklātu un savlaicīgu tiesu, vārda un izteiksmes brīvību, tiesības uz mājokli, sociālo nodrošinājumu, veselības aizsardzību, darbu, īpašumu.

 

Tiesībsargs Romāns Apsītis un viņa biroja darbinieki izskata iedzīvotāju sūdzības un rosina pārbaudes lietas, veicina izlīgumus starp strīdus pusēm, sniedz juridiskas konsultācijas, dodas pārbaudes vizītēs uz ieslodzījuma vietām, rīko seminārus un konferences, kā arī vēršas Saeimā ar likumdošanas iniciatīvām.

 

Tiesībsarga kompetencē ir arī labas pārvaldības joma, kas valsts un pašvaldību iestādēs ietver tādus jautājumus, kā pieklājība, pienākums vienkāršot procedūras, pieejamība, objektivitāte, lietas izskatīšana saprātīgā termiņā un tamlīdzīgi. Informācija ir konfidenciālaIkvienam iedzīvotājam ir tiesības vērsties Tiesībsarga birojā ar iesniegumu. Pēc iesnieguma saņemšanas Tiesībsargs lemj par pārbaudes lietas ierosināšanu vai atteikumu un informē par to personu. Pārbaudes lieta tiek izskatīta trīs mēnešu laikā. Ja lieta ir sarežģīta vai arī citu objektīvu iemeslu dēļ šo termiņu nav iespējams ievērot, Tiesībsargs var to pagarināt uz laiku, kas nav ilgāks par diviem gadiem.

 

"Tiesībsarga biroja konsultācijas ir bezmaksas, un visa sniegtā informācija, ko saņemam no klientiem, - konfidenciāla," uzsver Tiesībsarga biroja konsultantu daļas vadītāja Zeltīte Kurzemniece.

 

2008. gada deviņos mēnešos Tiesībsarga birojā pavisam saņemta 3741 sūdzība.

Komentāri 1

YEC

Tāda parunāšanās vien bija, nekā konkrēta, sabiedrības tiesības veicinoša. Uz uzdotajiem (pensionāru par nodokļu atvilkšanu dubultā pēc pensijas 165 Ls sasniegšana apmēra) jautājumiem viena atbilde - tas jau noteikts likumdošanā.
Sapratu arī, ka tiesībsargam ļoti ierobežotas iespējas, bet birojs 50 cilvēku sastāvā.
Iecerēts iepazīstināt ar šo biroju, bet konkrētu palīdzību sabiedrība var saņemt ļoti ierobežoti, daudz kas dublējas. (neesot gan politiska, bet kas tad iecēla Apsīti, ja ne politiķi?).

pirms 12 gadiem, 2009.01.29 12:30

Smiltene