Smiltenē sveic jubilāri 102. dzimšanas dienā 2

Sestdien, 16. oktobrī, 102. dzimšanas dienu radu lokā sagaidīja smilteniete Jekaterina Mudraka. Viņa ir pirmā ilgdzīvotāja Smiltenē daudzu gadu laikā, kura pārsniegusi simtgades slieksni.

Piektdien jubilāri apciemoja Smiltenes novada domes un pilsētas pensionāru apvienības pārstāvji. Ciemiņi pasniedza pašvaldības naudas velti 50 latu apmērā, ziedus, torti un saldumus, ko saņēma sirmgalves meita Pelageja Druska.

 

Dzīve kā vēstures grāmataPati jubilāre ar ciemiņiem sasveicinājās vien uz mirkli un pēc tam atkal ieslīga snaudā. "Mammai ar redzi un dzirdi ir slikti. Arī runā viņa maz," uzņemot viesus šaurajā divistabu dzīvoklī, atzīst P. Druska. Viņa atviegloti nopūšas, ka nu jau ir pensijā un var kopt māti, piepalīdzot dzīvesbiedram Atim. Sirmgalve viena pati bez diennakts aprūpes nespētu iztikt.

Jau tad, kad J. Mudraka svinēja 100. dzimšanas dienu, "Ziemeļlatvija" rakstīja, ka viņas dzimtā puse ir Odesas apgabals Ukrainā. Uz Smilteni ukrainiete pārcēlās pirms 27 gadiem pie meitas ģimenes. J. Mudraka savulaik dzimtajā pusē strādāja par slaucēju, teļkopēju, laukstrādnieci un pat krāsnis mūrēja. Savā mūžā viņa pieredzējusi divus pasaules karus, revolūciju un daudz citu notikumu, kas ierakstīti vēsturē.

Cilvēki dzīvo ilgāk"Mēs par to lasām grāmatās, bet te ir cilvēks, kurš to piedzīvojis pats," brīnās viens no ilgdzīvotājas sveicējiem, Smiltenes pensionāru klubiņa priekšsēdētājs Gatis Krūmiņš un teic, ka neatceroties vēl kādu citu pazīstamu cilvēku ar tik ilgu mūžu.

"Tagad jau tie cipari pagarinās," par smilteniešu jubilejām smaida G. Krūmiņš. Šogad 6. septembrī 100. dzimšanas dienu Smiltenē svinēja Elza Laure.

Komentāri 2

chee

Pirmdienim- Ja būtu izlasījis(usi) rakstu, tad nebūtu jāuzdod šādi jautājumi!

pirms 10 gadiem, 2010.10.18 09:41

kate

Gaviļnieci laikam nedrīkst rādīt, es jau arī negribētu būt tik veca. Cilvēks jau tikai mokās.

pirms 10 gadiem, 2010.10.18 10:38

Smiltene