Smiltenē viesojas delegācija no Ukrainas 7

Šo sestdien, 8. novembrī, Smiltenē viesojas delegācija no Rietumukrainas pilsētas Drogobičiem, ar kuras pašvaldību pēcpusdienā Smiltenes novada dome parakstīs sadraudzības līgumu.

Ukraiņi ciemos ieradušies ar tādu pašu moto, kā pērn rudenī - “Ar mīlestību no Ukrainas”.

Vispirms Smiltenes  pilsētas centrā notika aktivitātes, kas atspoguļo ukraiņu kultūras galvenās iezīmes. Tika rādīta tautas lietišķā māksla un suvenīri. 

Pavārs Miroslavs Švābs, tāpat kā pirms gada vārīja kazaku biezzupu kulišu, ko varēja degustēt ikviens smiltenietis vai pilsētas viesis.

Pulksten 18 vakarā Smiltenes pilsētas kultūras centrā ciemiņi no Ukrainas - Ļvovas apgabala akadēmiski muzikāli dramatiskais Jurija Drogobiča teātris - rādīs  muzikāli horeogrāfisku lugu divos cēlienos  “Bēgšana no realitātes”.Ieeja ir pret ziedojumiem, kas tiks novirzīti Ukrainas tautas atbalstam.

   Izrāde būs ukraiņu valodā ar latviešu subtitriem. Lugas stāsts ņemts no autores Tatjanas Ivaščenko personīgās pieredzes,  un tajā atspoguļota sabiedrībā aktuāla tēma  par atkarībām, cilvēku attieksmi, narkotiku izplatību un cilvēku savstarpējām attiecībām. Izrādē spēlē 14 aktieri.

Vairāk par ukraiņu vizīti, arī to,  ko viņi saka par karu Austrumukrainā, lasiet laikrakstā “Ziemeļlatvija” otrdien, 11. novembrī.

Komentāri 7

opinjaa

Varbūt saslimusi:(

pirms 5 gadiem, 2014.11.08 22:07

....

Vai tad nevar skaidrak uzrakstit ? kas kur ...

pirms 5 gadiem, 2014.11.08 23:39

Smiltene