Smiltenē sākušies dzeramā ūdens atdzelžošanas stacijas būvdarbi. 4

Pēc 10 gadus ilgas gaidīšanas Smiltenē beidzot reāla kļuvusi cerība tikt pie kvalitatīva dzeramā ūdens. Atmodas ielas malā sākušies ūdens atdzelžošanas stacijas būvdarbi.

 

"Ziemeļlatvija" jau vairākkārt rakstījusi par smilteniešu problēmu. No krāna daudzos dzīvokļos tek brūns ūdens, no kura paliek nogulsnes.

 

Par to sūrojas ne viens vien smiltenietis. "Tagad Rīgas ielas rajonā ir tāds ūdens, ka ne visa nopērkamā sadzīves ķīmija padara tīras mūsu izlietnes, vannas un podus. No nekvalitatīvā ūdens ir sabojātas automātiskās veļas mazgājamās mašīnas, ūdens maisītāji un cita sadzīves tehnika. Te nepalīdz nekādi filtri, jo dzelzi ar tiem nevar attīrīt.

 

 

Varbūt vispirms vajadzēja nodot ūdens atdzelžošanas staciju, ko sola gadiem, un pēc tam ķerties klāt kanalizācijas ūdeņiem," komentējot Smiltenes pilsētas notekūdeņu jauno attīrīšanas iekārtu būvi, jau martā interneta portālā raksta lasītājs ar niku zzz.

 

Dzeramā ūdens atdzelžošanas staciju Smiltenē ekspluatācijā plānots nodot nākamā gada martā. "Tad Smiltenē no krāniem tecēs tāds ūdens, kā "Vendenes"," priecājas Smiltenes pilsētas pašvaldības uzņēmuma "Namu un komunālo uzņēmumu pārvalde" valdes priekšsēdētājs Raitis Melderis. Arī viņš gaidījis šo brīdi tikpat nepacietīgi, kā citi smiltenieši. Lai attīrītu dzeramo ūdeni no paaugstinātā dzelzs satura un mīkstinātu, vajadzīga atdzelžošanas stacija, kuras Smiltenē nav.

 

Objekta būve iekavējās, jo ir tikai viens posms vērienīgā valsts mēroga projektā "Ūdenssaimniecības attīstība Austrumlatvijas upju baseinos". To finansē no Eiropas Savienības Kohēzijas fonda un Latvijas valsts budžeta. Dzeramā ūdens sagatavošanas iekārtu izbūve Smiltenē izmaksā 1 768 368 eiro. Projektu līdzfinansē arī SIA "NKUP".

 

Jaunajā stacijā sagatavoto ūdeni varēs patērēt ne vien smiltenieši, bet arī Smiltenes pagasta Kalnamuižas, Launkalnes pagasta Silvas un Brantu pagasta Vidzemītes iedzīvotāji. Projekta otrajā kārtā uz šīm apdzīvotajām vietām ir paredzēti pilsētas maģistrālā ūdensvada pieslēgumi. Piemēram, Launkalnes pagasta padome jau ieplānojusi līdzfinansējumu būvdarbiem.Papildu atdzelžošanas stacijas būvei Atmodas ielā nomainīs visu maģistrālo ūdensvadu un izbūvēs kanalizācijas tīklus, kam pieslēgt mājokļus varēs arī apkārtējo ielu iedzīvotāji. Jauna ūdensvada caurule ar lielāku diametru jau ieguldīta posmā no Raiņa ielas līdz Lejas ielai. Nākamais būs posms no Lejas ielas līdz Blaumaņa ielai.

 

R. Melderis jau laikus brīdina, ka būvdarbu laikā, iespējams, jau jūnijā, šajā Atmodas ielas posmā būs daļēji ierobežota satiksme. Transportlīdzekļus novirzīs pa vienu braukšanas joslu.

 

"Jau laikus atvainojamies iedzīvotājiem par neērtībām, kādas radīsies būvdarbu laikā, arī par to, ka šovasar ūdensapgādē biežāk būs traucējumi un biežāk būs nekvalitatīvs ūdens," saka R. Melderis."Tas tāpēc, ka esošais maģistrālais ūdensvads Atmodas ielā jādemontē un tikmēr jāuzliek pagaidu ūdensvadi, pat virs zemes, lai būvdarbu laikā pilsētā nodrošinātu ūdensapgādi," skaidro SIA "NKUP" valdes priekšsēdētājs.

Komentāri 4

Apse

Interesanti, kad varam gaidīt Valkā līdzīga projekta īstenošanu, jo,manuprāt, tas ir ļoti nepieciešams.

pirms 12 gadiem, 2008.05.23 13:22

Valkā šovasar sāks būvēt atdzelžošanas staciju.

pirms 12 gadiem, 2008.05.23 14:55

Smiltene