Smiltene uzņem “ģeogrāfu mafijas” jubilejas saietu 2

Visu februāri Smiltenes ģimnāzijas vestibilā varēs apskatīt vizuāli skaistu lielformāta fotogrāfiju izstādi "...ar ģeogrāfiem pa Eiropu...", kurā redzamas svešu zemju ainavas. Lielākajai daļai darbu autors ir valmierietis fotogrāfs Normunds Cercins.

Izstāde ir Vidzemes ģeogrāfu saieta atstātās pēdas. Šonedēļ ģimnāzija un Smiltenes novada domes Izglītības pārvalde uzņēma viesus - Vidzemes skolu ģeogrāfijas skolotājus, kuru sadarbībai aprit 15 gadi. "Mēs, ģeogrāfi, Vidzemē bijām pionieri tik ciešai sadarbībai vienā mācību priekšmetā," atceras saietā sastaptā pensionētā ģeogrāfijas skolotāja, valcēniete Mirdza Briede. Erudīts skolotājs aizrauj skolēnusSavus kolēģus no Vidzemes priecājās satikt Smiltenes novada domes Izglītības pārvaldes vadītājs Tālis Jaunzemis un metodiķe Ilze Šulte.

"Ieraudzīju cilvēkus, ar kuriem savulaik kopā bristi purvi un rīkotas olimpiādes. Atmiņas par kopā pavadīto laiku sniedz ļoti pozitīvas emocijas, un to mums dzīvē visvairāk pietrūkst. Ja ir pozitīvas emocijas, cilvēks var dzīvot, ja nav , - viņš vienkārši nīkuļo," uzskata ģeogrāfs T. Jaunzemis.

Vidzemes ģeogrāfu sadarbība sākās 1994. gadā, pateicoties skolotāju radošajai iniciatīvai. Aizvadītajos gados skolotāji ne tikai izstrādājuši mācību materiālus, bet arī apceļojuši un iepazinuši visu Eiropu. Darbam stundās viņi vāca iežus, rakstīja prakses dienasgrāmatas, veidoja fotoizstādes un filmas.

Jo erudītāks ir skolotājs, jo labāk viņš spēj aizraut skolēnus ar savu mācību priekšmetu. To uz savas ādas secinājis Smiltenes vidusskolas absolvents Andris Klepers, tagad ģeogrāfs un tūristu gidu studiju programmas direktors un lektors Vidzemes augstskolā. Viņa profesijas izvēli ietekmēja toreizējais ģeogrāfijas skolotājs Ilgvars Ābols.

"Tā ir liela māksla, ja skolotājs īstajā brīdī prot skolēnā pamodināt interesi un piešķirt tai virzienu. Manas intereses skolas laikā bija daudzpusīgas, bet skolotājs ar savu entuziasmu un aizrautību spēja pievērst īstajai," atceras A. Klepers.

Gūst jaunas idejas stundāmJaunas idejas un stimulu turpmākajam darbam Vidzemes ģeogrāfijas skolotāji gūst neformālajās sanāksmēs, arī šonedēļ Smiltenē notikušajā jubilejas saietā.

"Seminārs bija brīnišķīgs," slavē Ērģemes pamatskolas ģeogrāfijas un dabas zinību skolotājs Valters Beldavs. "Interesants bija uzņēmuma "Smiltenes piens" apmeklējums, kur izsmeļoši izstāstīja par lietām, kas mums jāzina arī ekonomiskajā ģeogrāfijā un cilvēkģeogrāfijā.

Ļoti vērtīga bija Tāļa Jaunzemja lekcija par humāno pedagoģiju. Lektors izvirzīja tēzi, ka ar nezinošu cilvēku ir viegli manipulēt. Iedvesmoja kora "Lido" koncerts," iespaidos dalās V. Beldavs.

Skolotājs atzīst, ka bērnus ģeogrāfija interesē. Audzēkņi viņam stundās uzdod papildjautājumus, saklausījušies par dažādām dabas katastrofām. Daudz materiālu var atrast internetā, tāpēc V. Beldavu interesēja, kā Smiltenes ģimnāzijas 11. a klases skolēni Reinis Pakulis, Normunds Viļumsons, Renārs Žeļezkins un Nauris Nātra demonstrēja interaktīvās tāfeles izmantošanu ģeogrāfijas mācību procesā 7. klasē. Saviem audzēkņiem palīdzēja skolotājas Ingūna Rulle un Inga Savicka.

Komentāri 2

Guntis

Apsveicams pasākums.Jāatzīst, ka 1x par to nākas dzirdēt.Sveiciens studiju biedram Tālim Jaunzemim.

pirms 10 gadiem, 2010.02.01 06:08

no Vidzemes

Arī es labprāt arī būtu piedalījusies... Tagad jādodas vismaz uz fotoizstādi. Veiksmi Tālim un Ilzei!

pirms 10 gadiem, 2010.02.01 13:30

Smiltene