Smiltenē šogad vairāk ielu 1

Smiltenes pilsēta jaunajā gadā kļuvusi bagātāka ar vienu ielu. Vietējā pašvaldība piekritusi uzņēmēja Anša Dzērves lūgumam pārņemt no viņa uzņēmuma SIA "Dzērves nami" Dzērves ielu ar visām izbūvētajām komunikācijām.

 

Tā ir jauna iela, kas izbūvēta, uzņēmējam sākot apsaimniekot savu apbūves vajadzībām iegādāto zemes gabalu. Pavisam Smiltenē tagad ir 72 ielas.

 

Uzņēmums "Dzērves nami" ielu pilsētai nodod bez atlīdzības, kaut arī ielas un komunikāciju (ūdensvada un kanalizāciju) izbūvē ieguldījis aptuveni 30 tūkstošus latu.

 

A. Dzērve uzsver, ka ielas nodošana pilsētas domei ir loģisks lēmums, jo pašvaldības pārziņā ir visas ielas Smiltenē. Turklāt komunikācijas tāpat tiks pieslēgtas pilsētas tīkliem. Uzņēmējs arī cer, ka pilsēta vēlāk sakārtos ielas segumu, to noasfaltējot.

 

Dzērves iela ir aptuveni 400 metru gara. Tā atrodas blakus Dzirnavu un Mazai Jaunai ielai zemes gabalā, kur SIA "Dzērves nami" plāno būvēt mazstāvu dzīvojamo māju ciematu. Iela ir caurbraucama un iziet uz Rūpniecības ielas.

 

Pagaidām gan SIA "Dzērves nami" apbūves projekts ir iesaldēts saistībā ar situāciju nekustamo īpašumu tirgū. Ja arī potenciālajiem klientiem ir interese iegādāties mājokli, tad viņiem nav naudas, lai to nopirktu. Zemes gabalā Dzērves ielā pagaidām ir uzcelts tikai viens nams, un arī tam vairs nav pircēja.

 

"Jāgaida labāki laiki. Kad atlabs ekonomika un cilvēkiem sāks rasties drosme un jaunas iespējas nopelnīt, tad arī kaut kas sāks notikt," saka A. Dzērve, cerot uz labāku situāciju nākotnē.

 

Kaut arī šajā projektā viņš ieguldījis diezgan lielus finanšu līdzekļus, ko pagaidām nevar atpelnīt, uzņēmējs tomēr ir optimistisks. "Ja visu laiku baidīsies, tad dzīvē neko vispār vairs nevarēs izdarīt," uzskata A. Dzērve.

 

 

"Ziemeļlatvija" pērn decembrī jau rakstīja par vēl vienu projektu daudzstāvu māju apbūvei gar Rīgas ielu un savrupmāju apbūvei gar Lazdu un Audēju ielu.

 

Aptuveni 3,3 hektāru lielā zemes gabala īpašniece ir firma "Mežvalde AD". Firma atturas no komentāriem par to, kad savā īpašumā varētu sākt apbūvi.

Komentāri 1

peteris

nu kaut nu mums Smiltene beidzot butu jauns un moderns privatmaju rajons... Lai nu veicas

pirms 12 gadiem, 2009.01.07 18:42

Smiltene