Smiltenē: Sētnieku maiņas dēļ kāpnes paliek nesakoptas 6

„Ziemeļlatvija" saņēma vairākas sūdzības no smilteniešiem, kuri satraucas par to, kas notiek uz kāpnēm, kas ved no Smiltenes kultūras un sporta centra uz bērnu spēļu laukumu.

 

„Gājām ar mazmeitiņu no bērnu spēļu laukuma uz kultūras namu, taču tur mūs sagaidīja nepatīkams pārsteigums. Pirmkārt, kādā stāvoklī ir šīs kāpnes? Tās ir sadrupušas, nevar pat normāli pa tām uzkāpt.

 

 

Otrkārt, šī teritorija ir piegružota - pilns ar tukšām pudelēm, stiklu lauskām un papīriem. Un, treškārt, tur nepārtraukti apgrozās cilvēki alkohola reibumā," norāda smilteniete, kura savu vārdu nevēlējās atklāt.

 

Arī māmiņa Santa satraucas par šeit notiekošo.

 

„Aizvedu meitiņu uz spēļu laukumu. Kamēr viņa spēlējās, paskatījos uz augšu, kāpņu virzienā, bet tur kāds vīrietis, pagriezies uz spēļu laukuma pusi, kārtoja savas dabiskās vajadzības. Vai tas tagad skaitās normāli?" jautā Santa.

 

„Ziemeļlatvija" pārliecinājās, ka iedzīvotāju teiktais atbilst patiesībai - kāpnes un to apkārtne ir piegružota, arī dzērāji šeit pulcējas.

 

Smiltenes pilsētas domes ainavu arhitekte Laima Šmite - Ūdre norāda: „Vairākas reizes esam par šīs vietas sakopšanu brīdinājuši Namu un komunālo uzņēmumu pārvaldi (NKUP). Ietve, kas ved uz bērnu laukumu, vienmēr ir sakopta, taču kāpnes nē".

 

Viņa piebilst, ka tur sēdošo dzērāju dēļ, policijai ir izteikts lūgums šo vietu iekļaut savos ikdienas maršrutos un uzraudzīt.

 

Smiltenes pilsētas pašvaldības uzņēmuma NKUP ainavu tehniķe Baiba Rubene norāda, ka šī teritorija nav sakopta sētnieku maiņas dēļ.

 

„Tur pašlaik ir problēmas ar darba kvalitāti. Kad šis jautājums tiks atrisināts, kāpnes un tām apkārt esošo teritoriju sakops," sola B. Rubene.

 

Par faktu, ka kāpnes ir ne tikai piegružotas ar atkritumiem, bet arī sadrupušas, B. Rubene saka: „Tās pašreiz ir tādā stadijā, ka vai nu nepieciešams rekonstruēt, vai likvidēt."

 

Smiltenes novada domes tehniskais direktors Uldis Rudzītis norāda, ka kāpnes atrodas kopjamā teritorijā, tātad tās ir jāsakopj, vienalga, kādā stāvoklī ir.

 

„Vēl nav izlemts, šīs kāpnes restaurēs vai demontēs, bet pagaidām tās noteikti ir jāsakopj. Taču ir ļoti patīkami, ka cilvēki interesējas un satraucas, lai pilsēta netiktu atstāta novārtā," norāda U. Rudzītis.

 

Viņš piebilst, ka pašreiz notiek darbs pie projekta saistībā ar Smiltenes kultūras nama vēsturiskās ēkas rekonstrukciju, kā arī ar to saistītās apkārtnes labiekārtošanu. Projekta ietvaros tiks lemts par kāpņu tālāko likteni.

 

Valkas rajona Policijas pārvaldes kārtības policijas biroja Smiltenes iecirkņa priekšnieks Māris Bisenieks norāda, ka policijas darbinieki nevar nepārtraukti kontrolēt, kas notiek uz šīm kāpnēm.

 

"Mēs nevaram visu laiku sargāt tikai šo objektu. Strādājošā maiņa patrulē visā pilsētā, ieskaitot kāpņu teritoriju, centru un visas atpūtas vietas. Ja kādā no tām ir problēma, pēc attiecīgās likumdošanas noformējam attiecīgus materiālus. Spēki ir tādi, kādi ir - nevaram būt visur vienlaicīgi," norāda M. Bisenieks.

 

"Iedzīvotājiem jāsaprot, ka šādos gadījumos jāsadarbojas ar policiju. Jāzvana uz policijas iecirkni, un, ja policijas darbinieks būs uz vietas, tad viņš arī attiecīgi reaģēs, bet pie kāpnēm mēs nevaram visu laiku sēdēt. Lai kā mēs gribētu nākt pretī iedzīvotājiem un viņiem palīdzēt, mēs vienkārši vairāk nevaram," skaidro M. Bisenieks.

 

Patruļdienestu Smiltenē var sazvanīt pa tālruni 6 47 72002. Ja šis numurs neatbild, tas nozīmē, ka policisti atrodas izbraukumā, jo ir izsaukti uz notikuma vietu. Tādā gadījumā jāzvana uz dežūrdaļu Valkā pa tālruni 6 47 81800.

 

 

Telefona numuri pēc 1. septembra varētu mainīties, taču par to tiks ziņots atsevišķi.

Komentāri 6

Anna

Patruļdienestu Smiltenē var sazvanīt pa tālruni 6 47 72002.


nav iespēja sazvanīt.vai tur vispār kāds ir?

pirms 12 gadiem, 2009.07.28 10:22

vanna

Anna kludas, tur reti ko var sazvaniit.
Un polici nekad uz kapnem neesmu redzejusi, ari ne tuvakaja apkartnee. dzerajus gan, vairak tur gados veci jeb pusmuza. pretiigi noskatiiities

pirms 12 gadiem, 2009.07.28 15:14

panna

"policijas darbinieki nevar nepārtraukti kontrolēt, kas notiek uz šīm kāpnēm" - parastās atrunas. Ko tad viņi vispār var? Tieši tā - nevienu policistu neesmu redzējis tuvākajā apkārtnē!!!!

pirms 12 gadiem, 2009.07.28 15:20

Kanna

Tīrs ir ne tikai tur, kur tīra, bet arī tur, kur nepiemēslo! Pilsētai jau sen tās kāpnes bija jāatjauno, nevis jāgaida, kad sētnieks tīrot kaklu nolauzīs. Kauns!

pirms 12 gadiem, 2009.07.28 18:29

Annai!

Patruļdienestu Smiltenē var sazvanīt pa tālruni 6 47 72002.


nav iespēja sazvanīt.vai tur vispār kāds ir?

Tekstā taču teikts, ka, ja nevar saznaīt, tas nozīmē, ka tajā brīdī policisti atrodas izbraukumā. Un jāzvana uz Valku!

pirms 12 gadiem, 2009.07.28 18:54

Smiltene