Smiltenē sakārtos Raiņa ielu un tās pieslēguma ielas 4

Smiltenes pilsētas dome izsludinājusi atklātu konkursu par būvdarbu veikšanu vērienīgā projektā "Raiņa ielas un tās pieslēgumu ielu kompleksā rekonstrukcija". Dokumentus pašvaldībā pieņems līdz 2009. gada 15. janvārim. Jau šobrīd ir vērojama potenciālo pretendentu liela interese.

 

Projektā paredzēts rekonstruēt Raiņa ielu posmā no Gaujas ielas līdz atzaram uz Rīgas ielu, izbūvēt šajā posmā lietus ūdeņu kanalizāciju un ietvi gājējiem.

 

Līgumu ar konkursa uzvarētāju pašvaldība slēgs tad, kad saņems darbu veikšanai vajadzīgo finansējumu. Dome projektu iesniegusi Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijā, pretendējot uz daļu no Eiropas Savienības struktūrfondu naudas, un cer, ka būvdarbus varēs sākt 2009. gadā.

 

Darbus pārējā Raiņa ielas posmā, iespējams, turpinās nākamajās kārtās. Smiltenes pilsētas domes izpilddirektors Uldis Rudzītis skaidro, ka vispirms jāveic inženiertīklu izbūve, kas saistīta arī ar Brantu pagasta Vārtnieku pieslēgšanu Smiltenes pilsētas komunikācijām.

 

Raiņa ielas un tās pieslēguma ielu rekonstrukcijas projektā paredzēts sakārtot lietus ūdens kanalizāciju arī Krāsotāju ielas posmā.

 

"Tas vajadzīgs, lai varētu novadīt lietus ūdeņus, kuri plūst no Raiņa ielas lejup pa Gaujas ielu. Tagad pirms to ievadīšanas galvenajā kolektorā ir sašaurinājums, tāpēc veidojas "pudeles kakls", un ūdens netiek aizvadīts gana ātri," skaidro domes izpilddirektors.

 

To apliecina tuvējās izklaides vietas "Klondaika" direktore Indra Naturina. Gan klientiem, gan "Klondaikai" tuvējās mājas iedzīvotājiem bieži jābrien pa peļķēm.

 

Šobrīd daļēji par notekūdeņu uzkrājēju kalpo grāvis netālu no Gaujas un Krāsotāju ielas krustojuma. U. Rudzītis skaidro, ka tam blakus sabērtajām grants kaudzēm nav nekāda sakara ar minēto pašvaldības projektu.

 

 

"Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka kaudzes notekgrāvja aizbēršanai saveda firma "ĢL", kas tuvējā zemes gabalā plāno atvērt auto placi, un zemes īpašnieks.Domes izpilddirektors uzskata, ka kaudzēm jābūt izlīdzinātām.

Komentāri 4

Nu, nu, nū!

Apsveicami! Taču vēlētos, lai Atmodas iela tiek sakārtota līdz galam!! Vispirms jāpabeidz, jāsakārto iesāktais projekts un tikai tad jāķeras pie nākamā realizācijas!
Citādi rakumi gan vienā, gan otrā vietā, bet labuma nekāda. Pie mums brauc no citām pilsētām un ir neapmierināti ar pilsētas nesakārtotību.
Cerībā uz sapratni, nevis apvainošanos! Veiksmi!

pirms 12 gadiem, 2008.12.02 10:31

kālis

Nu tad tā!Nu būtu tiešām tā Atmodas iela BEIDZOT jāsakārto!Ir jau ,var jau ,nu bet klausieties.......

pirms 12 gadiem, 2008.12.02 10:48

smiltenietis

Jauki ka kaut kas notiks uz labo! Gribētos ar lai gājējiem būtu drošāka Dzirnavu iela un Vaļņu iela , un ap Viršu benzīntanku Trotuāru un labāku apgaismi!

pirms 12 gadiem, 2008.12.02 10:51

fliks

galvenais lai konkursā neuzvar smalkais UDENSMEISTARS ar visiem saviem smalkajiem sertificētajiem "meistariem". Raiņa iela jāveido pa vienvirziena!!! aizliegt braukt pa to smagajiem un autobusiem ,jo nau jau nevienas pieturas uz šīs ielas!!!

pirms 12 gadiem, 2008.12.03 08:54

Smiltene