Smiltenē uzbrūk nepieskatīti suņi 11

Uzzinājām, ka pagājušajā nedēļā Smiltenē pastnieci darba laikā sakodis kādas privātmājas suns. Pastniekiem saķeršanās ar nepiesietiem un agresīviem suņiem kļuvusi teju jau par ikdienu. Nereti pastniekus norej ne tikai suņi, bet arī to saimnieki.

 

Smiltenes piegādes punkta priekšniece Aija Spolīte apstiprina, ka pagājušajā nedēļā medību laika sakodusi vienu darbinieci. "Pastniece piegādāja vēstules privātmājā Smiltenē. Pie atvērtajiem vārtiņiem ielika vēstules pastkastītē un devās atpakaļ uz riteņa pusi.

 

 

Tad pēkšņi no pagalma izskrēja suns un iekoda ikros. Ar pasta mašīnu aizvedām uz ātro palīdzību, jo asinis tecēja un koduma pēdas redzamas," stāsta A. Spolīte. Izrādās, ka tas pats suns kādu citu pastnieci sakodis arī iepriekš.

 

Pasta darbinieki atklāj, ka pilsētā situācija esot traģiskāka nekā laukos. Īpaši tas raksturīgi, izvadājot pastu Lielajā ielā dzīvojošajiem. Ja suns ir nepiesiets, ierakstītās vēstules adresātiem nevar piegādāt, jo šādā brīdī pastnieks praktiski ir neaizsargāts.

 

 

 "Lielajā ielā bieži vārti ir vaļā, suņi brīvi staigā. Mājā kaut kā jātiek. Mums ir ultraskaņas svilpes, bet tās ne vienmēr līdz. Citi suņi paliek vēl agresīvāki. Tad pie klienta braucam nākamajā dienā un stāstām notiekošo. Viņi, protams, apgalvo pretējo, ka tā nemaz nav bijis," saka piegādes punkta priekšniece.

 

Tomēr pastnieki izdomājuši, kā darbu padarīt kaut mazliet drošāku. Ja, dodoties uz konkrēto adresi, tajā valda iepriekš aprakstītā situācija, pastnieces to nofotografē un fotogrāfiju ieliek adresāta pastkastītē.

 

 

Nākamajās reizēs suņu saimnieki ir nokaunējušies un savus mīluļus piesējuši. Bet šāda prakse nebūt nenozīmē, ka, pirms suns kādam iekodis, nevajadzētu par to rūpēties. Katrs grib justies drošs un pasargāts no kā nevēlama.

 

Komentāri 11

es

Bailīgi ir arī pārvietoties pa Meža ielu,tur nepārtraukti uz ielas atrodas maza auguma rūsgans suns,kas uzbrūk riteņbraucējiem un arī bērniem.Saimnieki par to neliekas ne zinis.

pirms 12 gadiem, 2009.06.30 17:46

zeme

Pilnībā pievienojos 'es" komentāram. Savāciet savus suņus, saimnieki!!!

pirms 12 gadiem, 2009.07.01 15:07

kaimiņiene

Ja saimnieks nespēj savu suni savaldīt, tad jāliek sods. Pietiek ar cilvēku agresiju, kur tad vēl nepieskatīti dzīvnieki!

pirms 12 gadiem, 2009.07.01 15:24

me

pa Jauno iela ar reizēm SĢ učiku rudais krancis klejo un metas kājās...

pirms 12 gadiem, 2009.07.01 16:59

biete

Kas es vainigs kad mans suns skraida apkart un koz visus ... Vins ir garigi nestabils.. :P

pirms 12 gadiem, 2009.07.01 22:20

tu

bail""igi - nu loti forsi ka tads mazs sunits tur uzturas.vins jau biezi atrodas pie 17mitaas maajas..jo ka teikt kaads suns taads saimnieks.Ko tad saimnieki var izdariit? sunim ieksa drrosi vien karsti un vajag ara... tapec NESTAIGASIM un NBERAUKASIM PA MEZA IELU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

pirms 12 gadiem, 2009.07.02 18:20

bietei vajag biete un kalim vajag pa to mazo paali!!!!!!! kaiminiene ta tu savac to suni un uzliec saimniekam sodu , forsi retinati zobi bus!

pirms 12 gadiem, 2009.07.02 18:22

tu

protams, :D nevar jau laikam vinjus aptureet.. bet nu ko vajag to vajag

pirms 12 gadiem, 2009.07.06 21:36

Smiltene