Smiltenē ražotāji pārkārto notekūdeņu plūsmu 3

Dzintars Natūrins: "Jūtos ķīlnieks citu biznesam."

Kanalizācijas caurules Krāsotāju ielas posmā nav bojātas. Tas šonedēļ atklājās cauruļvadu vizuālajā apskatē no iekšpuses ar videokameru.

 

 Nesen ar kanalizācijas ūdeņiem applūda divas dzīvojamās mājas Krāsotāju ielā Smiltenē. Nepatīkamo faktu iedzīvotāji konstatēja svētdienas, 23. novembra, rītā.

 

Cauruļu tehniskā stāvokļa novērtēšanu Smiltenes pilsētas pašvaldības uzņēmums SIA "Namu un komunālo uzņēmumu pārvalde" (NKUP) pasūtīja Rīgas firmai "JS&J Ūdensmeistars". "Izrādījās, ka kanalizācijas caurules ir aizķepušas ar taukiem, tāpēc ūdens neplūst ar vajadzīgo ātrumu," informē NKUP valdes priekšsēdētājs Raitis Melderis.

 

Vēl pārbaudē konstatēja cauruļu nepareizu izbūvi pie bijušā universālveikala Daugavas ielā.

 

R. Melderis spriež, ka arī tas varētu būt iemesls avārijai. "Ja kāds sagāž par daudz notekūdeņu, tad veidojas sastrēgums. Ir daudz nosacījumu, kuru rezultātā rodas šādas situācijas."

 

Krāsotāju ielas 2. nama īpašnieks Dzintars Natūrins stāsta, ka viņa īpašumā 23. novembrī ieplūdušie notekūdeņi bija izteikti baltā krāsā, un šis fakts viņam licis domāt par ūdeņu izcelsmi saistībā ar piena produktiem. Namsaimnieks piebilst, ka pēdējā pusotra mēneša laikā viņa īpašums ar kanalizācijas ūdeņiem appludināts divas reizes. Pirms tam nekas tāds neesot noticis vairākus gadus.

 

"Zināmā mērā jūtos ķīlnieks citu biznesam, kuri nav sakārtojuši savas lokālās attīrīšanas iekārtas. Taču likumdošanā ir virkne prasību, kas paredz zināmu kārtību, ko var pludināt pilsētas kanalizācijā un līdz kādai pakāpei jābūt attīrītiem ražošanas notekūdeņiem," saka Dz. Natūrins. Ziemassvētkos tādu "dāvanu" viņš vairs negrib piedzīvot.

 

R. Melderis informē, ka konkrētajā posmā pilsētas kanalizācijas tīklos tiek savākti pienotavas, tirdzniecības centra, veikala "Maxima", kultūras un sporta centra un sporta skolas kanalizācijas notekūdeņi. "Konkrēti nevienu uzņēmumu notikušajā nevar vainot," saka R. Melderis.

 

Minētajos uzņēmumos ir uzstādīti tauku ķērāji. Akciju sabiedrības "Smiltenes piens" ražotnē noslēgumam tuvojas notekūdeņu izlīdzināšanas tvertnes izbūve, ko uzņēmums veic sadarbībā ar SIA "LaKalme". Tas vajadzīgs, lai ieviestu ražošanas notekūdeņu izlīdzinātu, nevis zalvjveida plūsmu, tos iepludinot pilsētas kanalizācijā.

 

"Tvertnes būve faktiski ir pabeigta. Atlicis atrisināt dažas tehniskas problēmas. Plānojam, ka jaunā sistēma varētu sākt darboties nākamā gada sākumā," informē a/s "Smiltenes piens" izpilddirektore Ilze Bogdanova.

Komentāri 3

Tusē klondaikā

Tur tak zirgam skaidrs, kas tie par cūku taukiem un no kuras Zemniekseetas naacis

pirms 12 gadiem, 2008.12.06 15:06

lenii

Zemniekseta tacu ir lejpus avarijas vietas. Tie drosi vien ir piena tauki.
Jautajums:
Kad Smiltenes Piens uzstādīs priekšattīrīšanas iekārtas, lai atvieglotu pilsētas notekūdeņu attīrīšanas iekārtu darbu?

pirms 12 gadiem, 2008.12.06 20:36

Arī patīk Klondaika

Nu kā. SP kanalizācija smuki tek garām klondaikai uz zemniekseetu. Pie zemniekseetas sakas probleemas, jo yur arii daudz tauku. Viss sashtopeejas un naak uz augshu

pirms 12 gadiem, 2008.12.07 17:37

Smiltene