Smiltenē sākas pārtikas paku sadale 3

Vakar pusdienlaikā Latvijas Sarkanā Krusta Smiltenes nodaļa saņēma ilgi gaidīto sūtījumu ar Eiropas Komisijas finansētajām pārtikas pakām trūcīgajām personām. Tās paredzētas tikai smilteniešiem. Pagastu iedzīvotāji pakas varēs saņemt pie sava sociālā darbinieka.

Jau rakstījām, ka pakas saturs šogad ir mainīts. Tajā atrodas puskilograms auzu pārslu un kilograms četrgraudu pārslu, 400 grami pankūku miltu, 200 grami sausā piena pulvera un puskilograms griķu pārslu. Makaronu vietā šogad pienāksies divi litri "Lāses" piena.

Līdz ar sūtījumu Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Smiltenes nodaļas vadītāja Maruta Vīgante ir saņēmusi LSK ģenerālsekretāra Valda Nagobada rīkojumu.

Par iepriekšējiem mēnešiem nesaņemsTā kā ir strauji palielinājies trūcīgo personu skaits valstī, pārtikas izsniegšana notiks samazinātā apjopmā atbilstoši proporcijām. Martā Latvijā ir 125 020 trūcīgo personu, bet Eiropas Komisijas apmaksāto paku skaits šobrīd ir 77 tūkstoši 146.

"Tas nozīmē, ja pagājušajā gadā reizi mēnesī pārtiku saņēma katrs trūcīgās ģimenes loceklis, tad šogad diemžēl tā vairs nebūs. Viena trūcīgā persona mēnesī saņems vienu paciņu; ja ģimenē ir divi, trīs vai četri cilvēki, viņi uz visiem saņems tikai divas pakas; bet uz piecām un sešām personām pienākas trīs.

Bēdīga situācija, bet iedzīvotājiem jāsaprot, ka šis lēmums nav mūsu. Mēs piedalāmies tikai pie izsniegšanas. Pagaidām trūcīgās personas nesaņems arī sūtījumu par iepriekšējiem mēnešiem," stāsta M. Vīgante.

Šomēnes pārtiku Smiltenē saņems 228 cilvēki, kuri oficiāli ir trūcīgās personas statusā. "Patiesībā trūcīgo iedzīvotāju pilsētā ir krietni vairāk. Tāpēc visiem palīdzēt nespēsim," piebilst M. Vīgante.

Nākotnē raugās pesimistiskiLīgas un viņas vīra ģimenē aug četri bērni, jaunākajam ir tikai divi gadi. Sieviete ir vienīgā, kura ģimenē pelna iztikai, jo vīrs ir invalīds. Otro gadu viņa izmanto iespēju saņemt Eiropas Komisijas finansētās pakas.

"Uz sešiem cilvēkiem mēnesī ienākumi ir 262 lati, no tiem liela daļa jāsamaksā ikmēneša rēķinos, plus vēl īre jānosedz. Izdzīvot būtu ļoti grūti, ja nesaņemtu šo pārtiku. Noder viss. Ļoti labi, ka šogad klāt nāk piens. Vienīgi būtu labi, ja vēl tam visam klāt pieliktu cukuru vai, piemēram, eļļu. Veikalā varam maz ko atļauties. Vienmēr skatos akcijas preces," atklāj sieviete.

Viņa uz nākotni raugās pesimistiski, jo cenas veikalos mazākas nekļūst. "Dzīve piespiež rīkoties. Apsveram domu, pārcelties no pilsētas uz laukiem. Tur vismaz ir iespēja pašiem dārzā kaut ko izaudzēt. Tas būtu liels atspaids. Taču pagaidām jāsaka liels paldies, ka ir šādas pakas. Vismaz uz priekšu vieglāk tikt," saka daudzbērnu māmiņa.

Kopš vakardienas smiltenieši, līdzi ņemot trūcīgas personas vai ģimenes izziņu, LSK Smiltenes nodaļā var saņemt pārtikas pakas. Nodaļas darba laiks: pirmdienās, otrdienās, trešdienās no pulksten 9.00 līdz 15.00, ceturtdienās no pulksten 11.00 līdz 16.00 un piektdienās no 9.00 līdz 14.00.

Komentāri 3

****

100 gudrie šodien nolēma par prēmiju saņemšanas atļaujām, tā lūk!
Tiem, kam lielās algas, būs vēl prēmijas, bet šiem nabadziņiem jāiztiek ar to, ko Dieviņš iedevis. Viena taisnība visiem, vai, ne?! Skriesim rudenī atkal balsot -???

pirms 10 gadiem, 2010.04.13 17:00

;(

neskrieshu es vairs nekur balsot, kada jega? nekada.

zeel so cilveku, kam nav ko est. :(

pirms 10 gadiem, 2010.04.13 17:24

jābalso tik un tā

Tie kas nebalso - tie nodod savu balsi citiem, kam uzreiz ir divkāršs spēks! Elementāra matemātika. Vai gribat lai citi iebalso galīgi ne to, ko vajadzētu?

pirms 10 gadiem, 2010.04.14 19:42

Smiltene