Smiltenē tiksies Vidzemes pilsētvides plānotāji

Rīt, 28. novembrī, Smiltenes pilsētas dome uzņems Vidzemes reģiona pilsētu pārstāvjus - pilsētvides plānotājus un ainavu arhitektus. Viņi piedalīsies seminārā "Multifunkcionālas rekreatīvās zonas izveide - izaicinājumi un realitāte".

 

"Semināra dalībniekus paredzēts iepazīstināt ar Eiropas un Latvijas pieredzi plānošanas, ainavu arhitektūras un pilsētvides attīstības jautājumos un to piemērošanu Latvijas situācijai," informē Smiltenes pilsētas domes attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītājs Valdis Poikāns.

 

Pieredzē dalīsies arī arhitektu biroja "Nams" speciālisti, kuri izstrādājuši Tepera ezera multifunkcionālas rekreatīvās zonas redzējumu.

 

Apakšprojektu "Tepera ezera multifunkcionālas rekreatīvās zonas tehniskās dokumentācijas izstrāde" īsteno Smiltenes pilsētas dome Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta grantu shēmas "Īstermiņa ekspertu fonds" ietvaros.

 

Mērķis ir kopā ar sadarbības partneriem - pašvaldības organizāciju Rietumflandrijas apgabalā "West - Vlaamse Intercommunale" (WVI) - izstrādāt tehnisko dokumentāciju šādas zonas izveidošanai.

 

WVI galvenie darbības virzieni ir teritorijas un telpiskā plānošana, vide, daba un mobilitāte, dzīvojamā fonda, industriālo parku, kā arī rekreācijas teritoriju attīstīšana un menedžmenta izstrāde. Seminārā pieredzē dalīsies arī WVI speciālisti.

Smiltene