Smiltenē “zebrām” svītras atjauno reizi gadā 4

Nokūstot sniegam, Smiltenes ielās vairākas gājēju pārejas daļēji zaudējušas horizontālo apzīmējumu krāsojumu. Lai uzlabotu satiksmes drošību, gājēji iesaka atjaunot "zebras", jo dažviet pilsētā tās ir vienīgās, kas liecina par gājēju pāreju.

"Šķērsojot gājēju pāreju esmu kļuvusi uzmanīgāka, jo īpaši tajās vietās, kur nav zīmes. Visbīstamāk šobrīd ir Audēju un Daugavas ielas krustojumā, kur satiksme ir intensīva. Tur ir tikai noplucis gājēju pārejas apzīmējums, ko daļa šoferīšu nemaz nedomā pamanīt.

 

Vistrakāk ir ar bērniem, kuri pieraduši pie pārejām un citreiz skrien pāri, nepaskatoties ne pa labi, ne kreisi. Ja paspilgtinātu šīs svītras, uzmanīgāki būtu arī autovadītāji," stāsta smilteniete Diāna, kura diendienā pārvietojas kājām.

 

Gaidīs siltāku laiku

Visā pilsētā ir aptuveni 12 gājēju pārejas. Smiltenes novada domes tehniskais direktors Uldis Rudzītis stāsta, ka pāreju horizontālo apzīmējumu krāsojums pamatā tiek atjaunots reizi gadā, nepieciešamības gadījumā - biežāk.

 

"Latvijā nav daudz firmu, kas veiktu šādus darbus. Mums pēdējos gados ir sadarbība ar "Nikor" no Rēzeknes. Tiklīdz laika apstākļi ļaus un būs pietiekami silts, kā arī firma sagādās nepieciešamos izejmateriālus, notiks gājēju pāreju horizontālo apzīmējumu uzlabošanas darbi. Parasti tas ir maijā," informē U. Rudzītis.

 

Rūp droša satiksme

Bez iecerētajiem darbiem Smiltenes novada dome nolēmusi šogad pilsētas centrālajā daļā pie divām gājēju pārejām vēl papildus uzstādīt ceļa zīmes - numur 530 un 531 (gājēju pāreja). Tās plānotas Dārza ielā iepretim grāmatnīcai un Pils ielā pretim domes ēkai.

 

"Šīs zīmes varētu parādīties uz rudens pusi. Ceļu projektu ietvaros pilsētā tiks izveidotas jaunas gājēju pārejas, kā arī Raiņa un Atmodas ielas kompleksās rekonstrukcijas ietvaros tiks rasti dažādi satiksmes drošības risinājumi," stāsta novada domes tehniskais direktors.

Komentāri 4

opis

Nu tad beidzot esat pamodušies,tās zīmes jau sen vajadzēja....!

pirms 11 gadiem, 2010.03.24 10:29

Ģirts

Smiltene gajeju pareju ir drusku pa daudz .Pašā centra viss ir ok .Vērts butu padomat novada domes tehniskajam direktoram un parejiem kas par to atbild ka Rigas iela pie Jāniša veikala , Daugavas un Audeju krustojums kur vel ir stop zime , Darza un Dakteru krustojums kur vajadzetu likvidet parejas .

pirms 11 gadiem, 2010.03.24 10:55

nazis

Vajadzētu gan padomāt par noturīgākiem materiāliem "zebru" krāsošanai, lai nav divreiz gadā jāmeklē kāda reti sastopama firma, kas ar vienkāršu eļļas krāsu un stikla putekļiem uz asfalta par lielu naudu savelk strīpas. Tik pat labi varētu skolēni un bērnudārza audzēkņi to vienā dienā uzreiz visā pilsētā uzzīmēt ar krītu vai grafiti krāsām - interesanta akcija un kustības drošība uz tik pat ilgu laiku.

pirms 11 gadiem, 2010.03.25 11:17

Globuss

Ko tur daudz krāsoties, jāuziek zīmes un viss kārtībā. Uz tām zebrām tāpatās Smiltenē stāv mašīnas- jēgas nekādas.

pirms 11 gadiem, 2010.03.25 19:49

Smiltene