Smiltenē svinīgi iegulda kapsulu peldbaseina jaunbūves pamatos 3

Smiltenē, Kalēju ielā, topošā tirdzniecības, sporta un atpūtas kompleksa būves pamatos svinīgi ieguldīta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.

 

Notikumu vēroja objekta īpašnieces, Smiltenes firmas "Waterland" pārstāvji, viens no igauņu investoriem uzņēmējs Vahurs Blūmfelds, Smiltenes pilsētas domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis, pašvaldības speciālisti, Smiltenes bērni un jaunieši, kā arī celtnieki no Igaunijas uzņēmuma "Tesman".

 

Klātesošie uzsvēra, ka kompleksa būve ir nozīmīgs ieguldījums Smiltenes nākotnē un pilsētas izaugsmē.

 

Finanses objekta būvē iegulda Igaunijas uzņēmēji, piesaistot papildu investīcijas. Objekta pašreizējās izmaksas ir aptuveni divi miljoni latu.

 

 

V. Blūmfelds informē, ka kompleksa būvi plānots pabeigt līdz 2009. gada 1. septembrim. Igauņu uzņēmējs atzīst, ka Smiltene šāda objekta būvei izvēlēta, pateicoties labai sadarbībai ar Smiltenes pilsētas domi un tās priekšsēdētāja Aināra Mežuļa iniciatīvai.

 

Divstāvu ēkā atradīsies sporta komplekss (peldbaseins, aerobikas zāle, trenažieru zāle, pirts komplekss), pilsētas bibliotēka un lielveikals. Projekta koordinatore Ilva Blūma informē, ka pašlaik ir doma, - tas varētu būt "Supernetto". "RIMI grupai ir koncepts veidot "Supernetto" veikalu jaunu, modernāku," piebilst I. Blūma.

 

Jaunajā kompleksā peldbaseina daļā SIA "Waterland" prognozē 15 līdz 30 darbavietu. Strādājošos vajadzēs arī tirdzniecības centrā.

 

Smiltenes pilsētas domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis ir gandarīts, ka ilgi lolotais projekts par peldbaseinu tuvojas īstenošanai. Pilsētas mērs arī nolasīja kapsulā ieliktās vēstules tekstu: "Smiltenes pilsētas dome 2006. gada 3. oktobrī atklātā izsolē pārdeva zemes gabalu Kalēju ielā 7 ar platību 4190 kvadrātmetru izsolē.

 

Piedalījās viens pretendents SIA "Waterland". 2006. gada 20. oktobrī Smiltenes dome pieņēma lēmumu par izsoles rezultātu apstiprināšanu un zemes gabala pārdošanu SIA "Waterland" par 57 500 latiem ar mērķi ēkas būvniecībai, kurā atradīsies centrālais peldbaseins, bērnu peldbaseins, trenažieru zāle, solārijs, džakuzi vannas, atspirdzinošo dzērienu tirdzniecības vietas un citas telpas.

 

 

2008. gada 23. maijā Valkas rajona pašvaldību būvvalde izsludināja SIA "Waterland" iesniegtā tirdzniecības, sporta un atpūtas kompleksa skiču projekta sabiedrisko apspriešanu laikā no 23. maija līdz 11. jūlijam.

 

Saņemtas 542 aptaujas lapas un iesniegumi. Būvniecības ieceri kopumā atbalstīja 438 viedokļu iesniedzēji, neatbalstīja astoņi.

 

2008. gada 16. jūlijā Smiltenes dome apstiprināja SIA "Waterland" iesniegtā tirdzniecības, atpūtas un sporta kompleksa skiču projekta Kalēju ielā 7 un 8 publiskās apspriešanas rezultātus. Kompleksa būvniecība uzsākta 2008. gada 23 septembrī."

 

Kapsulu iebetonēja jaunbūves pamatos. Kapsulā arī ieguldīti bērnudārza "Pīlādzītis", Trīs pakalnu pamatskolas un Smiltenes jauniešu domes vēlējumi un pasākumā klātesošo ziedotās monētas.

 

Fotoreportāžu skatīt šeit!

Komentāri 3

kritiķis

Ziemeļlatvijas elektroniskā versija, ne ar ko neatšķiras no sadzeltējušas avīzes. Pasniedz notikušo, ne gaidāmo...
Domāju, reportāža arī varēja būt labāka. Cerams, notikums tika iemūžināts un paliks arī bildes vēsturei?

pirms 12 gadiem, 2008.12.16 17:14

izbrīns

Interesanti gan kā fotoreportāžu no notikuma vietas var pasniegt kā gaidāmo??Jocīgs kritiķis..:)

pirms 12 gadiem, 2008.12.16 17:33

Smiltene