Smiltenē tagad var iebraukt pār uzpostiem tiltiem. 3

Ne viens vien garāmbraucējs un gājējs jau ievērojis un atzinīgi novērtējis pārmaiņas, kas šonedēļ notikušas ar tiltu pār Abula upi Smiltenē, Valkas ielā. Tilta nepievilcīgās, sarūsējušās margas beidzot ir nokrāsotas un jau no attāluma glīti izceļas ar balto krāsu.

Smiltenes novada domes nosūtītie simts latu programmas stipendiāti nokrāsojuši margas arī tiltam pār Abulu ceļa posmā starp Smilteni un Silvu un tiltam pirms Vidzemītes ciemata uz šosejas, kas ved uz Raunu.

"Dažreiz nevajag nemaz tik daudz līdzekļu, lai savestu kārtībā kādu pilsētas stūrīti. Materiāli bija, tāpat arī - darbaspēks," par paveikto priecājas Smiltenes novada domes ainavu arhitekte Agija Bērtiņa.

Ja Satiksmes ministrija atbalstīs Smiltenes novada domes projekta pieteikumu par Valkas ielas posma rekonstrukciju, tad tiltu un tā apkārtni šajā vietā sakārtos vēl vairāk. Pašvaldība iesniegusi atklātā konkursā projekta pieteikumu par satiksmes drošības uzlabošanu Valkas ielas posmā Smiltenē, sākot no krustojuma ar Rūpniecības ielu līdz pilsētas robežai, un pretendē uz Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējumu iecerētajiem darbiem.

"Valkas ielas posmā gribam rekonstruēt ielas asfalta segumu un tiltu. Plānots arī uzbūvēt jaunu tiltu gājējiem un velosipēdistiem, jo esošais tilts ir šaurs un gājējiem tur nav droši pārvietoties, kā arī izbūvēt ar barjeru norobežotu ietvi.

Šajā ielas posmā trotuāra vispār nav. Iecerēta arī apgaismojuma izbūve, jo arī tā šajā ielas posmā nav," informē Smiltenes novada domes Attīstības un plānošanas nodaļas vadītājs Andris Lapiņš. Veicamo darbu plānotās izmaksas ir 252 tūkstoši latu. To, vai projektu apstiprinās, pašvaldība uzzinās pēc trijiem mēnešiem.

Smiltenes novada dome ar savu pieteikumu startē Satiksmes ministrijas piedāvātajā aktivitātē "Satiksmes drošības uzlabojumi apdzīvotās vietās ārpus Rīgas". "Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka tajā projekta pieteikumu iesniegusi arī Strenču novada dome, vēloties uzlabot satiksmes drošību Pulkveža Zemitāna ielā Strenčos.

Arī Valkas novada domei ir padomā vieta, kur uzlabot satiksmes drošību, - Rīgas ielas un Zemgales ielas krustojums Valkas pilsētā. Projektu par šā krustojuma rekonstrukciju pašvaldība reiz jau iesniedza Satiksmes ministrijā, taču konkursā to noraidīja, stāsta Valkas novada domes priekšsēdētājs Kārlis Albergs.

"Projekta pieteikums neatbilda kritērijiem. Šajā krustojumā nenotiek tik daudz avāriju. Tagad meklējam citu risinājumu. Lūgsim Satiksmes ministrijai no iepirkumā nosacīti ietaupītajiem līdzekļiem iekļaut Rīgas ielas un Zemgales ielas krustojuma rekonstrukciju kā Valkas apvedceļa turpinājumu," stāsta K. Albergs.

Komentāri 3

Rusa

nokrasojusi pa rusu? bez smiltsstruklas? vienam gadam pietiks. naudas izskerdiba.

pirms 10 gadiem, 2010.08.21 10:50

Albergam

Rigas un Zemgales ielas krustojums atrodas slipuma, ja gribi tur apliti, tad vajadzes vai nu pacelt krustojumu, vai saskuret kalninu pirms tam Rigas ielaa.
Interesanti ko teiks vietejie iedzivotaji? Vai ari velies uzspalut tapat ka ir uzsplauts Parka ielas dzivojosiem?

pirms 10 gadiem, 2010.08.21 10:54

Smiltene