Smiltenē viesojas jaunieši sportisti no Moretti pilsētas

Šonedēļ Smiltenes ielās var gadīties dzirdēt itāļu valodu. Pilsētā līdz sestdienai viesojas 11 jaunieši un trīs pieaugušie, viņu treneri, no Itālijas pilsētas Moretti sporta biedrības.

 

Pirmais, kas Latvijā iepriecināja ciemiņus no saulainās dienvidzemes, bija viņiem patīkami vēsais klimats pēc Itālijā valdošā plus 35 grādu karstuma. "Laika apstākļi visiem te ļoti patīk, it īpaši pēc 45 grādu karstuma vilcienā no Turīnas uz Milānu," "Ziemeļlatvijai" stāsta itāļu trenere Margita Lagzdiņa.

 

Itāļi ieradās Smiltenē atbildes vizītē. Šopavasar aprīlī viņu pilsētā viesojās un trenējās Smiltenes sporta skolas vieglatlēti, trenera Guntara Marksa audzēkņi, kur viņus uzņēma sporta biedrība "ASD Atletica Moretta".

 

Sadarbība aizsākās nejauši, kad par to ierunājās kursabiedri Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas neklātienes studenti M. Lagzdiņa, kura dzīvo Itālijā, un smiltenietis Ingars Grēns. Viņa bērni Sindija un Mārcis trenējas vieglatlētikā Smiltenes sporta skolā.

 

Latvijā pavadītajā nedēļā itāļu pusaudži dodas ekskursijās, trenējas un šodien un rīt sacenšas starptautiskās jauniešu vieglatlētikas sacensībās "Valmieras spēles 2009". Grupā ir īso distanču skrējēji, augstlēcēji, šķēpmetēji un daudzcīņnieki.

 

Visi itāļi Latvijā ieradušies pirmo reizi. Uz valsti Baltijas jūras krastā gribējuši braukt visi, jo daudz par šo zemi jauniešiem stāstījusi viņu trenere latviete M. Lagzdiņa. Latvija itāļiem ir iepatikusies, it īpaši mežu un parku dēļ. Svešā zeme pārsteigusi ar tīrību un to, ka mājām ir tik maz balkonu.

 

"Visi ir priecīgi, ka atbraukuši uz Latviju, un jau pasūtījuši ceļojumu arī nākamgad un aiznākamgad," smaida M. Lagzdiņa.

 

Itāļus uzņem smilteniešu ģimenes. Sporta skolas audzēknes Daigas Penezes ģimenē dzīvo 15 gadus vecā Enrika. Tāpat kā citi viņas grupas biedri, Enrika labi runā angliski, tāpēc sazināties ar viesģimeni viņai nav grūti.

 

Daiga priecājas par ciemiņiem no Itālijas. "Iegūstu jaunus draugus un uzlaboju angļu valodas zināšanas," saka pusaudze.

 

Viesi no Itālijas pirmdien viesojās arī Smiltenes novada domē, kur viņus pieņēma novada domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis. Viņš pastāstīja itāļiem par pilsētu un novadu un par šejienes jauniešu iespējām interešu izglītībā un sportā.

 

"Varbūt šī draudzība starp Moretti un Smilteni pāraugs lielākā sadarbībā. Esam tai gatavi un atvērti, neskatoties uz šā brīža sarežģīto finansiālo situāciju," teica A. Mežulis.

 

Smiltenes sporta skolas vieglatlētikas grupai ir draugi arī Vācijas pilsētā Vīzenbahā. 21. jūlijā uz turieni dosies vieglatlētu jaunākā grupa un viņu treneris G. Markss.

Smiltene