Smiltenē uz stabiem vecas afišas 5

Kāda "Ziemeļlatvijas" lasītāja pamanījusi, ka jau ilgāku laiku Smiltenē uz afišu stabiem atrodas informācija par pasākumiem, kas norisinājās pat pirms trijiem mēnešiem. Viņa ir pārliecināta, ka pilsētas domei būtu jāparūpējas, lai iedzīvotāji netiktu maldināti un vecās afišas būtu noņemtas.

 

"Cik tad ilgi var paciest to, kas tur darās. Daži ziņojumi ir pat divus un trīs mēnešus veci. Cilvēki, jo īpaši gados vecāki, ne vienmēr var saprast, kuras no afišām ir jaunas, bet kuras nē. Bieži vien cilvēki apskatās tikai reklamēto pasākumu, bet nepievērš uzmanību tā norises datumam," satraukti stāsta pensionāre Rasma.

 

Pensionāre ir pārliecināta, ka novecojusī informācija kopā ar jauno traucē uztvert vajadzīgo. "Afišas un sludinājumus izlasu vietējā laikrakstā, jo skaidri zinu, ka attiecīgais pasākums vēl tikai būs. Bet uz afišu dēļa nevar īsti saprast, it sevišķi Rīgas ielā," atklāj Rasma.

 

Viņa piebilst, ka viskārtīgākais afišu dēlis atrodas pie Krāsotāju un Daugavas ielas krustojuma. Tur plakāti esot uzlīmēti tā, ka viegli atšķirt jauno no vecā.

 

Pēc sievietes teiktā, informācija uz afišu stabiem ir uzlīmēta vairākās kārtās. Tas bieži vien vilina jauniešus noplēst visus plakātus no staba. Nesen šādu ainu pensionāre manīja, dodoties uz darbu Rīgas ielā.

 

Apskatot trīs pilsētā esošos afišu stabus, "Ziemeļlatvija" pārliecinājās, ka uz visiem atradās plakāti par jau bijušiem un tikai plānotiem pasākumiem. Daži no plakātu stūriem bija atplēsti no staba, kas radīja nepievilcīgu ainu.

 

Pie afišu staba sastapto jaunieti Kristapu Štrālu vecie plakāti neuztrauc. "Ja te vēl nebūtu veco plakātu, tad būtu tikpat kā tukšums. Tagad vismaz kaut kas ir," saka jaunietis.

 

Vismuļķīgākais ir tas, ka vecajām afišām kāds atplēš stūrus, un tad neizskatās labi. "Es jau te tikai dažas reizes nedēļā atnāku izlasīt to, kas interesē," piebilst K. Štrāls.

 

Pilsētas iedzīvotāja mudina rīkoties atbildīgās amatpersonas, lai no afišu stabiem regulāri noņemtu vecos plakātus. "Agrāk algoja cilvēkus, kuri to arī izdarīja," zināja teikt pensionāre.

 

Smiltenes pilsētas domes izpilddirektors Uldis Rudzītis pastāstīja, ka amatpersonas domā kā ieviest kārtību šajā jomā, jo afišas izliek arī patvaļīgi. "Plakātus pie stabiem var izlikt tikai saskaņojot ar ainavu arhitekti. "Būtībā novākt vecās afišas būtu pašu organizatoru pienākums. Domājam, kam uzticēt šo pienākumu, jo kārtībai jābūt. Uzskatu, ka par to jābūt vienam atbildīgajam. Piemēram, Cēsīs ir kultūras nodaļa, kas ar to nodarbojas," komentē U. Rudzītis.

Komentāri 5

tā ir

Cik dzirdēju, vecās afišas speciāli nenovāc, lai ''redzētu'', cik daudz visādi pasākumi bijuši kaut kad. Īpaši, ja tas saistīts ar domes pasākumiem. Tā teikt ilūzijas uzturēšanai. Reiz viens mans paziņa bija gājis saskaņot afišas neDomes pasākumam, savējam. Un pirmkārt, viņa afišas pat neizlika laicīgi. Lai gan tai pat laikā pilsētas pasākumam tika izliktas drīzumā. (tās viņš bija redzējis L.Šmitei atrodamies blakus uz galda savējām, kad aiznesis) Afišas bijušas saskaņotas, bijusi iemaksāta naudiņa. Ainavu arhitekte teikusi, kad būs laiks, tad uzlikšot, bet realitātē....? Rādās, ka vērtē tomēr pēc privātiem aspektiem, kam likt, cik ātri likt. Tas pats par noplēšanu. Domes darbinieki atzina, ka noplēst vecās vai nesankcionētās afišas esot uzdots attiecīgās teritorijas sētniekam. Un vēl nav skaidrs, kāpēc, ja materiāls (reklāma u.t.t.) iesniegts uz trijiem afišu stabiem, uzlikts tiek tikai uz viena vai uz diviem stabiem? Un nepārliecina aizbildināšanās no ainavu arhitektes puses, ka redziet tak noplēšot.Maz ticams, ka gaišā dienas laikā uz dieviem stabiem ir uzlikta iesniegtā informācija, bet uz trešā, ''necentrīgā'' it kā noplēsta. Un tad jādomā, cik ''plēsējs'' bijis trāpīgs, tieši ''izvēloties'' konkrātajā dienā iesniegtos materiālus, lai tieši vienu reklāmu saudzīgi noplēstu??? (ainavu arhitektes prāt) Jums liekās tas pārliecinoši un ticami? Drīzāk izskatās, ka slinkums izdarīt darāmo līdz galam, aiziet vai aizbraukt līdz tālajam stabam, jo redziet nav pa ceļam.

pirms 12 gadiem, 2008.08.21 10:52

tā ir

diviem stabiem bija domāts(nevies dieviem)

pirms 12 gadiem, 2008.08.21 10:54

man patik plest afišas :D

jā, manuprāt viņi neplēš nost tas reklāmas,afišas,jo rodas iespaids ka te kkas notiek[kaut ari viss jau ir noticis, beidzies jau labu laiku atpakaļ] un vinjiem vnk nebutu ko limet virsu, jo pasakumi smiltenes puse notiek TIK reti..
skumiji

pirms 12 gadiem, 2008.08.21 11:43

ieteikums

Smiltenes afišu stabi ir līmējami, ne piespraužami, tāpēc veco afišu nost nemaz nevar dabūt. Var plēst, nodīrāt un faktiski izķēmot afišas vietu. Var līmēt virsū, ja ir ko līmēt. Protams, ir jābūt vienam atbildīgam par afišu stabiem, novecojušās afišas ir jāaizklāj ar parastu gaišu, plānu, kvadrātveida papīru, ko pašvaldībai iegādāt nebūtu ne dārgi, ne problemātiski. Un jānodala privātie sludinājumi (ko līmē gan ar līmi, gan līmlenti)no kultūras, sporta pasākumiem. Bet kur ir vieta informatīvajām, sludinājumu afišiņām? Nav taču. Tātad ir vajadzīgs vēl viens stends pilsētā.

pirms 12 gadiem, 2008.08.21 12:28

Smiltene