Smiltenē rekosntruēs tranzītielas 7

Pašvaldībām būs nauda, lai varētu rekonstruēt Daugavas ielas posmu Smiltenē un Valkas ielas posmu Strenčos. Satiksmes ministrija ir apstiprinājusi 20 projektu pieteikumus par tranzītielu sakārtošanu Latvijas pilsētās.

"Papildus jūnija nogalē apstiprinātajiem 13 projektiem papildus atbalstīti vēl septiņi: Smiltenē, Ikšķilē, Ludzā, Strenčos, Balvos, Kuldīgā un Jaunjelgavā," informē Satiksmes ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Lāsma Sīle.

Tranzītielu sakārtošanas darbus paredzēts īstenot par vairāk nekā 30 miljoniem latu, izmantojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļus un pašvaldību un valsts budžeta līdzfinansējumu.

Daugavas ielu Smiltenē rekonstruēs posmā no krustojuma ar Līko ielu līdz pilsētas robežai; Valkas ielu Strenčos - posmā no krustojuma ar Slimnīcas ielu līdz pilsētas robežai.

Šodien Smiltenes novada domes sēdē plānots izskatīt jautājumu par priekšfinansējuma nodrošināšanu projektam "Smiltenes pilsētas Daugavas ielas posma rekonstrukcija". Novada domes Attīstības un plānošanas nodaļas vadītājs Andris Lapiņš skaidro, ka tāds ir Satiksmes ministrijas nosacījums, - pašvaldībai ir jāpieņem lēmums, apliecinot, ka tā nodrošinās rekonstrukcijas darbu priekšfinansēšanu. Šogad būvdarbi Smiltenē, Daugavas ielā, un Strenčos, Valkas ielā vēl nesāksies.

Aktivitātes "Tranzītielu sakārtošana pilsētu teritorijā" pirmajā kārtā Satiksmes ministrija jau parakstīja vienošanos par šo ielu atjaunošanu ar septiņām pašvaldībām, tai skaitā ar Valkas novada domi.

Komentāri 7

nazis

Līdzšinējā taisīšana nekādus jūtamus panākumus nav devusi. Rīgā ir dārgākais tilts, Smiltenē būs dārgākā iela (ja saskaita visu kopā).

pirms 10 gadiem, 2010.07.29 23:45

Nu ja

Kad pilsētas Dome ķersies klāt Smiltenes apvedceļa plānošanai un ierīkošanai? Tas gan būtu ļoti labs projekts Smiltenei, novirzot visu milzīgo tranzīta plūsmu apkārt Smiltenei, nevis kā tagad, pa pašu centru. Kur izgaisa šis projekts, bija taču dažus gadus atpakaļ tāda iecere?!

pirms 10 gadiem, 2010.07.30 08:40

vietējā

Piekrītu par apvedceļu!
Tas ātrums, it īpaši vakaros, ar kādu fūres traucas cauri pa Daugavas ielu, ir neaptverams. Un troksnis! Vēl pa vidu gadās trakie motociklisti.

pirms 10 gadiem, 2010.07.30 09:55

:)

Rakstā runa ir par Daugavas ielu virsrakstā par ielām vai kļūda?

pirms 10 gadiem, 2010.07.30 13:59

?

rekosntruēs???ko ar tām ielām īsti darīs! :))))

pirms 10 gadiem, 2010.08.01 16:42

vietējais

Un kas notiks ar Dzirnavu un Vaļnu ielām un to māju iemītniekiem ? Vai atkārtosies tas pats kas bija jau kad remontēja iepriekšējo posmu ! Ja man mājās birs apmetums es tad par sevi negalvošu !

pirms 10 gadiem, 2010.08.02 18:30

Smiltene