Smiltenē sagatavo būvlaukumu viesnīcas būvei 2

Beidzot rosība sākusies ēkā un tās apkārtnē pie Tepera ezera Smiltenē, kur Cēsu firma "Mārtiņš VR" plāno celt atpūtas un rekreācijas centru. Strādnieki sagatavo teritoriju būvlaukumam.

Atpūtas iespējas grib papildināt ar jaunas viesnīcas, konferenču tūrisma un spa procedūru piedāvājumu

 

"Celtnieki sola veco ēku nojaukt trijās nedēļās. Nākamais solis būs tehniskais projekts. Ceru, ka jau pavasarī varēs likt jaunbūves pamatus," "Ziemeļlatviju" informē firmas "Mārtiņš VR" pārstāvis Raitis Sijāts. Pērn vasarā plānotā vecās ēkas nojaukšana aizkavējusies, kamēr telpas atbrīvojuši mājas iepriekšējie apsaimniekotāji, Latvijas Nedzirdīgo savienības Smiltenes reģionālā biedrība un divi īrnieki. R. Sijāts skaidro, ka tas noticis tikai šā gada sākumā.

 

Vajag jaunus objektus Firma "Mārtiņš VR" iecerējusi pie Tepera ezera būvēt atpūtas un rekreācijas centru. Vienā ēkā atradīsies viesnīca, otrā - telpas konferenču un banketu rīkošanai un spa centrs ar baseinu un saunu. "Jaunais skiču projekts ir nedaudz citādāks, nekā sākotnēji prezentētais. Vairāk virzīsimies uz ceļa pusi paralēli vecajai ēkai. Urbumos konstatēts, ka zem tagadējās būves atrodas plūstošās smiltis," skaidro R. Sijāts. Jaunas aktivitātes tūrisma jomā pilsētā atzinīgi vērtē Smiltenes pilsētas domes tūrisma speciāliste Sanda Akmentiņa, jo tas piesaistītu Smiltenei vairāk tūristu."Ja pilsētā neparādās nekas jauns piedāvājumā, piemēram, nav jaunu apskates objektu, viesu mājas vai ēdināšanas vietas, tad cilvēki atbrauc vienu gadu, otru, bet pēc tam izvēlas braukt uz citu vietu, kur atvērts kaut kas jauns," spriež S. Akmentiņa.Kaut arī Smiltenes tūrisma informācijas centram (TIC) aizvadītais 2007. gads bijis samērā veiksmīgs, tomēr TIC apmeklējuši par astoņiem procentiem mazāk interesentu, nekā 2006. gadā (2007. gadā - 2065, 2006. gadā - 2226).

 

Taujā kaut ko interesantuSmiltenes TIC ienākušie klienti galvenokārt taujājuši, ko interesantu var apskatīt Smiltenē un tās apkārtnē. Pieprasītākie objekti bijuši Lazdukalna skatu tornis, Cērtenes pilskalns, Kalnamuižas komplekss un luterāņu baznīca Smiltenes centrā, bet apkārtējos pagastos - Launkalnes pagasta "Lejas Kleperi". Šajā saimniecībā atvērts privāts muzejs.Nākamā ir informācija par iespēju doties ārzemju ceļojumos, jo Smiltenes TIC sadarbojas ar firmu "Impro Ceļojumi". Par to taujājuši galvenokārt smiltenieši un apkārtējo pagastu iedzīvotāji. Samērā daudz TIC apmeklētāju interesē arī tūrisma kartes, ceļveži, informācija par naktsmītnēm, interneta pakalpojumiem, dažādu objektu atrašanās vietu un daudz ko citu.

Par tūrismu informēs "Balttour"Smiltenē un apkārtnē tūrismā strādājošiem uzņēmējiem ir iespēja par saviem jaunumiem informēt plašu auditoriju, jo tuvojas starptautiskais tūrisma gadatirgus "Balttour 2008". Arī šogad tas notiks Rīgā, Ķīpsalā, un ilgs 8. līdz 10. februārim.Vidzemes kopīgajā stendā būs pārstāvēts arī Valkas rajons. "Ja Smiltenē vai apkārtnē esošie uzņēmēji vēlas gadatirgū informēt par savu piedāvājumu, tad viņiem līdz 1. februārim Smiltenes TIC jāiesniedz savi materiāli," aicina S. Akmentiņa. Iecerēts, ka Valkas rajons februārī tiks pārstāvēts arī Igaunijas tūrisma gadatirgū, un arī tur uzņēmēji varēs informēt par savu piedāvājumu tūrismā un aktīvajā atpūtā.

Komentāri 2

Uraa, beidzot kaut kas sāk kustēties uz priekšu!!! Nez kad peldbaseinam sāks likt pamatus???

pirms 13 gadiem, 2008.01.17 17:17

bono

Peldbaseins taču ir jau gatavs.To apliecina norāde spēļu laukumā........

pirms 13 gadiem, 2008.01.17 19:47

Smiltene