Smiltenē tīrīs Klievezera krastu, pārbūvēs ceļu un ierīkos stāvlaukumu 12

Nākamajā nedēļā Smiltenē sāksies ilgi novārtā pamestās Klievezera peldvietas un tās apkārtnes labiekārtošana. Ieguvumu nākamgad izjutīs ne tikai peldētāji, bet arī citi atpūtnieki.

Objektā pēc valsts akciju sabiedrības "Latvijas valsts meži" (LVM) Austrumvidzemes mežsaimniecības pasūtījuma strādās Smiltenes novada firma "Ķikuti '99". Darbus no saviem līdzekļiem finansē LVM.

Pie ezera ar mašīnu netiks

Uzņēmums apsaimnieko mežus arī Smiltenes pilsētas administratīvajā teritorijā. "Plānojam uzlabot atpūtas vietu pie Klievezera.

 Paredzēts veikt peldvietas sakārtošanu un nedaudz iztīrīt ezera krastu, sakārtot pievedceļu ezeram no Blaumaņa ielas gala un ierīkot nelielu stāvlaukumu pāris automašīnām," darāmo uzskaita Austrumvidzemes mežsaimniecības izpilddirektora vietnieks Andrejs Lācis.

Peldvietu sakārtos aptuveni 30 metrus garā joslā. Krasta tuvumā ezeru attīrīs no dūņām, iztīrīs gultni, vajadzības gadījumā arī padziļinās un iebērs smiltis.

Ceļam sakārtos brauktuvi: pārvietos akmeņus, izveidos jaunu profilu un uzbērs grants segu, lai atpūtnieki ar automašīnām varētu piekļūt stāvvietai. Gar ezera krastu peldvietā braukt nevarēs.

Ūdens nav pārbaudīts

Ziņa par gaidāmo Klievezera sakopšanu iepriecina smiltenieti Juri Krūmiņu. "Peldvieta bija duļķaina, jo lietus laikā ezerā saskalotas smiltis. Tad vēl vajadzētu aļģes aizvākt, citādi ziemā, kad uzsalst, nevar slidot," rosina jaunietis.

Viņš arī spriež, ka pie Klievezera vajadzētu tādu pašu lapeni, galdu un solus, kādus LVM novietoja Cērtenes pilskalna pļavā. Jauniešiem vasarā būtu, kur pavadīt laiku.

LVM Klievezera plānos lapene gan nav paredzēta. Taču, ja iedzīvotājiem ir idejas, ko šajā peldvietā vajadzētu, Austrumvidzemes mežsaimniecība tās uzklausīs.

Veselības inspekcijas Vidzemes kontroles nodaļā "Ziemeļlatvija" noskaidroja, ka peldvietu monitoringā jeb pārbaudē Smiltenē iekļauts tikai Tepera ezers.

Tas, cik tīrā ūdenī vasarā smiltenieši peldas Klievezerā, nav zināms. Iedzīvotāju versijas ir pretrunīgas. Vieni uzskata, ka ūdens ir tīrs, bet kāda smilteniete stāsta, ka viņas sunim pēc peldes Klievezerā uzmetušies augoņi.

Pavasarī tā gadījies arī J. Krūmiņam. "Taču tēvs peldas Klievī no pavasara līdz rudenim, bet viņam nav nekādas vainas," piebilst jaunietis.

Veselības inspekcijas Vidzemes kontroles nodaļas ārsta palīdze Elvīra Bojarinceva informē, ka vietējā pašvaldība pirms peldsezonas sākuma un arī sezonā var pasūtīt inspekcijai Klievezera ūdens mikrobioloģisko paraugu analīzes. Peldvietu ūdeni pārbauda pēc diviem rādītājiem - zarnu grupas baktērijām - un apseko arī vizuāli.

Vietējiem būs darbs

Klievzera peldvietas sakārtošanu plānots pabeigt līdz šā gada beigām. Firmas "Ķikuti '99" valdes priekšsēdētājs Jānis Ķikuts prognozē, ka darbus uzsāks nākamajā nedēļā. Būvatļauja jau ir saņemta.

"Uzņēmumam katrs objekts ir svarīgs, bet būtiski ir arī tas, ja dod darbu un par to samaksā. Labi, ka šis ir valsts institūcijas pasūtījums, jo privātajā sektorā gadās visādi," saka uzņēmējs.

Firmu "Ķikuti '99" LVM izraudzījās izsludinātajā iepirkuma procedūrā.

Komentāri 12

jā!

Tās gan ir jaukas ziņas! Patiešām, Smiltenē sen jau vajadzēja sakārtot Klievezera peldvietu, žēl bija noskatīties, kā tā lēnām aizaug. Cerēsim tikai, ka ļaudis pratīs to novērtēt un rūpēsies, lai to saglabātu tādu skaistu vienmēr!

pirms 11 gadiem, 2009.10.24 12:18

forsi!lai jums izdodaas,taa ir loti laba ideja un par to lapeniitiar galdu un soliniem buutu vispaar ideaals variants,butu jauka vieta kur atpusties:)

pirms 11 gadiem, 2009.10.24 12:45

Jauki!!!Tur ir ideāla vieta,lai atpūstos,peldētos un sauļotos!Atkal viena vietiņa tiks sakārtota.Lai veicas!!!

pirms 11 gadiem, 2009.10.24 17:05

Citēšu Jāni Ķikutu: "...privātajā sektorā gadās visādi." Ja nemaldos tieši valsts sektorā - LVM paredzētie ceļu būves darbi izčibēja...

pirms 11 gadiem, 2009.10.24 20:06

pozitīvs tēls

Super-peldēšu un atpūtīšos OBLIGĀTI!!!
cik feini,ka ir arī pozitīvās ziņas
Vēlu veiksmi darot darbus!

pirms 11 gadiem, 2009.10.24 21:54

vietējais

speci\āli kur jauniešiem atpūsties gan nevajadzētu paredzēt vietu :) bet tā ideja par tīrīšanu jau bija sen dzirdēta-lai veicas

pirms 11 gadiem, 2009.10.25 09:33

tikai

lūdzu, bez suņiem šajā ezerā! Reizēm nākas novērot, ka daži saimnieki atved izpeldināt arī savus krančus, neskatoties uz to, ka ezerā jau peldas cilvēki, it īpaši mazuļi...

pirms 11 gadiem, 2009.10.25 18:15

Anna

Tas tiešām jauki, ka ezermala tiks sakopta! ...un man ir ideja, ka vajadzētu uzlikt arī aizlieguma zīmi - suņiem peldēties aizliegts! Jo ne vienu vien reizi ir bijuši gadījumi, kad blakus bērnam kāds atved izpeldināt savu suni.

pirms 11 gadiem, 2009.10.27 00:04

Pozitīvā Anna

Vai vienkāršāk to stāvvietu nebūtu taisīt tur pat Blumaņielas galā, tos 200m līdz ezeram iet ar kājām un vairāk patīrīt pašu ezeru? Noderētu arī apgaismojums. Vienu Pilskalna ielas laternu(tur to manuprāt ir par daudz) varētu pārcelt uz Klievezera krastu, tad ziemā arī vakaros varētu slidot. Mežiņā pie ezera ir interesants reljefs, tur līdzīgi kā pilskalnā varētu izveidot taku ar norādēm.
Katrā ziņā apsveicami! Lai izdodas!

pirms 11 gadiem, 2009.10.27 10:04

Smiltene