Smiltene savu attīstības programmu balsta uz iedzīvotājiem 7

Konkurētspējīga izglītība, pievilcīga dzīves telpa, lielāks iedzīvotāju skaits un labvēlīga uzņēmējdarbības vide, - tie ir galvenie "vaļi", uz kuriem savu attīstību nākamajos septiņos gados grib balstīt Smiltene.

Šīs prioritātes nosauktas pilsētas attīstības programmā, ar kuras pirmo redakciju ikviens interesents var iepazīties līdz 22. aprīlim. Tik ilgi notiks plānošanas dokumenta sabiedriskā apspriešana.

 

"Ikvienas apdzīvotas vietas attīstības pamatā ir cilvēki. Diemžēl arī Smiltenē iedzīvotāju skaits sarūk, un vēl jo bēdīgāk , - samazinās bērnu skaits," secina Smiltenes pilsētas domes Attīstības un plānošanas nodaļas vadītājs Andris Lapiņš.

 

Vienīgais veids, kā atrisināt šo problēmu, ir veicināt dzimstību un atbalstīt jaunās ģimenes, veidojot un attīstot Smilteni kā viņām pievilcīgu dzīves telpu ar labi atalgotām darba vietām, kvalitatīvas izglītības un atpūtas iespējām. Kā to iespējams izdarīt, vakar Smiltenē iedzīvotājiem stāstīja attīstības programmas izstrādātāji.

 

Jaunās māmiņas Irina Puriņa un Līga Osma rosina pilsētā atvērt vietu, kur uz pāris stundām varētu uzraudzībā atstāt mazus bērniņus, kamēr viņu mammas aiziet uz frizētavu vai kārto citas darīšanas. Vēl viņas iesaka trotuārus būvēt tā, lai uz tiem varētu ērti uzbraukt un nobraukt ar bērnu ratiņiem.

 

Pilsētas attīstības prioritātes interesē arī vecāko paaudzi. "Konkrētāk gribēju zināt, kad sakārtos Daugavas ielu," saka uz sanāksmi atnākusī pensionāre Aija Meldere.

Komentāri 7

dzenis

Ir gan joki-kā tad lai iedzīvotāju skaits nesarūk, ja reāli nav kur dzīvot. Jaunas mājas neviens neceļ-pat tā pustaisītā māja pie bijušā tirgus plača stāv nepārdota jau kuro gadu, tehnikumā pāris gadus atpakaļ bija iesākta daudzstāvene, to tagad nojauca-pamatus aizbēra-un viss tādēļ, ka visi grib noplēst briesmīgo piķi tās pārdodot un tikmēr tur, kamēr nevienam vairs nevajag tos graustus.
Kopumā Smiltenē dzīvojamo platību cenas ir pārmērīgi uzpūstas tieši dzīvojamās platības trūkuma dēļ.

pirms 13 gadiem, 2008.04.10 15:04

viedoklis

... no tā apburtā loka ir grūti izrauties. Tas ir- ko te darīt, ja nav ražotņu? No otras puses- nebūs te nekā, jo iedzīvotāju skaits ir par maz...

pirms 13 gadiem, 2008.04.10 17:46

lola

Jā, un pieaugušo izglītības centru arī Smiltenē vajadzētu, lai nav jābrauc uz Valmieru.Kāpēc pilsētā nav neviena kursa.Piemēram frizieru, kosmetalogu, vai vēl kādu.Vai tiešām domājat, ka pieaugušie negrib apgūt kādu jaunu profesiju?Ja būtu iespēja pārkvalificēties,tad jau arī būtu lielākas iespējas cilvēkiem atrast citu darbu.Telpas jau pilsētā tā kā būtu, kur tos kursus organizēt, vajadzīga tikai pilsētas domes gribēšana.Ceru uz Domnieku atsaucību.

pirms 13 gadiem, 2008.04.10 19:00

viedoklis

Kāpēc Smiltenē nav .... ? Tāpēc jau arī nav, ka bizness ir jebkurā gadījumā orientēts uz peļņu. Trīs bulciņcepājām kursus ērtāk iekārtot, ka tās aizbrauc uz Rīgu vai Valmieru. Neko darīt...

pirms 13 gadiem, 2008.04.10 20:48

dzenis

Kādus mēnešu atpakaļ bija iespēja aizpildīt anketas (arī elektroniski) un iesniegt domei saistībā ar to, kā pilsētas iedzīvotāji vērtē un vēlas lai pilsēta attīstītos.
Ko es gribēju teikt-lūk ir diemžēl uzskatāma atgriezeniskās saites neesamība! Anketiņu aizpildīju-iesniedzu, bet info vai vispār tās kāds apkopoja izvērtēja un izdarīja kādus secinājumus nav! Kādēļ nevar pilsētas attīstības vīzijas, attīstības plānus utt. salikt interneta vidē? Kurš tad iet uz to domi un jautā un meklē to informāciju.
Par to ražošanu-nav jābūt nezkādam cilvēku kvantumam lai attīstītos šī sfēra. Piem; nesaprotu kur nogrima projekts par to celtniecības fabrīķa būvēšanu? vai tad nebūtu kas tur strādā? Vai kāds domā, ka smiltenē trūkst kur strādāt-bagātā dome pārīti darba vietu uz sitiena varētu sagādāt. Nu piemēram amatpersona, kas pati sevi atpelnītu būtu pašvaldības policists-lūdzu darba un štrāfējamo viņam būtu atliektiem galiem. Piemēram aiz veikala-bāzes Labais kā vienmēr gadu gaitā metājas atkritumi, bet neviens par to neinteresējas-policijai ar to nav jānodarbojas, bet pašvaldības kustētos tikai ja vairāki iedzīvotāji uzrakstītu viņām iesniegumu, tāpat joprojām ir bardaks ar ielu nosaukimiem un māju nummuriem-nu nav kas šīs lietas uzmana.

pirms 13 gadiem, 2008.04.11 12:29

I.B

Pilsētā ir daudz problēmu īpaši sociālajā jomā,veco ļažu aprūpe nav neviena dienas centra nav pansionāta netiek kvalitatīvi organizēta šo cilvēku aprūpe dzīves vietā.

pirms 13 gadiem, 2008.04.11 12:32

neko nesaprotu

viss sākas ar to ka vajag vairāk darba vietu un labi apmaksātu! tā lai tā jaunatne nāktu atpakaļ un daudziem citiem darba meklētājiem rastos interese un tad redzēsim kāds būs pieprasījums pēc dzīves vietām, skolām un tiri piri!

pirms 13 gadiem, 2008.04.16 23:53

Smiltene